Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 7. října 2024
Brankář Jiří Patera se po pár dnech stal znovu hráčem Vancouveru. Kanadský klub si ho stáhl ze seznamu volných hráčů, kam ho v neděli zařadil Boston. Stejným způsobem se minulý týden Patera dostal do Bruins, kteří se o víkendu domluvili na nové osmileté smlouvě s americkým gólmanem Jeremym Swaymanem a Pateru se rozhodli poslat na farmu.
Místo toho se pětadvacetiletý brankář vrací do Vancouveru, s kterým podepsal v létě dvoucestnou smlouvu na dva roky. Odchovanec pražské Slavie by měl zamířit do záložního týmu do Abbotsfordu, který hraje v nižší soutěži AHL. V NHL odchytal Patera za minulé dvě sezony osm utkání za Vegas, které jej v roce 2017 draftovalo v 7. kole.
Zprávy ze dne 23. září 2024
Klub NHL Vancouver Canucks získal finského brankáře Kevina Lankinena, s nímž podepsal roční smlouvu na 875 000 dolarů. Devětadvacetiletý rodák z Helsinek v minulých čtyřech sezonách odchytal 112 zápasů za Chicago a Nashville.
Zprávy ze dne 24. srpna 2024
Brankář Thatcher Demko z Vancouveru řeší zdravotní problém a podle informací insiderů nestihne absolvovat přípravu. Canucks doufají, že se jednička vyléčí na start nového ročníku, otázkou je, zda problém nezpůsobí Američanův pomalý rozjezd.
Zprávy ze dne 17. července 2024
Lotyšský brankář Arturs Šilovs uzavřel v NHL novou dvouletou smlouvu s Vancouverem. Třiadvacetiletý gólman, jenž bude bojovat o místo v brankovišti s Američanem Thatcherem Demkem a Čechem Jiřím Paterou, si díky dohodě vydělá celkem 1,7 milionu dolarů. Šilovs byl v pozici chráněného volného hráče.
Stal se klíčovou postavou Vancouveru v posledním play off, když se týmu zranili Demko i týmová dvojka Casey DeSmith. Nejužitečnější hráč loňského mistrovství světa, na němž přispěl k zisku historického bronzu pro Lotyšsko, tak ke čtyřem startům v základní části s bilancí tří výher přidal dalších deset zápasů. V roce 2023 byl hlavním strůjcem lotyšského úspěchu v podobě bronzové medaile na MS ve Finsku.
Zprávy ze dne 3. července 2024
New York Islanders podepsali Fredrika Karlströma na 1 rok za 775 tisíc dolarů.
Zprávy ze dne 1. července 2024
Obránce Vincent Desharnais se upsal na 2 roky Vancouveru. V platovém stropu bude zabírat 2 mil. USD.
Další Čech s novým kontraktem! Jiří Patera podepsal na jeden rok s Vancouverem. Smlouva je dvoucestná.
Známe detaily celé smlouvy. Anthony Duclair podepsal s Islanders na 4 roky za 3,5 mil. USD za sezonu.
Islanders podepsali na další rok kontrakt s Mike Reillym. Ten si vydělá 1,25 mil. USD.
První posilu hlásí Islanders. Na 4 roky podepsali Anthonyho Duclaira. Čekáme na další detaily.
Vancouver se dohodl na jednoleté spolupráci se zadákem Derekem Forbortem. Ten si vydělá 1,5 mil. USD.
Canucks podepsali také Kiefera Sherwooda. A to na 2 roky s ročním platem 1,5 mil. dolarů.
Vancouver se dohodl na dvouleté spolupráci s Dantonem Heinenem. Ten si vydělá 2,25 milionů dolarů ročně.
Jake DeBrusk podepsal s Vancouverem. A to na 7 let! Ročně si vydělá 5,5 milionů dolarů.
Zprávy ze dne 28. června 2024
Nové smlouvy rozdával Patrik Allvin, generální manažer Canucks. Nejprve prodloužil kontrakt s útočníkem jménem Dakota Joshua, který podepsal do roku 2028. V platovém stropu bude zabírat 3,25 milionů dolarů.
Prodloužení kontraktu se dočkal i zadák Tyler Myers. Ten podepsal do léta 2027 a v platovém stropu bude zabírat 3 miliony dolarů.