Dva góly Zadiny nezabránily prohře Detroitu. Za Carolinu pálil Nečas

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejový útočník Martin Nečas pomohl gólem a přihrávkou k obratu Caroliny v zápase s Detroitem z 1:2 na konečných 5:2. Obě trefy poražených dal Filip Zadina. Z českých hráčů bodovali ve čtvrtečním programu NHL ještě Filip Chytil, Jakub Voráček a Jan Rutta, kteří pomohl shodně jednou asistencí k výhrám. David Rittich pomohl 29 zákroky k vítězství Calgary 7:3 nad Ottawou.

Zadina, který v předchozích 18 utkáních této sezony vstřelil jen jeden gól, dostal Detroit do vedení 1:0 a 2:1. Český útočník dal obě branky z bodu pro vhazování v pravém kruhu. V prvním případě přesně zamířil ke vzdálenější tyči, ve druhém využil přesilovou hru střelou na opačnou stranu nad vyrážečku Alexe Nedeljkovice.

Carolina otočila skóre v rozmezí 39. až 43. minuty na 4:2. Střelou zpoza mezikruží vyrovnal Nečas, který asistoval i u pátého gólu při hře soupeře bez brankáře. Hurricanes vyhráli počtvrté v řadě i díky skvělým výkonům českého útočníka, který jeden zápas rozhodl v nájezdech a druhý v prodloužení. Nečas si během úspěšné série týmu připsal šest bodů (2+4) a v produktivitě českých hráčů je třetí (4+13).

Čistý hattrick zaznamenal Kris Kreider během 29. až 42. minuty, čímž otočil z 0:1 a nasměroval New York Rangers k výhře 6:1 v New Jersey. Třetí gól vstřelil po přihrávce Chytila, který získal v útočném pásmu puk po chybné rozehrávce domácích.

Philadelphia prohrávala v Pittsburghu ve čtvrté minutě už 0:3, ale zvítězila 4:3. Obrat pomohl odstartovat asistencí u prvního gólu Voráček. Zápas rozhodl v 58. minutě svou druhou trefou v zápase Claude Giroux. Tampa Bay otočila zápas, ve kterém prohrávala 0:2 po dvou třetinách, a vyhrála 3:2 v prodloužení. U kontaktní branky asistoval Rutta, jehož střelu od modré čáry tečoval Anthony Cirelli.

Calgary rozhodlo už v úvodní třetině, po které vedlo 4:1. Po změně gólmanů Ottawy zvýšil na 6:1 dvěma trefami Dillon Dubé, který tím zkompletoval svůj první hattrick v NHL. Rittichovi pokazila statistiky třetí třetina, v níž inkasoval dvakrát z osmi střel. Český gólman chytal proti Senators počtvrté během osmi dnů a dosáhl bilance dvou výher a dvou proher.

Domácí: 11:15. Svečnikov, 38:45. Nečas, 40:45. J. Staal, 42:50. Fast, 54:55. Niederreiter

Hosté: 10:54. Zadina, 27:35. Zadina

Domácí: Nedeljkovic (Reimer) – Slavin (A), D. Hamilton, H. Fleury, Pesce, Skjei, Bean – Svečnikov, Aho, T. Teräväinen – Niederreiter, Trocheck, Nečas – B. McGinn, J. Staal (C), Fast – Martinook (A), Paquette, Foegele.

Hosté: J. Bernier (Greiss) – DeKeyser, Hronek, M. Staal, Merrill, Djoos, Nemeth – Mantha, Fabbri, B. Ryan – Zadina, Naměstnikov, Gagner – Svečnikov, Glendening (A), Helm – Bromé, Rasmussen, Erne.

L’Ecuyerm Luxmore – Baker, Alphonso

PNC Arena, Raleigh

2 924 diváků

Domácí: 07:12. J. Hughes

Hosté: 28:28. Kreider, 33:57. Kreider, 40:23. Kreider, 43:57. Bučněvič, 55:25. Br. Smith, 58:27. Lafreniere

Domácí: Blackwood (44. Dell) – Severson (A), T. Smith, P. K. Subban, D. Kulikov, Vatanen, Butcher – Palmieri (A), Zacha, Wood – Kuokkanen, J. Hughes, Šarangovič – Bastian, Zajac (A), A. Johnsson – Bratt, M. McLeod, M. Malcev.

Hosté: Šesťorkin (55. A. Georgijev) – Fox, R. Lindgren, Br. Smith, K'A. Miller, Hájek, J. Johnson – Bučněvič, Zibanejad (A), Lafreniere – Blackwell, R. Strome, Kreider (A) – J. Gauthier, Chytil, Rooney – Di Giuseppe, B. Howden, Lemieux.

Lee, Walsh – Smith, MacPherson

Prudential Center, Newark

Domácí: 02:46. Letang, 03:20. Friedman, 03:57. McCann

Hosté: 11:32. Couturier, 26:49. Giroux, 53:37. Laughton, 57:52. Giroux

Domácí: Jarry (DeSmith) – Letang (A), M. Pettersson, Marino, Matheson, Ceci, Friedman – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, Malkin (A), McCann – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese – Lafferty, Jankowski, Angello.

Hosté: Elliott (Hart) – Gostisbehere, Provorov, Braun, Sanheim, P. Myers, Hägg – Aube-Kubel, Couturier (A), J. van Riemsdyk – Konecny, K. Hayes (A), Giroux (C) – Voráček, Patrick, Laughton – M. Raffl, Bunnaman, Lindblom.

Sutherland, Peel – Sericolo, Syvret

PPG Paints Arena, Pittsburgh

2 800 diváků

Domácí: 29:53. Gallagher, 36:53. Toffoli, 58:36. Perry

Hosté: 10:39. Stastny, 15:25. Perreault, 43:39. Stastny, 64:29. Dubois

Domácí: Allen (Price) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson, A. Romanov, Kulak – Gallagher (A), Danault, Tatar – Toffoli, Suzuki, Drouin – Armia, Kotkaniemi, Lehkonen – Perry, Evans, Byron (A).

Hosté: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Forbort, DeMelo, Beaulieu – Wheeler (C), Scheifele (A), Stastny – Ehlers, Dubois, Connor – Appleton, Lowry, Copp – Lewis, N. Thompson, Perreault.

Furlattm Pollock – Barton, Shewchyk

Bell Centre, Montreal

Domácí: 10:25. Dobson, 16:21. M. Martin, 34:58. Beauvillier, 43:14. Eberle, 54:28. M. Martin

Hosté: 23:08. Hall, 47:23. Ristolainen

Domácí: I. Sorokin (Varlamov) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Dal Colle – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

Hosté: J. Johansson (C. Hutton) – Dahlin, Ristolainen, Jokiharju, C. Miller, Bryson, Montour – Olofsson, Eichel (C), S. Reinhart (A) – Hall, E. Staal, Okposo (A) – Rieder, Eakin, Cozens – Skinner, Lazar, Sheahan.

Kozari, Rooney – Marquis, Nagy

Barclays Center, New York

Domácí: 27:24. Carpenter, 34:04. DeBrincat

Hosté: 41:04. Cirelli, 42:55. Stamkos, 64:59. Killorn

Domácí: Lankinen (M. Subban) – Mitchell, Keith (A), Boqvist, de Haan, C. Murphy, Zadorov – P. Kane (A), Suter, DeBrincat (A) – Kurashev, Söderberg, Janmark – Hagel, Kämpf, D. Kubalík – Carpenter, Wallmark, Highmore.

Hosté: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), McDonagh, C. Foote, Sergačjov, L. Schenn – Coleman, B. Point, Palát – Stamkos, Cirelli (C), Killorn – T. Johnson (A), Gourde, Goodrow – M. Joseph, Volkov, Maroon.

Pochmara, Chmielewski – Tobias, Anderson

United Center, Chicago

Domácí: 32:23. Ekholm, 39:34. F. Forsberg, 52:40. Sissons, 58:47. Johansen

Hosté: 06:29. Verhaeghe, 09:01. Marchment, 20:59. Huberdeau, 38:44. Ekblad, 49:07. Ekblad

Domácí: Rinne (Saros) – Fabbro, Josi (C), Borowiecki, Ekholm (A), Benning, Harpur – Tolvanen, Mikael Granlund, F. Forsberg – Grimaldi, Duchene, Järnkrok – Arvidsson, Haula, Cousins – Richardson, Sissons, Johansen.

Hosté: Bobrovskij (Driedger) – Ekblad (A), Weegar, Strälman, Yandle, Forsling, Gudas – Verhaeghe, Barkov (C), Vatrano – Hörnqvist, Wennberg, Huberdeau (A) – Acciari, Luostarinen, Marchment – Hinostroza, Lammikko, Lomberg.

South, Dwyer – Suchánek, Toomey

Bridgestone Arena, Nashville

Domácí: 47:35. Heiskanen, 50:48. Robertson

Hosté: 38:11. Jenner, 42:23. Bjorkstrand, 44:05. Robinson

Domácí: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Hanley, Sekera – Pavelski (A), Dickinson, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Robertson, Comeau – Faksa, Cogliano, Caamano – Dowling, Kero, Kiviranta.

Hosté: Korpisalo (Kivlenieks) – S. Jones, Werenski, D. Savard, G. Carlsson, Del Zotto, Gavrikov – Atkinson (A), Roslovic, Laine – Robinson, N. Foligno (C), Jenner (A) – Bjorkstrand, Riley Nash, Bemström – Stenlund, Texier, Domi.

O´Rourke, Schrader – Murray, Racicot

American Airlines Center, Dallas

4 112 diváků

Domácí: 02:22. B. Ritchie, 02:59. Dubé, 11:56. Monahan, 19:21. Leivo, 27:16. Dubé, 41:17. Dubé, 47:05. D. Ryan

Hosté: 05:25. Norris, 42:22. Anisimov, 46:00. Dzingel

Domácí: Rittich (Markström) – Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Kylington, Välimäki – M. Tkachuk, E. Lindholm, Dubé – J. Gaudreau, Monahan (A), Leivo – Lucic, Backlund (A), Mangiapane – Nordström, D. Ryan, B. Ritchie.

Hosté: M. Murray (21. Daccord) – Chabot (A), Zub, Coburn, N. Zajcev, Brännström, Gudbranson (A) – B. Tkachuk (A), Norris, Co. Brown – N. Paul, White, Dadonov – Stützle, Anisimov, Batherson – Dzingel, Tierney, Watson.

Schlenker, Nicholson – Murchison, Mills

Scotiabank Saddledome, Calgary

Domácí: 02:59. Virtanen, 31:29. Virtanen, 47:56. Horvat

Hosté: 17:15. Engvall

Domácí: Demko (Holtby) – Edler (A), Schmidt, Q. Hughes, Hamonic, Jo. Benn, T. Myers – Pearson, Horvat (C), Virtanen – Höglander, J. T. Miller, Boeser – B. Sutter (A), Gaudette, Michaelis – Roussel, Beagle, Hawryluk.

Hosté: Hutchinson (Andersen) – Rielly (A), Brodie, Holl, Muzzin, Dermott, Bogosian – Marner (A), Matthews, J. Thornton – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – Hyman, Engvall, I. Michejev – Spezza, Petan, Vesey.