Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky
Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 1. července 2023
New York Rangers hlásí další posilu. Na jeden rok podepsali Tylera Pitlicka. Finanční část smlouvy zatím nebyla zveřejněna.
Potvrzeno. Cam Talbot se dohodl s Kings na jednoleté spolupráci v hodnotě 1 milionu dolarů.
Kings podepsali na jeden rok Mikhaila Maltseva. Ten si vydělá 775 tisíc dolarů.
Jak jsme avizovali, novou dvojkou Rangers bude Jonathan Quick. Podepsal na jeden rok za 825 tisíc dolarů. Na dalších 100 tisíc si může v bonusech.
Blake Wheeler podepsal na jednu sezonu. Zaručeně si vydělá 800 tisíc dolarů. Dalších 300 tisíc si může vydělat v bonusech.
Potvrzeno. Blake Wheeler se stává novou posilou New Yorku Rangers! Čekáme na další detaily.
New York Rangers se dohodli na smlouvě s Alexem Belzilem. Další informace zatím nebyly zveřejněny.
Kings podepsali na jeden rok s Jaretem Anderson-Dolanem v hodnotě 775 tisíc dolarů.
Jedním ze zájemců o Blakea Wheelera jsou New York Rangers.
V dalším ročníku by Igoru Šesťjerkinovi měl krýt záda Jonathan Quick! Třinásobný šampion NHL by měl s Rangers podepsat kontrakt na jeden rok v hodnotě okolo 1,2 milionů dolarů.
Před chvílí bylo oznámeno, že Kings si plácli s brankářem Camem Talbotem. Známe délku smlouvy, a sice na jeden rok, ovšem zatím nebyla zveřejněna částka, kterou si Talbot v Los Angeles vydělá. Není pochyb o tom, že se ji dozvíme v nejbližších hodinách.
Zprávy ze dne 27. června 2023
Kanadský útočník Pierre-Luc Dubois podepsal jako chráněný volný hráč osmiletou smlouvu s Winnipegem, který ho vzápětí vyměnil do Los Angeles. Kontrakt zaručuje pětadvacetiletému hráči 68 milionů dolarů. Opačným směrem putují útočníci Gabriel Vilardi, Alex Iafallo a Rasmus Kupari, oznámily oba kluby.
Zprávy ze dne 13. června 2023
Novým koučem New York Rangers byl jmenován Peter Laviolette. Na pozici hlavního trenéra vystřídá Gerarda Gallanta. Osmapadesátiletý Američan má mezi hokejovou elitou velmi bohaté zkušenosti. Začínal v roce 2001 v konkurenčních New York Islanders, poté vedl Carolinu, s níž v roce 2006 vyhrál Stanley Cup, Philadelphii, Nashville a poslední tři sezony Washington. Capitals ho však v polovině dubna propustili poté, co se poprvé od roku 2014 nedostali do play off. Na mezinárodní scéně vedl USA na olympijských hrách i mistrovství světa.
Zprávy ze dne 8. června 2023
Rangers prodlužují spolupráci s Antonem Blidhem o dva roky. Švédský útočník dosud newyorský dres neobléknul, když hrál za farmu. Klub ho získal při poslední přestupové uzávěrce. Předtím Blidh působil v Coloradu.
Zprávy ze dne 7. června 2023
Ruský obránce Vladislav Gavrikov bude v NHL nadále hájit barvy Los Angeles. Sedmadvacetiletý rodák z Jaroslavle se mohl stát 1. července nechráněným volným hráčem, ale s vedením Kings se dohodl na nové dvouleté smlouvě, díky níž vydělá 11,75 milionu dolarů.