V zámoří je ve hře výměna Kašeho do Caroliny. Bude z mladíka hurikán? | iSport.cz
Jan Denemark
12. září 2019 • 20:25

V zámoří je ve hře výměna Kašeho do Caroliny. Bude z mladíka hurikán?

Autor: Jan Denemark
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Britský novinář: Fotbal je dnes v Liverpoolu vysvobozením. Co přestupová politika?
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Každá akce vyvolá zákonitě nějakou reakci. Nejinak je tomu i v NHL. Poté, co s Carolinou podepsal novou smlouvu obránce Jake Gardiner, tak se ihned rozjela vlna spekulací. Tou nejskloňovanější je, že by hvězdný obránce Justin Faulk z týmu Hurricanes měl být na odchodu do Anaheimu. A jako protihodnota, která by se zamlouvala vedení Caroliny, je právě talentované křídlo z Česka. Co by to pro Ondřeje Kašeho znamenalo?Ale popořadě. Začněme u Gardinera. Na trhu volných hráčů to byl jeden z nejžádanějších obránců a bylo s podivem, že zůstával tak dlouho bez práce. Ve chvíli, kdy se s Carolinou dohodl na nové čtyřleté smlouvě za 4 miliony dolarů, tak se rázem jejich obrana stala jednou z nejlepších v lize. „Jake je kvalitní a zkušený obránce, který už ukázal, že je velmi schopný i do ofenzivy,“ řekl pro nhl.com generální manažer Caroliny Don Waddell. „Měl v létě několik nabídek, ale rozhodl se, že Carolina pro něj bude to nejlepší. Jsme nadšení, že jsme ho získali.“

V současné chvíli má Carolina v defenzivě třeba Dougieho Hamiltona, Jaccoba Slavina, Justina Faulka, nebo již zmíněného Gardinera. Zkrátka slušný ansámbl. Z této skupiny hráčů je nejzajímavější situace u Faulka. Po této sezóně mu končí smlouva. A ve chvíli, kdy máte zbytek beků pod smlouvou na několik let, tak je jasné, že bude snaha ho za adekvátní protihodnotu vyměnit. Nasvědčuje tomu i příchod Gardinera. Týmů, kde by byli velmi rádi, pokud by jejich řady mohl rozšířit někdo, jako je Faulk, není málo. Zde přichází na scénu Anaheim.

Tým, který se vloni potácel na chvostu celé ligy a který má drastický nedostatek kvality v zadních řadách. Především na postu pravého obránce Anaheim tlačí bota. Někdo jako Faulk by byl darem z nebes a mohl by rázem posunout Ducks, alespoň co se obrany týče, o level výše. No jo, ale dary z nebes nepadají zadarmo nikde a každá sranda něco stojí. A Carolina by byla ochotná Faulka do Anaheimu pustit, ale hodila by se jí posila do útoku.

Zatímco obrana Caroliny snesla už předtím vysoké měřítko a ještě byla posílena o Gardinera, tak ofenzivní řady přes léto prořídly. A vcelku razantně. Z týmu odešel zkušený veterán Justin Williams, který v loňské sezoně plnil roli kapitána a také důrazný Micheal Ferland, který bude nově hájit barvy Vancouveru. Oba byli hráči prvních dvou útoků. Williams byl navíc jasným lídrem kabiny a mužem, který udával směr ostatním.

Williams i Ferland jsou navíc křídla a právě tam by potřebovala Carolina hráčskou injekci. Není proto divu, že by za Faulka ráda Kašeho. Kaše v minulé sezoně ukázal, čeho je schopný. Za 30 zápasů nastřádal 20 kanadských bodů. Navíc je mu jen 23 let a mohl by tak doplnit mladé jádro Caroliny okolo Sebastiana Aha a Teuva Teräväinena. Jediným problémem je jeho chatrné zdraví, které mu v jeho prvních třech sezonách v NHL nedovolilo ani jednou odehrát maximální počet zápasů.

Když se na situaci podíváme čistě z Kašeho pohledu, tak lze říci, že jistější a výhodnější varianta by byla setrvat v dresu Anaheimu. Hlavně díky tomu, že šance udělat si pořádné jméno, tam letos bude daleko větší. Známé prostředí, prověřená souhra se spoluhráči a především daleko menší konkurence mezi útočníky. Organizace, která míří do přestavby, mu navíc věří, což potvrzuje tříletá smlouva, kterou loni podepsal. Pokud by zůstal celý rok zdravý, tak by mohl letos zaútočit na metu třiceti gólů. A zařadit se tak mezi elitní skupinu šutérů v NHL.

Pokud by odešel do Caroliny, tak se ocitne v týmu, který bude mít svůj vrchol až za několik sezon, ale už teď se řadí mezi štiky ligy. Již loni tahle parta ukázala, že se s ní musí počítat, protože loni prošla až do konferenčního finále a byla schopná vyřadit třeba Ovečkinův Washington. Konkurence v útoku je zde, i přes letní odchody, větší a pokud by Kašeho zradilo zdraví i tady, tak by to byl daleko větší problém. Za každých okolností je v sázce Kašeho hokejová budoucnost a to není málo.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud