Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky

Český útočník Matěj Blümel pózuje s bronzovou medailí
Německý brankář Philipp Grubauer likviduje velkou šanci českého útočníka Matěje Blümela
Český útočník Matěj Blümel v souboji s německým reprezentantem Danielem Fischbuchem
Čeští útočníci David Krejčí (vlevo) a Matěj Blümel se radují z gólu
Česká střídačka oslavuje gól společně se střelcem Davidem Pastrňákem
O vítězství Česka nad USA rozhodl jedinou trefou utkání Matěj Blümel
Čeští hokejisté se radují z trefy Matěje Blümela proti USA
Matěj Blümel využil přihrávky Hynka Zohorny a otevřel skóre
24
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
NHL
Začít diskusi (0)

Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.

Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.

Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).

V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.

V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.

Zprávy ze dne 12. července 2022

Toronto
12. července 2022 · 07:23

Po trejdu Petra Mrázka shánělo Toronto gólmana, situaci má vyřešit Matt Murray z Ottawy. 

Zprávy ze dne 11. července 2022

Toronto
11. července 2022 · 21:09

Český útočník Ondřej Kaše zřejmě odejde z Toronta. Podle zámořského hokejového experta Franka Seravalliho mu Maple Leafs nepředloží kvalifikační nabídku, čímž se z něj stane nechráněný volný hráč a bude k dispozici dalším týmům.

Zprávy ze dne 10. července 2022

LA Kings
10. července 2022 · 18:46

Druhý nejproduktivnější hráč Los Angeles Kings v rámci minulého ročníku Adrian Kempe podepsal novou smlouvu. Se svým dosavadním zaměstnavatelem se dohodnul na prodloužení spolupráce o další čtyři roky s průměrným výdělkem 5,5 milionu dolarů (asi 133 milionů korun). Pětadvacetiletý Švéd zatím zvládl v 390 zápasech 186 bodů, nejlepší bilanci měl v uplynulé sezoně, kdy s 35 góly opanoval klubovou tabulku střelců.

 

Zprávy ze dne 7. července 2022

Toronto
7. července 2022 · 10:21

Další dva kluby NHL obsadily post asistenta generálního manažera ženami. V Torontu bude tuto funkci zastávat čtyřnásobná olympijská vítězka Hayley Wickenheiserová, v New Jersey pak Kate Madiganová. Členka Síně slávy Wickenheiserová pracuje v klubu Maple Leafs od roku 2018, dosud dohlížela na rozvoj hokejových dovedností. Devils ve středu povýšili Madiganovou, která bude spolupracovat s generálním manažerem Tomem Fitzgeraldem. První asistentky generálního manažera se letos objevily ve Vancouveru, který v lednu do této funkce jmenoval Émilii Castonguayovou a v únoru pak i Cammi Granatovou. V červnu následovala Meghan Hunterová v Chicagu.

Zprávy ze dne 4. července 2022

Toronto
4. července 2022 · 07:14

Jen několik dnů před startem draftu NHL 2022 by se mohl upéct zajímavý trejd na trase Toronto – Chicago. Blackhawks s novým GM Kylem Davidsonem budují tým na příští sezonu a jedním z klíčových bodů by měl být i brankář, neboť smlouva končí Kevinu Lankinenovi i Collinu Deliovi. Podle zámořských expertů Marka Lazeruse a Scotta Powerse, kteří mají blízko k Chicagu, se v klubu z „Windy City“ uvažuje o Petru Mrázkovi. Zkušený český brankář má u Maple Leafs platnou smlouvu ještě na dva roky (ročně 3,8 milionu dolarů), kanadský tým včele s Kylem Dubasem by ale výměna za případné volby v draftu mohla zajímat. Ostatně se už v průběhu minulého ročníku rodáka z Ostravy, kterého trápily zdravotní problémy, pokoušel vytrejdovat. Nyní navíc Toronto potřebuje uvolnit místo pod platovým stropem.

Český brankář Petr Mrázek se vrátil do branky Toronta výhrou nad New Jersey
Český brankář Petr Mrázek se vrátil do branky Toronta výhrou nad New Jersey

Zprávy ze dne 29. června 2022

LA Kings
29. června 2022 · 22:54

Trejd mezi Minnesotou a LA Kings: Wild posílají do Los Angeles švýcarského útočníka Kevina Fialu, který s novým zaměstnavatelem okamžitě podepsal novou smlouvu na 7 let s průměrným platem 7,875 milionů dolarů. Opačným směrem putuje obránce Brock Faber a volba v 1. kole draftu 2022. 

Zprávy ze dne 29. května 2022

Toronto
29. května 2022 · 16:17

Zkušený kanadský útočník Jason Spezza ukončil kariéru. Zůstane v organizaci Toronto Maple Leafs, kde přijal roli Speciálního asistenta GM.

Zprávy ze dne 31. března 2022

Důležitý moment
Toronto
31. března 2022 · 20:53

Český obránce Filip Král se přibližuje k premiéře v NHL! Dvaadvacetiletý zadák byl vedením Toronta povolán do hlavního týmu společně s parťákem Macem Hollowellem a brankářem Michaelem Hutchinsonem. Maple Leafs tak reagují na zranění beků Justina Holla a Ilji Ljubuškina a gólmana Petra Mrázka. Král v nynějším sezoně AHL odehrál za Marlies zatím 51 zápasů a připsal si 20 kanadských bodů za tři góly a 17 asistencí.

Zprávy ze dne 21. března 2022

Toronto
21. března 2022 · 19:12

Petra Mrázka si z waiver listu nikdo nevzal, poputuje tak na farmu Toronta. Dres Maple Leafs naopak nebude oblékat finský brankář Harri Säteri, olympijský šampion z Pekingu míří do Arizony. Seattle si vzal Derricka Pouliota a Brad Richardson se stěhuje do Vancouveru.

Zprávy ze dne 20. března 2022

Toronto
20. března 2022 · 22:09

Nováček NHL ze Seattlu přichází o kapitána. Zkušený obránce Mark Giordano byl vedením Krakena vyměněn do Toronta. Společně s osmatřicetiletým veteránem, který se stěhuje do rodného města, míří k Maple Leafs útočník Colin Blackwell. Protihodnota trejdu zatím nebyla stanovena.

 

Důležitý moment
Toronto
20. března 2022 · 19:17

Toronto už zřejmě nestojí o služby Petra Mrázka. Český brankář, kterému se v probíhající sezoně zrovna nedaří, byl vedením Maple Leafs umístěn na listinu volných hráčů (waivers). Zkušeného reprezentanta si tak během 24 hodin může kterýkoliv klub NHL stáhnout. Kanadský klub navíc v neděli podepsal finského brankáře Harriho Säteriho do konce sezony za 750 tisíc dolarů. 

Zprávy ze dne 29. října 2021

Toronto
29. října 2021 · 18:01

Vedení Toronta si pojistilo služby hvězdného zadáka. Kanadský obránce Morgan Rielly se dohodl s Maple Leafs na nové osmileté smlouvě, díky které si přijde celkově na 60 milionů dolarů. Sedmadvacetiletý mistr světa z Moskvy 2016 si od příští sezony ročně polepší o 2,5 milionu dolarů.

Zprávy ze dne 4. října 2021

LA Kings
4. října 2021 · 11:50

Martin Frk byl poslán z prvního týmu Los Angeles na farmu do Ontaria do nižší AHL. Kings předtím museli sedmadvacetiletého odchovance Karlových Varů zařadit na seznam volných hráčů, odkud si jej jiný klub NHL nevybral. Za ontarijský tým Reign odehrál Frk téměř celou minulou zkrácenou sezonu a za Kings v ní v NHL nastoupil v jediném utkání. Stejným směrem putoval i brankář Lukáš Pařík.

Zprávy ze dne 23. září 2021

LA Kings
23. září 2021 · 09:37

Brankáři Los Angeles Calu Petersenovi ještě zbývá rok smlouvy, přesto se Kings rozhodli jeho kontrakt prodloužit o další tři. Jeho průměrná gáže za sezonu se od ročníku 2022/23 téměř zdvojnásobí, bude pobírat 5 milionů dolarů ročně (místo současných 2,575 mil. dolarů). Dá se tak očekávat, že 26letý Američan definitivně převezme roli jedničky od veteráná Jonathana Quicka, který však stále zatěžuje rozpočet Kings 5,8 miliony dolarů ročně.

Zprávy ze dne 1. srpna 2021

Toronto
1. srpna 2021 · 00:12

Kašeho spoluhráč z Bostonu v minulé sezoně Nick Ritchie rovněž podepsal smlouvu s Torontem a u Maple Leafs se tak znovu setkají. Pětadvacetiletý útočník si za dva roky kontraktu průměrně vydělá 2,5 milionu dolarů ročně.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů