7. prosince 2015 • 07:20

Skvělý Jágr vymyslel dva góly, New Jersey ale bylo nad síly Floridy

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Jaromír Jágr přihrál v nedělním duelu NHL na dva góly, jeho Florida ale prohrála na ledě New Jersey 2:4. Zatímco český útočník bodoval poprvé po čtyřech zápasech a byl vyhlášen třetí hvězdou večera, Panterům skončila pětizápasová vítězná série.

Devils, v jejichž dresu prožil Jágr necelé dvě sezony před svým přestupem na Floridu, udělali rozhodující krok k úspěchu už v první třetině, kterou vyhráli 2:0. Vedoucí gól vstřelil hned po 26 sekundách hry Lee Stempniak, druhý přidal ve třinácté minutě Kyle Palmieri.

Jágr si připsal první bod od 27. listopadu v úvodní minutě druhé třetiny, kdy po vhazování v útočném pásmu přiťukl puk Aaronu Ekbladovi a ten prostřelil Coryho Schneidera. O tři minuty později však domácím vrátil dvoubrankový náskok Adam Henrique, jenž si v utkání připsal ještě dvě asistence.

Jágrova formace se opět prosadila ve 34. minutě, kdy veterán s číslem 68 pomohl vybojovat puk v rohu útočného pásma a Jonathan Huberdeau znovu snížil na rozdíl gólu. Ve třetí třetině Panteři přestříleli svého soupeře v poměru 17:3 (celkově 36:18), na Schneidera už ale nevyzráli, naopak ve 47. minutě se na druhé straně prosadil Mike Cammalleri.

Potřetí z posledních čtyř zápasů se zapsal do statistik slávistický odchovanec Andrej Nestrašil, jenž přispěl asistencí k výhře Caroliny 5:4 nad Arizonou. Hurricanes otočili zápas dvěma góly v posledních pěti minutách třetí třetiny, ten vítězný vstřelil 17 sekund před vypršením základní hrací doby Justin Faulk v přesilové hře.

Z trestné lavice to smutně pozoroval český útočník Martin Hanzal, který předtím fauloval vysokou hokejkou. Jeho spoluhráči se v oslabení statečně bránili téměř celé dvě minuty, obránce Faulk překonal brankáře Anderse Lindbacka střelou švihem od modré čáry dvě sekundy před Hanzalovým návratem na led.

Trenér Arizony Dave Tippett byl po utkání rozčarovaný a jeho zloba padla hlavně na českého útočníka. "Hloupé, velmi hloupé vyloučení od Hanzala," prohlásil Tippett.

"Když na konci vyrovnaného zápasu dostanete výhodu přesilové hry, je to samozřejmě velká šance. Snažil jsem se hlavně trefit branku. První střelu mi ještě soupeř zablokoval, ale puk se ke mně odrazil, tak jsem to zkusil ještě jednou," radoval se Faulk, který je s devíti zásahy nejlepším přesilovkovým střelcem v lize spolu s Patrickem Kanem z Chicaga.

Ten sice v neděli neskóroval, jednou asistencí se ale podílel na výhře 3:1 nad Winnipegem. Kane bodoval ve 22. utkání za sebou a stanovil nový klubový rekord.

Kýženou přihrávku si připsal za minutu dvanáct, stalo se tak až v 59. minutě při power play Jets, kdy po jeho pasu pečetil výhru obhájců titulu trefou do prázdné branky Artěmij Panarin. Kane překonal o bod výkon legendy Chicaga Bobbyho Hulla ze sezony 1971-72.

NHL:

Carolina - Arizona 5:4 (2:2, 1:0, 2:2)
Branky: 3. Versteeg, 19. McClement, 27. E. Staal, 56. Hainsey (Nestrašil), 60. Faulk - 1. Rieder, 17. Grossmann, 47. Elliott, 54. Vermette. Střely na branku: 18:23. Diváci: 9.021. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal, 2. Lindholm, 3. Faulk (všichni Carolina).

Chicago - Winnipeg 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 18. Hossa, 41. Teräväinen, 59. Panarin - 26. Thorburn. Střely na branku: 32:31. Diváci: 21.749. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Crawford, 3. Teräväinen (všichni Chicago).

New Jersey - Florida 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 1. Stempniak, 13. Palmieri, 24. Henrique, 47. Cammalleri - 21. Ekblad (Jágr), 34. Huberdeau (Jágr). Střely na branku: 18:36. Diváci: 13.643. Hvězdy zápasu: 1. Henrique, 2. Cammalleri (oba New Jersey), 3. Jágr (Florida).

Edmonton - Buffalo 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
Branky: 10. Purcell, 17. Eberle, 19. Hall, 38. Gazdic - 7. Eichel, 34. O'Reilly. Střely na branku: 28:34. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Nilsson, 2. Hall, 3. Purcell (všichni Edmonton).

Anaheim - Pittsburgh 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 21. Perry, 36. Stewart - 4. Määttä. Střely na branku: 25:24. Diváci: 15.836. Hvězdy zápasu: 1. Perry, 2. Kesler, 3. Gibson (všichni Anaheim).

NY Rangers - Ottawa 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 14. a 51. Brassard, 9. McDonagh, 59. Fast - 27. Methot. Střely na branku: 31:24. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. McDonagh, 2. Brassard, 3. Lundqvist (všichni Rangers).

Los Angeles - Tampa Bay 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 13. Andreoff, 21. McNabb, 24. Lucic - 21. Boyle. Střely na branku: 28:25. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. McNabb, 2. Quick, 3. Kopitar (všichni Los Angeles)