Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky

Český útočník Matěj Blümel pózuje s bronzovou medailí
Německý brankář Philipp Grubauer likviduje velkou šanci českého útočníka Matěje Blümela
Český útočník Matěj Blümel v souboji s německým reprezentantem Danielem Fischbuchem
Čeští útočníci David Krejčí (vlevo) a Matěj Blümel se radují z gólu
Česká střídačka oslavuje gól společně se střelcem Davidem Pastrňákem
O vítězství Česka nad USA rozhodl jedinou trefou utkání Matěj Blümel
Čeští hokejisté se radují z trefy Matěje Blümela proti USA
Matěj Blümel využil přihrávky Hynka Zohorny a otevřel skóre
24
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
NHL
Začít diskusi (0)

Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.

Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.

Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).

V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.

V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.

Zprávy ze dne 1. července 2024

Seattle
1. července 2024 · 19:25

Chandler Stephenson si v Seattlu ročně přijde na 6,25 mil. dolarů.

Důležitý moment
Seattle
1. července 2024 · 19:23

Dalšího lukrativního kontraktu se dnes dočkal Chandler Stephenson! Na 7 let podepsal se Seattlem. Čekáme na finanční detaily smlouvy.

Důležitý moment
Florida
1. července 2024 · 18:59

Nové angažmá našel první Čech na trhu! Tomáše Nosek podepsal na jednu sezonu s Panthers. Vydělá si 775 tisíc dolarů.

Florida
1. července 2024 · 17:15

Chicago, Florida a Toronto jeví zájem o brankáře Anthonyho Stolarze. Ten v minulém ročníku patřil k nejlepším dvojkám soutěže a slavil zisk Stanley Cupu s Panthers.

Důležitý moment
Seattle
1. července 2024 · 17:12

Potvrzeno. Brandon Montour našel nového chlebodárce v Seattlu! Obě strany se dohodly na sedmileté spolupráci. Montour si vydělá 50 milionů dolarů.

Florida
1. července 2024 · 16:58

Prodloužení smlouvy s ročním předstihem se má dočkat i Carter Verhaeghe. Pokud k dohodě s Panthers dojde, měl by podepsat na dalších 6 let a v platovém stropu zabírat okolo 8,25 mil. dolarů.

Florida
1. července 2024 · 16:10

Obránce Dmitrij Kulikov bude pokračovat na Floridě. S Panthers se domluvil na čtyřletém prodloužení smlouvy. V platovém stropu bude zabírat 1,15 mil. dolarů.

Důležitý moment
Florida
1. července 2024 · 15:34

Sam Reinhart zůstává na Floridě! S Panthers se domluvil na prodloužení smlouvy, která poběží do léta 2032. V platovém stropu bude Reinhart zabírat 8,625 mil. dolarů.

Seattle
1. července 2024 · 00:10

Nového kontraktu se dočkal i Aleš Stezka! Dohodl se na ročním prodloužení smlouvy se Seattlem. Kontrakt je dvoucestný.

Zprávy ze dne 28. května 2024

Seattle
28. května 2024 · 09:22

Seattlu v úterý představí nového trenéra. Nástupcem Dava Hakstola u nejmladšího klubu NHL se podle zámořských médií stává Dan Bylsma. Třiapadesátiletý kouč naposledy vedl farmu Krakena v Coachella Valley. V roce 2009 dovedl Pittsburgh ke Stanley Cupu. Na hlavní hokejovou scénu se vrací po třech letech.

 

Novým trenérem hokejistů Seattlu by se měl stát Dan Bylsma
Novým trenérem hokejistů Seattlu by se měl stát Dan Bylsma

Zprávy ze dne 29. dubna 2024

Seattle
29. dubna 2024 · 20:32

Seattle vyhodil kouče Davea Hakstola, prvního trenéra klubu od jeho vstupu do NHL v roce 2021. Pětapadesátiletý Kanaďan doplatil na nevydařenou sezonu, v níž nejmladší tým ligy zaostal za předchozím výsledkem. „Taková rozhodnutí nejsou nikdy jednoduchá, ale cítíme, že to je nutný krok k tomu, abychom pomohli týmu zlepšovat se a rozvíjet. Dave je dobrý kouč a skvělý člověk a přejeme mu jen to nejlepší,“ uvedl generální manažer Seattlu Ron Francis a dodal, že okamžitě začíná s hledáním Hakstolova nástupce.

Zprávy ze dne 12. dubna 2024

Důležitý moment
Florida
12. dubna 2024 · 16:37

Dosavadní útočník Hradce Králové Oliver Okuliar přestupuje do NHL. Potvrdily se tak zprávy, o kterých se dlouho spekulovalo. Stejně jako před několika dny Mikuláš Hovorka z Českých Budějovic se slovenská opora Mountfieldu přesouvá na Floridu. Panthers reprezentanta zlákali na roční nováčkovskou smlouvu. 

Zprávy ze dne 10. dubna 2024

Důležitý moment
Florida
10. dubna 2024 · 17:36

Dřívější informace iSport.cz o zájmu NHL o českého hokejistu se potvrdily. Obránce Mikuláš Hovorka z Českých Budějovic se upsal Floridě, se kterou se dohodl na dvouletém vstupním kontraktu. Dvaadvacetiletý rodák z Prahy v sezoně válel za Motor a pronikl i do reprezentace. „Je to robustní bek, který v posledních několika sezonách podával v Evropě profesionální výkony. Těšíme se, že bude pokračovat ve vývoji v rámci našeho systému,“ uvedl generální manažer Panthers Bill Zito pro klubový web.

Zprávy ze dne 8. března 2024

Seattle
8. března 2024 · 21:37

Seattle naopak pro dnešek už skončil.

Florida
8. března 2024 · 20:46

Na výměně, která spíše ovlivní farmářské celky, se domluvili Panthers a Penguins.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů