8. března 2020 • 06:50

Pastrňák odskočil Ovečkinovi, gól dal i Chytil. Flyers dál válcují NHL

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

SOUHRN | David Pastrňák se v čele tabulky střelců NHL osamostatnil od Alexandra Ovečkina, ale 48. gólem sezony neodvrátil prohru Bostonu 3:5 s Tampou Bay. Trefa Filipa Chytila nestačila New Yorku Rangers, který doma podlehl New Jersey 4:6. Philadelphia i díky dvěma přihrávkám Jakuba Voráčka porazila Buffalo 3:1 a připsala si devátou výhru v řadě. Kladenský odchovanec, který nasbíral v posledních pěti zápasech deset asistencí, byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Boston snížil v závěru druhé třetiny z 0:3 na 2:3 a ve 47. minutě se v přesilové hře prosadil Pastrňák, který tvrdou střelou zpoza levého kruhu upravil stav na 3:4. Havířovský rodák mohl ještě vyrovnat, ale jeho sólový únik zastavil Andrej Vasilevskij. Tampa Bay zpečetila výhru při hře domácích bez gólmana, když Nikita Kučerov obral o puk při rozehrávce Davida Krejčího a trefil prázdnou branku.

Ondřej Kaše zaznamenal premiérový bod v dresu Bostonu, za který hrál pátý zápas od výměny z Anaheimu. Český útočník asistoval u kontaktní branky na 2:3.

Chytil, který v předchozích sedmi zápasech vůbec nebodoval, otevřel v šesté minutě skóre střelou z mezikruží po pěkném průniku Juliena Gauthiera. Dvacetiletý český útočník se trefil v sezoně počtrnácté. Rangers zápas ztratili ve druhé třetině, ve které New Jersey otočilo z 1:2 na 5:2 a utkání dovedlo do vítězného konce. Po dvou brankách Devils vstřelili Kyle Palmieri a Travis Zajac.

Po Voráčkových akcích skóroval pokaždé Claude Giroux. V polovině utkání otevřel skóre, a pak zlomil v 50. minutě stav 1:1. U první trefy český útočník tečoval střelu Travise Sanheima a dostal se k odraženému puku, který poslal osamocenému Girouxovi. U vítězné souhry se kapitán Flyers prosadil po Voráčkově přihrávce z pravého kruhu.

Buffalo, za které po téměř dvou týdnech opět hrál Michael Frolík, nezúročilo střeleckou převahu 39:24. "Nezasloužili jsme si vyhrát. Po celý zápas jsme byli bez šťávy. Podržel nás ale (Carter) Hart. Už jsme si na to zvykli, od začátku roku je jako skála. Má hlavní zásluhu, že jsme do třetí třetiny šli za nerozhodného stavu a že jsme vyhráli," uvedl Voráček.

Ke třetímu gólu pomohla Philadelphii špatná rozehrávka brankáře Cartera Huttona. Flyers se sérií výher vyrovnali bodově Washingtonu, jenž uspěl i díky asistenci Jakuba Vrány v Pittsburghu 5:2. Vrána ukončil čtyřzápasový bodový půst v 17. minutě, kdy v přečíslení našel Nicklase Bäckströma a ten zvýšil na 2:0. Hrdinou byl ale Nic Dowd: výhru Capitals zařídil třemi body za dvě branky a přihrávku, zatímco Ovečkin ani nevystřelil. V sestavě Washingtonu chyběl znovu obránce Radko Gudas, na druhé straně Pittsburgh postrádal zraněného Dominika Simona.

Podivný zápas Radima Šimka

Carolina ztratila v Torontu před dvěma týdny oba gólmany a čtyři zápasy pak prohrála. Sérii zastavila na ledě Islanders výhrou 3:2 v prodloužení. Zápas rozhodl Vincent Trocheck a skóroval poprvé od přestupu z Floridy. Dobrou zprávou pro Hurricanes také je, že Petr Mrázek už začal po otřesu mozku v pátek s tréninky.

Radim Šimek ze San Jose zažil neobvyklou poslední minutu druhé třetiny v utkání se Ottawou. Český obránce za stavu 1:1 vstřelil gól, ale kvůli kopnutí nohou ho rozhodčí neuznali. O pár sekund později přikryl v brankovišti puk a sudí nařídili trestné střílení, ze kterého se Chris Tierney neprosadil. Neúspěšný aktér nájezdu ale nakonec v prodloužení zařídil kanadskému týmu výhru 2:1.

Brankář Nashvillu Juuse Saros vynuloval Dallas podruhé během tří dnů, když chytil 37 střel a dovedl tým k výhře 1:0. Zápas rozhodl ve 31. minutě Ryan Ellis. Deset gólů padlo v Los Angeles, které porazilo Minnesotu 7:3. Pátou výhru Kings v řadě řídil hattrickem Dustin Brown.

Domácí: 34:50. McAvoy, 38:37. Kuraly, 46:37. Pastrňák

Hosté: 05:08. Cirelli, 06:10. Sergačjov, 26:50. Paquette, 41:08. Killorn, 58:58. Kučerov

Domácí: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), J. Moore, Krug, Lauzon, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – O. Kaše, Krejčí (A), N. Ritchie – DeBrusk, Coyle, Kuraly – Wagner, P. Lindholm, Nordström.

Hosté: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Hedman (A), Shattenkirk, Sergačjov, Bogosian, Coburn – Kučerov, B. Point, Palát – Killorn (A), Cirelli, Coleman – T. Johnson, Stephens, Goodrow – Gourde, Paquette, Maroon.

Rehman, Hanson – Sericolo, Smith

TD Garden, Boston

17 850 diváků

Domácí: 30:04. Giroux, 49:28. Giroux, 54:49. Farabee

Hosté: 36:54. Kahun

Domácí: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Hägg – Voráček (A), Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes, Farabee – Pitlick, D. Grant, Laughton – Aube-Kubel, N. Thompson, M. Raffl.

Hosté: C. Hutton (Ullmark) – Ristolainen, Montour, C. Miller, Dahlin, Jokiharju, McCabe (A) – S. Reinhart, Eichel (C), Skinner – Kahun, Ma. Johansson (A), Olofsson – Simmonds, Lazar, Frolík – Okposo, Jo. Larsson, Girgensons.

St. Pierre, Rank – Murray, Suchánek

Wells Fargo Center, Philadelphia

19 781 diváků

Domácí: 05:34. Chytil, 07:18. Zibanejad, 53:42. McKegg, 59:17. DeAngelo

Hosté: 06:22. Palmieri, 20:44. Palmieri, 21:36. Claesson, 36:19. Zajac, 36:44. Hayden, 59:04. Zajac

Domácí: Šesťorkin (41. H. Lundqvist) – Fox, R. Lindgren, Trouba, Br. Smith, DeAngelo, M. Staal (A) – Bučněvič, Zibanejad (A), Di Giuseppe – Fast (A), R. Strome, Panarin – J. Gauthier, Chytil, B. Howden – Kakko, McKegg, Lemieux.

Hosté: Blackwood (Schneider) – P. K. Subban, Müller, Severson, Mermis, Claesson, C. Carrick – Palmieri (A), Hischier (A), Wood – J. Anderson, Zajac (A), J. Hughes – N. Gusev, Zacha, Bratt – Hayden, M. McLeod, Rooney.

StLaurent, Luxmore – Nansen, Pancich

Madison Square Garden, New York

17 542 diváků

Domácí: 19:50. E. Kane

Hosté: 10:33. N. Paul, 60:35. Tierney

Domácí: Dell (M. Jones) – Burns (A), R. Šimek, Ferraro, Vlasic, Davidson, Knyžov – Gambrell (C), Couture, E. Kane – Labanc (A), J. Thornton, Meier – Noesen, Kellman, Sörensen – Gregor, True, M. Karlsson.

Hosté: C. Anderson (Gustavsson) – Hainsey (A), Chabot (A), N. Zajcev, Reilly, Wolanin, Englund – Co. Brown, Tierney (A), B. Tkachuk – B. Ryan, White, Balcers – Hawryluk, N. Paul, Duclair – Sabourin, Peca, Boedker.

Anderson, Hebert – MacPherson, Tobias

SAP Center, San Jose

Domácí: 30:22. Wallmark, 40:41. Weegar, 44:13. Huberdeau, 58:06. Hoffman

Hosté: 48:04. Evans

Domácí: Driedger (Montembeault) – Ekblad (A), Weegar, Strälman, Stillman, Matheson, Yandle (A) – Dadonov, Barkov (C), Huberdeau – Vatrano, Haula, Hoffman – Connolly, Wallmark, Toninato – Pysyk, Acciari, Sceviour. Hlavní trenér: Joel Quenneville.

Hosté: Ch. Lindgren (Price) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Kulak, Folin, Ouellet – Gallagher (A), Danault, Lehkonen – Armia, Suzuki, Hudon – Weal, Domi, Byron (A) – Weise, Evans, Vejdemo. Hlavní trenér: Claude Julien.

Eric Furlatt, Steve Kozari. Čároví: Devin Berg, Pierre Racicot

BB&T Center, Sunrise

17873 diváků

Domácí: 03:08. Chiasson, 55:29. Jones, 56:25. McDavid, 59:30. Sheahan

Hosté: 59:01. Nyquist

Domácí: Koskinen (M. Smith) – Nurse, Bear, Klefbom, A. Larsson, Jones, K. Russell – Nugent-Hopkins, McDavid, Kassian – Ennis, Draisaitl, Yamamoto – Athanasiou, Sheahan, J. Archibald – Neal, Khaira, Chiasson.

Hosté: Korpisalo (Kivlenieks) – Werenski, Nutivaara, Gavrikov, D. Savard, Harrington, Peeke – Wennberg, Dubois, Bemström – N. Foligno, Jenner, Nyquist – Robinson, Riley Nash, Stenlund – Lilja, D. Shore, Matteau.

O'Rourke, Charron – Alphonso, Mach

Rogers Place, Edmonton

17 085 diváků

Washington vyhrál, Ovečkin neskóroval

Český útočník Jakub Vrána pomohl asistencí k vítězství hokejistů Washingtonu v dnešním utkání NHL v Pittsburghu 5:2. Capitals zabrali po dvou porážkách za sebou. V dresu vítězů se neprosadil ruský kanonýr Alexandr Ovečkin, který se s 47 góly dělí o vedení v tabulce střelců s Davidem Pastrňákem z Bostonu.

Vrána ukončil čtyřzápasový bodový půst v 17. minutě, kdy v přečíslení našel Nicklase Bäckströma, který zvýšil na 2:0. Vrána tak vylepšil svou bilanci na 52 bodů za 25 branek a 27 asistencí z 67 utkání.

VIDEO | Sestřih utkání Pittsburgh - Washington (2:5)

Třemi body za dvě branky a jednu asistenci zařídil výhru Capitals Nic Dowd. V sestavě vítězů chyběl obránce Radko Gudas, na ledě se tak vedle Vrány představil z českých zástupců jen další zadák Michal Kempný.

Carolina s útočníkem Martinem Nečasem zvítězila na ledě New York Islanders 3:2 v prodloužení.

Domácí: 25:15. Pulock, 55:02. Jo. Bailey

Hosté: 13:22. Williams, 46:16. Edmundson, 61:36. Trocheck

Domácí: Greiss (Varlamov) – Pulock, Leddy, Mayfield, D. Toews, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Lee (C) – Brassard, B. Nelson (A), Dal Colle – Jo. Bailey (A), Pageau, Beauvillier – Komarov, Ladd, M. Martin. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Hosté: A. Forsberg (Nedeljkovic) – Slavin (A), Edmundson, Skjei, H. Fleury, T. van Riemsdyk, Gardiner – T. Teräväinen, Aho, Svečnikov – Nečas, Trocheck, Foegele – Williams, J. Staal (C), B. McGinn – Niederreiter, Martinook (A), Dzingel. Hlavní trenér: Rod Brind'Amour.

Marc Joannette, Brian Pochmara. Čároví: Ryan Galloway, Scott Cherrey

Nassau Coliseum, New York

13917 diváků

Domácí: 45:09. Crosby, 52:14. Malkin

Hosté: 01:52. Dowd, 16:15. Bäckström, 18:38. Pánik, 40:34. Dowd, 53:12. Oshie

Domácí: M. Murray (Jarry) – Dumoulin, Letang (A), M. Pettersson, Marino, J. Johnson, J. Schultz – Zucker, Crosby (C), Sheary – Marleau, Malkin (A), Rust – McCann, Bjugstad, Hörnqvist – B. Tanev, Blueger, Lafferty.

Hosté: Holtby (Samsonov) – Dillon, Carlson (A), Orlov, Jensen, Siegenthaler, Kempný – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Bäckström (A), Oshie – Hagelin, Eller, Kovalčuk – Pánik, Dowd, Hathaway.

O'Halloran, Morton – Amell, Kovachik

PPG Paints Arena, Pittsburgh

18 656 diváků

Domácí:

Hosté: 30:29. Ellis

Domácí: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, Johns, Heiskanen, Oleksiak, R. Polák – Radulov, Seguin, Ja. Benn (C) – Perry, Dickinson, Gurjanov – Comeau (A), Faksa, Cogliano – Hintz, Pavelski, Janmark.

Hosté: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Holzer, Tinordi – Järnkrok, Johansen, Sissons – Mikael Granlund, Duchene, F. Forsberg – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Arvidsson, Turris, Trenin.

Gord Dwyer, Jon McIsaac – David Brisebois, Darren Gibbs

American Airlines Center, Dallas

18 532 diváků

Domácí: 05:16. Kopitar, 27:36. Lizotte, 28:29. Moore, 44:00. D. Brown, 57:47. D. Brown, 58:46. D. Brown, 59:01. Vilardi

Hosté: 20:13. M. Foligno, 45:33. Spurgeon, 55:35. Kunin

Domácí: Petersen (Quick) – Doughty (A), B. Hutton, Roy, M. Anderson, Walker, MacDermid – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – Frk, Lizotte, A. Kempe – Lewis, Vilardi, Moore – Wagner, Amadio, Prochorkin.

Hosté: Stalock (Dubnyk) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Pateryn, Hunt – Fiala, Kunin, Greenway – Mayhew, J. Eriksson Ek, Parise (A) – Zuccarello, Galchenyuk, M. Foligno – Hartman, M. Koivu (C), Donato.