Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 6. června 2025
V Dallasu si budou hledat nového trenéra. Na lavičce Stars po třech letech končí Peter DeBoer. Vedení klubu odvolalo zkušeného kanadského kouče poté, co s týmem opět nezvládl finále Západní konference. Majitel Tom Gaglardi přitom krátce po vyřazení tvrdil, že trenérská změna není na pořadu dne.
Zprávy ze dne 2. května 2025
Novým trenérem hokejistů New York Rangers by se měl stát Mike Sullivan. Vedení klubu už se sedmapadesátiletým koučem, který nedávno po deseti letech skončil v Pittsburghu, jedná o smlouvě.
Zprávy ze dne 19. dubna 2025
Změnu na trenérské lavičce hlásí také v New Yorku. Peter Laviolette se loučí s Rangers po dvou sezonách. V té minulé dovedl tým do finále Východní konference, nyní je bez play off. New York byl pro něj šestou štací v NHL v roli hlavního kouče, s Carolinou v roce 2006 slavil titul.
Zprávy ze dne 13. dubna 2025
Trojnásobní vítězové Stanleyova poháru Alec Martinez a Patrick Maroon ukončili kariéru. Dvojice hokejistů Chicaga se s NHL rozloučila v sobotním utkání s Winnipegem, které Blackhawks prohráli 4:5 po samostatných nájezdech.
Zprávy ze dne 12. března 2025
Trojnásobný vítěz Stanleyova poháru JonathanQuick bude pokračovat v NewYork Rangers i v příští sezoně NHL, oznámil klub. Devětatřicetiletý americký hokejový brankář podepsal novou roční smlouvu. Podle médií si vydělá 1,55 milionu dolarů (přes 35 milionů korun) a dalších 300.000 dolarů (6,9 milionu korun) mu mohou vynést bonusy.
Zprávy ze dne 7. března 2025
Dallas Stars oficiálně potvrdili prodloužení kontraktu s Mikko Rantanemem na dalších 8 let za 12 milionů dolarů ročně.
Zdá se, že už se jen čeká na dotažení níže zmíněných trejdů a sdělení kompletních podrobností. Tedy Rantanen do Dallasu, Marchand na Floridu, Carlo do Toronta, Sprong a Glass do New Jersey a Jokiharju do Bostonu. Žádná nová transakce už by neměla přibýt.
Na výměně se ještě stihli domluvit Buffalo Sabres a New York Rangers. Zadák Erik Brännström posílil Sabres, opačným směrem zamířil Nicolas Aubé-Kubel.
Chicago bude mít v létě problém se dostat nad platovou podlahu, proto si pod svá křídla vzalo kontrakt legendárního zadáka jménem Shea Weber. Ten má podepsáno do léta 2026 a v platovém stropu může zabírat 7,857 milionu dolarů, když ho Chicago neumístí na listinu dlouhodobě zraněných hráčů.
Blackhawks k tomu získali Aku Ratyho a Victora Söderströma. Utah obdržel výběr v 5. kole 2026.
Ryan Donato ani Patrick Maroon nebyli vytrejdováni a zůstávají v Chicagu.
Potvrzeno. Wyatt Johnston prodloužil s Dallasem na dalších 5 let za 8,4 miliony dolarů za sezonu. Nová smlouva odstartuje 1. července.
New York Rangers se domluvili na dvouletém prodloužení smlouvy s Urho Vaakanainenem. Finský obránce si od příští sezony ročně vydělá 1,55 milionu dolarů.
Dallas Stars se dohodli na prodloužení smlouvy s Wyattem Johnstonem. Potvrzení by mělo přijít v nejbližších minutách.
Potvrzeno. Mikko Rantanen prodloužil s Dallasem na dalších 8 let za 12 milionů dolarů ročně. Součástí smlouvy je i klauzule o nevyměnitelnosti.
Mikko Rantanen je hráčem Dallasu! Přitom teprve v lednu byl vytrejdován z Colorada do Caroliny, kdy opačným směrem zamířil i Martin Nečas. Carolina by nyní za Rantanena měla získat Logana Stankovena a dva výběry v 1. kolech draftu. Čekáme na další detaily trejdu.