Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky

Český útočník Matěj Blümel pózuje s bronzovou medailí
Německý brankář Philipp Grubauer likviduje velkou šanci českého útočníka Matěje Blümela
Český útočník Matěj Blümel v souboji s německým reprezentantem Danielem Fischbuchem
Čeští útočníci David Krejčí (vlevo) a Matěj Blümel se radují z gólu
Česká střídačka oslavuje gól společně se střelcem Davidem Pastrňákem
O vítězství Česka nad USA rozhodl jedinou trefou utkání Matěj Blümel
Čeští hokejisté se radují z trefy Matěje Blümela proti USA
Matěj Blümel využil přihrávky Hynka Zohorny a otevřel skóre
24
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
NHL
Začít diskusi (0)

Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.

Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.

Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).

V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.

V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.

Zprávy ze dne 1. července 2023

Winnipeg
1. července 2023 · 21:13

Brankář Laurent Brossoit je další posilou Winnipegu Jets. Podepsal na 1 rok za 1,75 milionu dolarů.

Winnipeg
1. července 2023 · 21:11

Vladislav Naměstnikov zůstává ve Winnipegu. Dohodl se na novém dvouletém kontraktu, ročně si vydělá 2 mil. USD.

Chicago
1. července 2023 · 21:03

Ryan Donato podepsal na 2 roky s Chicagem. V platovém stropu Blackhawks bude zabírat 2 miliony dolarů.

Winnipeg
1. července 2023 · 19:37

Colin Delia podepsal na 1 rok s Winnipegem Jets. Vydělá si 775 tisíc USD.

Winnipeg
1. července 2023 · 10:30

Zkušený útočník BlakeWheeler se stal v NHL krátce před otevřením trhu nechráněným volným hráčem. Bývalého kapitána týmu vykoupil ze smlouvy Winnipeg, kde šestatřicetiletý Američan působil od roku 2011 a v letech 2016 až 2022 ho vedl jako kapitán. Před Wheelerem byl ještě rok z pětiletého kontraktu na celkem 41,25 milionu dolarů, který podepsal na začátku září 2018. Klub o tom informoval na webu.

Zprávy ze dne 30. června 2023

Chicago
30. června 2023 · 07:00

Jen, co v Chicagu získali v rámci trejdu práva na Coreyho Perryho, neváhali a začali jednat. Blackhawks s osmatřicetiletým útočníkem podepsali roční smlouvu za čtyři miliony dolarů. Člen prestižního Triple Gold Clubu bude vedle Taylora Halla či Nicka Foligna dalším mentorem pro draftovanou jedničku Connora Bedarda.

Zprávy ze dne 29. června 2023

Chicago
29. června 2023 · 20:09

Dvojnásobný olympijský vítěz Corey Perry bude v NHL hrát za Chicago. Blackhawks podle ligového webu získali osmatřicetiletého kanadského útočníka, který je rovněž mistrem světa, vítězem Stanleyova poháru a držitelem Hartovy trofeje, z Tampy Bay za výběr v sedmém kole draftu v příštím roce. Chicago vedle něj získalo i dalšího útočníka Joshe Baileyho z New York Islanders, který však v jeho dresu zřejmě působit nebude. Blackhawks se ho chystají vyplatit ze smlouvy.

Zprávy ze dne 28. června 2023

Chicago
28. června 2023 · 18:53

Poté, co byl zkušený útočník Nick Foligno vyměněn Bostonem do Chicaga, se řešilo, jestli s Blackhawks vůbec podepíše smlouvu. Klub z Windy City ale dohady ukončil. S pětatřicetiletým Američanem se dohodl na ročním kontraktu za čtyři miliony dolarů. Bývalý kapitán by tak měl být vedle Taylora Halla dalším mentorem pro pravděpodobnou jedničku draftu Connora Bedarda.

Zprávy ze dne 9. května 2023

Důležitý moment
Chicago
9. května 2023 · 13:55

Hokejový obránce Jakub Galvas se po dvou sezonách v zámoří vrací do Evropy a nově bude hrát za švédské Malmö. Třiadvacetiletý bek, který se neprosadil do sestavy Chicaga, podepsal s Redhawks smlouvu na dva roky. Klub o tom informoval na svém webu.

Zprávy ze dne 3. března 2023

Winnipeg
3. března 2023 · 18:28

Ziskem Naměstnikova vypadli Jets z boje o Jamese van Riemsdyka. Na něj už nemají prostor pod platovým stropem.

Winnipeg
3. března 2023 · 18:23

• VÝMĚNA

 

Jako na zavolanou! Vladislav Naměstnikov byl vytrejdován do Winnipegu Jets! San Jose na oplátku získalo výběr ve 4. kole draftu 2025.

Chicago
3. března 2023 · 15:41

Není tajemstvím, že Blackhawks jsou v přestavbě. Proto se Chicago snaží získat další výběr v draftu za útočníka Andrease Athanasioua, který se v létě stane volným hráčem. Osmadvacetiletý útočník patří mezi nejrychlejší bruslaře v NHL.

Winnipeg
3. března 2023 · 14:52

Dalším zájemcem o Jamese van Riemsdyka Philadelphie Flyers je Winnipeg Jets. Nutno si přiznat, že v Západní konferenci jsou v aktuálním ročníku dveře do finále Stanleyova poháru otevřené každému. Když nebudeme počítat Colorado Avalanche, není zde tak silná konkurence jako na Východě. Je od Jets tedy logické, že se snaží před vyřazovacími boji svůj tým ještě posílit.

Chicago
3. března 2023 · 01:21

Chicago se nebrání výměně Andrease Athanasioua. Osmadvacetiletému útočníkovi po sezoně vyprší kontrakt a stane se nechráněným volným hráčem. Blackhawks by rádi za něj získali výběr v draftu.

Zprávy ze dne 2. března 2023

Chicago
2. března 2023 · 21:12

• VÝMĚNA

 

Chicago získalo útočníka Anderse Bjorka z Buffala. Sabres ho poslali do Chicaga za budoucí vyrovnání, tedy tzv. zadarmo. Vedení Buffala samotnému hráči slíbilo, že mu zkusí najít nový klub, který mu dá šanci hrát NHL. Stalo se. Šavle navíc získaly 475 tisíc dolarů prostoru pod platovým stropem.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů