Po zápase mi pořád zvonil telefon, usmíval se rekordman Frolík | iSport.cz
29. května 2013 • 11:07

Po zápase mi pořád zvonil telefon, usmíval se rekordman Frolík

Autor: mto
Michael Frolík při nástupu na led.
TOP VIDEA
Litvínov - Plzeň: Premiérovou trefu si zapsal za domácí Akim Aliu, 3:1 Litvínov - Plzeň: Premiérovou trefu si zapsal za domácí Akim Aliu, 3:1
INSIDER: Plíškové vadí rozvleklé grandslamy. A mohla Kvitová překvapit světovou jedničku? INSIDER: Plíškové vadí rozvleklé grandslamy. A mohla Kvitová překvapit světovou jedničku?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když se útočník Chicaga Michael Frolík v pondělí radoval na ledě se svými spoluhráči z výhry nad Detroitem a vyrovnání série tak asi netušil, jak zabrat právě dostává jeho mobilní telefon. Díky druhému proměněnému trestnému střílení v play off v kariéře se stal držitelem nového rekordu v NHL. "Telefon po zápase pořád zvonil, přišlo i plno zpráv. Nevěděl jsem, že si toho všimne tolik lidí," usmíval se Frolík v rozhovoru pro nhl.com.Kladenský rodák byl po vítězném zápase díky šikovně proměněnému nájezdu v centru dění. Pochvalu k rekordu dostal nejen v kabině od spoluhráčů, ale vzpomnělo si i plno přátel. "Držet rekord v NHL je skvělý pocit. Popravdě jsem celkem překvapený, že se to nikomu přede mnou nepodařilo," vyprávěl Frolík.

VIDEO: Frolíkův nájezd proti Detroitu

Forvard Blackhawks se stal díky trestnému střílení v pondělním zápase na ledě Detroitu prvním hokejistou historie, který se v play off v této situaci objevil dvakrát. Poprvé se tak stalo před dvěma lety v sérii proti Vancouveru a i tehdy Frolík uspěl. Navíc podle oficiálního twitteru NHL se mezi oběma Frolíkovými góly nikdo jiný z úspěšně proměněného trestného střílení neradoval.

Gól Frolíka měl tehdy pro Canucks ještě větší dopad, než se původně zdálo. Nejen, že utkání nakonec prohráli a nechali tak Chicago srovnat stav série z 3:0 na 3:3, ale brankář Vancouveru Cory Schneider se při penaltě českého útočníka zranil a musel odstoupit.

I když nakonec to kanadský tým nemuselo tolik mrzet, Chicago v sedmém zápase padlo 2:1 v prodloužení. "Byl to pěkně těsný zápas," vzpomíná i český útočník.

"Prohráli jsme v prodloužení, ale byli jsme tak blízko. Snad jsme se i z tohoto zápasu poučili," burcuje český útočník před sedmým zápasem s Detroitem, který čeká Chicago v noci na zítřek.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud