Hertl za Pastrňákem? Uzávěrka se blíží, v kurzu jsou i Kubalík a Zacha

Video placeholder
Rockies, Cougars, Whalers... Týmy z NHL, na které se už (skoro) zapomnělo
Rockies, Cougars, Whalers... Týmy z NHL, na které se už (skoro) zapomnělo
Tomáš Hertl odehrál by mohl zamířit do Bostonu
Tomáš Hertl sestřelil Flyers hattrickem
Tomáš Hertl sestřelil Flyers hattrickem
Dominik Kubalík si proti Flyers připsal asistenci, jeho Chicago ale padlo 3:4
Dominik Kubalík napadá rozehrávku obránce Travise Sanheima
Útočník Chicaga Dominik Kubalík soupeří o puk se soupeřem z Dallasu
Český útočník Dominik Kubalík z Chicaga v zápase s Dallasem
16
Fotogalerie
NHL
Začít diskusi (0)

Už se to blíží! Otevřete si zámořské hokejové weby a všude na vás vyskočí slůvko TRADE. Výměna. Za dva týdny se trh uzavře, přestupní okno se uzamkne. Pondělí 21. března se blíží, přímou úměrou roste frekvence spekulací. Kdo změní dres? Prostorem létá i několik jmen českých hráčů. Nejvíc v kurzu je trio Tomáš Hertl, Dominik Kubalík a Pavel Zacha. O čem se v souvislosti s nimi mluví a kam by mohli zamířit?

Už dobrého půl roku odpovídá Tomáš Hertl trpělivě na tytéž otázky. Jste připravený na možnost výměny? Jak byste se na to tvářil? Přejete si zůstat v San Jose? Jak vypadá vyjednávání o nové smlouvě se Sharks? Před pár dny absolvoval tohle kolečko se zámořskými novináři znovu.

Tlačili ho k vyjádření, jestli má z dosavadních dohadů o novém kontraktu pozitivní či negativní pocity. Hertl řekl jen: „Myslím, že pozitivní.“ A rozesmál se.

„Okay, zeptáme se zase za týden,“ reagoval reportér s úsměvem, který mu český útočník opětoval. „Nechci zacházet do podrobností, chci se nadále soustředit jen na hokej. V poslední době ale nějaké rozhovory proběhly, tak uvidíme,“ dodal Hertl.

Je mu devětadvacet, aktuálně mu dobíhá čtyřletá smlouva s průměrnou roční gáží 5,6 milionu dolarů. Ta v sobě skrývá klauzuli o nevyměnitelnosti. Forvard Sharks může vedení nadiktovat tři kluby, do kterých by byl ochoten přestoupit. Když manažer přijde s dealem s jinou organizací, Hertl musí změnu dresu odsouhlasit.

V souvislosti s ním se mluvilo hlavně o zájmu New York Rangers. Teď v okolí začíná poletovat další velmi zajímavý zájemce – Boston Bruins.

„Medvědi stále nenašili náhradu za Davida Krejčího na pozici druhého centra. Vyzkoušeli ledacos, ale ideální řešení nemají. Tohle by Hertl bezesporu vyřešil,“ píše zkušený novinář Eric Duhatschek z webu The Athletic.

Boston by se však musel některého z hráčů zbavit, aby si mohl Hertla dovolit. Prostor pod platovým stropem nemají Bruins největší. Zkušenost z posledních let však ukazuje, že se generální manažer Don Sweeney často zdráhá vsadit před uzávěrkou přestupů all in. V případě Hertla by to udělat mohl, musel by však cítit, že je velká šance, aby český centr v klubu podepsal i novou smlouvu na další roky.

Stále více začíná za oceánem padat i jméno Pavla Zachy. Šestka draftu z roku 2015 má našlápnuto za kariérním bodovým maximem. Pokud udrží dosavadní tempo, mohl by pokořit metu dvaceti gólů a čtyřiceti bodů. Čekalo se od něj však víc. Daleko víc.

„Je jen stínem toho, v co Devils doufali. Zdá se, že stagnuje. Určitě se zájemci najdou, ale Zacha pro ně bude jako hod kostkou. Může se nastartovat, zároveň to ale může být jasná prohra. Existují týmy, které věří, že je v něm více, než zatím ukázal. Že je více než hráč do třetího útoku a pro oslabení. Rozdílovým hráčem se však pravděpodobně nikdy nestane. Problém je navíc ten, že kolem se to kvalitními hráči jen hemží,“ hodnotí Duhatschek.

Nejhlasitěji kolem Zachy zněly fámy o zájmu Vancouveru. Ve hře by prý mohl být také Detroit. Devils očekávají, že by do příští sezony mohl naskočit švédský talent Alexander Holtz, který by mohl udělat z několika forvardů včetně Zachy postradatelné borce.

Takovým by mohl být pro Chicago taky Dominik Kubalík. Těžko uvěřit, že ještě v létě 2020 dělal společnost hvězdným bekům Calemu Makarovi a Quinnu Hughesovi v závodě o Calder Trophy pro nováčka roku. Tehdy dal za Blackhawks třicet gólů v 68 zápasech, z toho 26 při hře pět na pět. V tomto ročníku je na kótě 11. Střelecky se trápí, minuty mu sletěly dolů.

„Mohl by ale být perfektním doplňkem pro jakýkoli tým, který potřebuje sekundární gólovou produkci. Pořád mu je pouze šestadvacet let a má smlouvu za rozumné peníze (3,7 milionu dolarů). Určitě o něj bude zájem,“ píší v The Athletic, kteří Kubalíka zařadili mezi top adepty last minute výměny. Nejčastěji se v souvislosti s ním mluví o Edmontonu.

Čeští útočníci v sezoně

 Tomáš HertlDominik KubalíkPavel Zácha
zápasy555651
body42 (22+20)21 (11+10)26 (13+13)
plus/minus-8-16-18
střely146121112
prům. čas na ledě19:4414:5416:56

Zprávy ze dne 19. ledna 2023

Důležitý moment
Carolina
19. ledna 2023 · 10:10

Renomovaný odborník na dění v NHL Pierre LeBrun spekuluje, zda by se do Caroliny mohl přesunout v současnosti druhý nejproduktivnější hráč Vancouveru Bo Horvat. Canucks patrně svého kapitána zobchodují a už dříve neznačili, že by v případném přestupním balíku za šikovného útočníka žádali mladého centra se silnou pozicí v sestavě. Mohl by jím být v případě Hurricanes Martin Nečas?

 

„Nečase z Caroliny nedostanou,“ ujišťuje nejen české fanoušky LeBrun. „Slyšel jsem, že Hurricanes by pro Horvata byli vhodnou volbou, ale běžně příliš neutrácejí. Takže si nemyslím, že najdou společnou řeč. Každopádně uvidíme, kam se věci vyvinou.“

Zprávy ze dne 21. října 2022

Florida
21. října 2022 · 17:12

Veterán s 1293 starty v NHL Eric Staal dostává ještě jednu šanci na návrat. Roční smlouvu s ním uzavřela Florida, útočník se tak sejde se svým bratrem Marcem, jehož v úvodu sezony při krásné gólové akci obehrál David Pastrňák.

Staal se naposledy v nejlepší lize světa objevil coby hráč Montrealu, se kterým vloni vystoupal až do finále. Jenže ani tento týmový úspěch mu místo mezi elitou nezajistil. Člen Triple Gold Clubu v předchozím ročníku stihl jen devět zápasů, když se v AHL připravil na olympiádu. Za Kanadu pak zvládl v pěti kláních čtyři body. 

Zprávy ze dne 27. září 2022

Florida
27. září 2022 · 16:12

Florida podepsala velký brankářský talent Spencera Knighta, který si dělá zálusk na pozici jedničky týmu. Jednadvacetiletý brankář dostal tříletý kontrakt s průměrným platem 4,5 milionu dolarů. Zatím stihl v základní části 36 utkání s úspěšností zákroku 90,1 %. V nové sezoně znovu vytvoří dvojici se Sergejem Bobrovským.

Zprávy ze dne 23. srpna 2022

Carolina
23. srpna 2022 · 18:57

Paul Stastny si v NHL našel nové angažmá. Šestatřicetiletý americký útočník se po konci ve Winnipegu dohodl na roční smlouvě s Carolinou. Syn legendárního slovenského hokejisty Petera Šťastného si u Hurricanes přijde na 1,5 milionu dolarů. „Paul je extrémně spolehlivý veterán, který byl po celou svou kariéru efektivní na obou koncích hřiště,“ uvedl Don Waddell, prezident a generální manažer Canes pro klubový web.

Zprávy ze dne 9. srpna 2022

Důležitý moment
Carolina
9. srpna 2022 · 22:40

Český útočník Martin Nečas o dvě sezony prodloužil s Carolinou. Celkově si během nich vydělá šest milionů dolarů (první sezonu 2,5 mil. dolarů, druhou 3,5 mil. dolarů). „Martin je dynamický mladý tvůrce hry. Má elitní kombinaci rychlosti a dovedností a myslíme si, že se bude nadále zlepšovat,“ prohlásil GM klubu Don Waddell.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů