Bojkot i v NHL! Odložila noční zápasy, NBA plánuje restart o víkendu | iSport.cz
27. srpna 2020 • 21:40

Bojkot i v NHL! Odložila noční zápasy, NBA plánuje restart o víkendu

Autor: ČTK, adl
Vstoupit do diskuse
6
TOP VIDEA
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kvůli protestům proti rasismu a policejnímu násilí se v noci ze čtvrtka na pátek nebudou hrát zápasy play off NBA ani NHL. Basketbalová NBA už stála ve středu, boje hokejistů o Stanley Cup ve čtvrtek utichnou poprvé.NHL odložila podle televizní stanice ESPN dva čtvrteční duely po výzvě Aliance pro diverzitu v hokeji. „Jsme si jistí, že to vyšle jasný signál, že lidská práva jsou nadřazena sportu,“ uvedl útočník San Jose Evander Kane, jenž je jedním z představitelů organizace.

V Torontu se ve čtvrtek měl hrát třetí duel série mezi Philadelphií a New York Islanders, v Edmontonu se měly také v třetím duelu střetnout Vegas a Vancouver.

Vedení NBA doufá v návrat basketbalistů na palubovky v pátek, nebo v sobotu. Představitelé soutěže o tom budou jednat se zástupci hráčů 13 týmů, které zbývají v bojích o titul.

Ve středu nenastoupilo Milwaukee proti Orlandu na protest proti víkendovému postřelení černocha při policejním zásahu v Kenoshe, která leží ve Wisconsinu, kde je i sídlo Bucks. Vedení zámořské ligy poté odložilo i zápasy Houston - Oklahoma City a Los Angeles Lakers - Portland. Ve čtvrtek se měly hrát další tři duely.

„Ve čtvrtek se hrát nebude. Doufáme, že zápasy znovu začnou v pátek, nebo sobotu,“ uvedl viceprezident NBA Mike Bass. Podle informací ESPN jsou hráči nakloněni pokračování soutěže, která se po koronavirové pauze dohrává v uzavřeném komplexu v Orlandu.

Počínání NBA kritizoval prezident Donald Trump. „Z ligy se stalo něco jako politická organizace a to není nic dobrého,“ uvedl. Trumpův poradce Jared Kushner chce pozvat do Bílého domu největší hvězdu zámořské basketbalové soutěže LeBrona Jamese k debatě o rasové nespravedlnosti.

„Myslím, že je hezké, že se za to staví. Ale rád bych je viděl, jak se začínají angažovat v konkrétních a produktivních řešeních. A znovu, prezident Trump je ochoten s nimi spolupracovat,“ řekl Kushner serveru Politico. „Hráči NBA mají velké štěstí, že jim jejich finanční situace umožňuje vzít si v práci volno, aniž by to pro ně mělo finanční dopady. Mají tenhle luxus, což je skvělé,“ dodal prezidentův zeť.

Protest proti policejní brutalitě a rasismu přerušil také ženskou WNBA a některé týmy amerického fotbalu odvolaly tréninky před novou sezonou NFL.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Vstoupit do diskuse
6
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud