Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 1. července 2024
Pittsburgh si jako součást trejdu s Rangers ponechal 25 % platu Reillyho Smitha. Ten tak bude v platovém stropu Rangers zabírat 3,75 mil. dolarů. Kontrakt mu končí příští rok.
Známe detaily celé smlouvy. Anthony Duclair podepsal s Islanders na 4 roky za 3,5 mil. USD za sezonu.
Penguins za Reillyho Smitha od Rangers získali výběry ve 2. a 5. kole.
Islanders podepsali na další rok kontrakt s Mike Reillym. Ten si vydělá 1,25 mil. USD.
První posilu hlásí Islanders. Na 4 roky podepsali Anthonyho Duclaira. Čekáme na další detaily.
Předčasného prodloužení smlouvy by se měl toto léto dočkat i Sidney Crosby. Kapitánovi Penguins vyprší současný kontrakt příští rok.
První posilu hlásí Penguins. Na 1 rok se plácli se zadákem Mattem Grzelcykem. Ten si přijde na 2,75 mil. USD.
Pittsburgh Penguins jsou dalším zájemcem o Ondřeje Kašeho. Lze tedy očekávat, že Kašeho v české extralize v následujícím ročníku neuvidíme.
Potvrzeno. Blake Lizotte se upsal Pittsburghu na 2 roky za 1,85 mil. dolarů ročně.
Zprávy ze dne 22. května 2024
Po roce stráveném ve Finsku se vrací zpátky do zámoří s cílem prosadit se v NHL. Filipa Krále čeká nové šance dostat se do nejlepší hokejové soutěže světa v Pittsburghu, s nímž podepsal roční dvoucestný kontrakt. Případné setrvání v Evropě moc nepřicházelo v úvahu. „Víceméně jsme s agentem přemýšleli jenom o Pittsburghu,“ prozradil český obránce s pouze dvěma starty za Maple Leafs. Proč právě Penguins? Významnou roli sehrál generální manažer Kyle Dubas. „Známe se už z Toronta. On mě tam tehdy draftoval. Podstatnou roli sehrálo i to, že klub prochází přestavbou, v tom vidím svoji šanci posunout se to týmu NHL,“ řekl po podpisu s klubem, ve kterém největší stopu z krajanů zanechal Jaromír Jágr.

Zprávy ze dne 21. května 2024
Filip Král podepsal roční smlouvu s Pittsburghem! Čtyřiadvacetiletý obránce, který strávil minulou sezonu ve finském Lahti, by si měl vydělat 775 tisíc dolarů. Krále draftovalo v roce 2018 v pátém kole Toronto (celkově byl 149.).
Zprávy ze dne 18. dubna 2024
Olympijský šampion a dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru Jeff Carter ukončil kariéru. 39letý kanadský útočník Pittsburghu to oznámil po posledním utkání základní části NHL. Penguins, kteří už byli bez šance na play off, prohráli 4:5 s Islanders, Carter se však rozloučil gólem na 4:4. „Bylo to krásné a určitě na to budu vzpomínat. Teď ale ze mě bude táta na plný úvazek, rodina toho pro mě hodně obětovala,“ uvedl. Během 19 sezon v NHL nastupoval také za Columbus, Philadelphii a Los Angeles, se kterým v letech 2012 a 2014 získal Stanley Cup. V základní části odehrál 1321 zápasů s bilancí 442 branek a 409 asistencí, ve 133 duelech play off přidal 47 gólů a 37 přihrávek. V roce 2014 pomohl Kanadě k triumfu na olympiádě v Soči.
Zprávy ze dne 8. března 2024
Několik týmů projevilo zájem o Larse Ellera z Pittsburghu.
Josh Yohe, insider Penguins, věří, že Pittsburgh dnes oznámí další trejdy. Kyle Dubas, GM organizace, včera vytrejdoval Jake Guentzela.
Lou Lamoriello patří mezi generální manažery, kteří nedají insiderům jediné info o možných transakcích. Islanders jsou však nyní ve velmi dobré pozici. Na Lightning ztrácí už jen 2 body a mají k tomu dva zápasy k dobru. Nebuďte tedy příliš překvapení, pokud Lamoriello svůj kádr ještě posílí před závěrečnými boji o play off.