Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 3. března 2023
Velkým adeptem na výměnu je Jordan Greenway z Minnesoty. Wild nejsou spokojeni s jeho výkony, přitom teprve od července minulého roku mu běží nový kontrakt za 9 milionů dolarů, který potrvá do léta 2025 (v platovém stropu tedy zabírá 3 mil. USD). Jeho hodnota v současnosti není vysoká, dost možná bude Minnesota i přidat nějaký výběr v draftu, aby si Greenwaye někdo převzal s celou smlouvou.
Nashville se rozhodlo pro přestavbu. Za poslední dny vytrejdovalo Nino Niederreitera, Mikaela Granlunda, Tannera Jeannota či Mattiase Ekholma. Dalším na řadě by mohl být obránce Dante Fabbro. Zajímavý hráč, který by měl mít nejlepší sezony teprve před sebou a jeho kvality odpovídají druhému obrannému páru NHL. Cena ale zřejmě nebude zrovna nízká.
Zprávy ze dne 27. února 2023
Na konci sezony skončí u hokejistů Nashvillu David Poile, nejdéle sloužící generální manažer v historii NHL. Klub na oficiálním webu oznámil, že od července bude Predators z této pozice šéfovat bývalý trenér Barry Trotz. Třiasedmdesátiletý Poile je generálním manažerem 41. sezonu za sebou. V roce 1997 se stal prvním generálním manažerem Nashvillu v jeho historii, rok předtím, než Predators vstoupili jako nový tým do NHL. Předtím Poile 15 let působil jako generální manažer Washingtonu (1982-1997). „Jsem nesmírně pyšný na to, čeho organizace Predators během mého působení dosáhla - všechny ty výhry, postup do finále Stanley Cupu (2017) a zisk Prezidentovy trofeje (1998). Ale skoro stejně pyšný jsem na to, že jsem pomohl vytvořit ze 'Smashville' jeden z nejlepších hokejových trhů v NHL,“ uvedl Poile s prohlášení na klubovém webu.
K zajímavé výměně dochází také mezi Tampou Bay a Nashvillem. Do organizace Lightning přichází útočník Tanner Jeannot, za kterého k Predators míří obránce Cal Foote, volby v 3., 4. a 5. kole nadcházejícího draftu NHL, volba 2. kole v roce 2024 a v 1. kole v roce 2025.
Zprávy ze dne 27. prosince 2022
Český obránce Andrej Šustr se po více než dvou týdnech vrátil z farmy do prvního týmu Minnesoty. Stále čeká na premiérový soutěžní start v dresu Wild, kterého se dvaatřicetiletý odchovanec Plzně nedočkal při minulém desetidenním pobytu v kádru.
Zprávy ze dne 12. prosince 2022
Český obránce Andrej Šustr se po deseti dnech vrátil z prvního týmu Minnesoty na farmu do Iowy do nižší AHL. Premiérového soutěžního startu za Wild se ale dvaatřicetiletý odchovanec Plzně nedočkal.
Zprávy ze dne 1. prosince 2022
Zkušený český bek se přiblížil prvnímu sezonnímu startu v NHL. Andrej Šustr byl Minnesotou povolán do hlavního týmu z farmy v AHL. Dvaatřicetiletý zadák, kterého se vedení Wild neúspěšně pokoušelo zbavit umístěním na waivers, v nynějším ročníku nastoupil za mužstvo Iowa Wild v 15 utkáních, ve kterých si připsal pět asistencí.
Zprávy ze dne 23. října 2022
Český obránce Andrej Šustr se přesunul z prvního týmu Minnesoty na farmu do Iowy do nižší AHL. Vedení Wild jej předtím zařadilo na seznam volných hráčů, odkud si Šustra jiný klub NHL nevybral. Jednatřicetiletý odchovanec Plzně nastoupil za Iowu v sobotu v domácím duelu s Texasem při porážce 3:4 po samostatných nájezdech a připsal si jednu asistenci.
Zprávy ze dne 21. července 2022
Hokejisty Nashvillu v NHL posílí Nino Niederreiter, který s Predators podepsal jako volný hráč dvouletou smlouvu. Devětadvacetiletý útočník si vydělá osm milionů dolarů. Niederreiter působil v předchozích čtyřech letech v Carolině. V dresu Hurricanes nasbíral v uplynulém ročníku 44 bodů za 24 gólů a 20 asistencí. V klubu byl třetím nejlepším střelcem.
Zprávy ze dne 15. července 2022
Finský brankář Kevin Lankinen už má po konci v Chicagu jasno o novém angažmá. Roční smlouvu za 1,5 milionu dolarů podepsal s Nashvillem. Sedmadvacetiletý mistr světa z Bratislavy 2019 tak u Predators doplní krajana Juusa Sarose. Na jednocestné smlouvě za 750 tisíc dolarů se v americkém klubu dohodl také útočník Kiefer Sherwood. Dvoucestný kontrakt s Preds uzavřeli obránci Kevin Gravel, Jordan Gross, Roland McKeown (všichni na dva roky) a také forvardi Mark Jankowski s Colem Smithem (oba roční smlouva).
Zprávy ze dne 13. července 2022
Český obránce Andrej Šustr bude znovu bojovat o stálé místo na soupisce klubu z NHL. Jako svou další destinaci si vybral Minnesotu. Dostal roční kontrakt, který je ovšem dvoucestný.
Zprávy ze dne 9. července 2022
Švédský útočník Filip Forsberg se po životní sezoně NHL dohodl na pokračování kariéry v Nashvilleu a s Predators prodloužil smlouvu o osm let. Třetí nejproduktivnější hráč týmu v uplynulém ročníku se mohl stát 13. července nechráněným volným hráčem. Klub nezveřejnil finanční podmínky, podle médií ale nový kontrakt zaručí Forsbergovi příjem 68 až 70 milionů dolarů (asi 1,7 miliardy korun).
Zprávy ze dne 8. července 2022
Marc-André Fleury ještě nekončí! Zkušený kanadský brankář si prodlouží kariéru v NHL. S Minnesotou, kam byl v průběhu minulé sezony vyměněn z Chicaga, podepsal sedmatřicetiletý gólman novou dvouletou smlouvu s průměrným ročním platem 3,5 milionu dolarů. V souvislosti se jménem trojnásobného vítěze Stanley Cupu se mluvilo také o Torontu, nakonec ale zvítězilo setrvání u Wild.
Zprávy ze dne 10. května 2022
Hokejový útočník Pavel Novák podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu s týmem NHL Minnesota Wild. Juniorský reprezentant, který se v prosinci představil na předčasně ukončeném mistrovství světa hráčů do 20 let, si může v příštích sezonách vydělat až 2,54 milionu dolarů. Klub o tom informoval na svém oficiálním webu.
Zprávy ze dne 21. března 2022
Mladý český útočník Jáchym Kondelík podepsal dvouletý nováčkovský kontrakt s Nashvillem, který ho v roce 2018 draftoval z 111. místa. Rodák z německého Hannoveru poslední čtyři sezony působil v NCAA na Univerzitě Connecticut, v aktuálním ročníku dokonce plnil roli kapitána. Po konci sezony se dohodl na smlouvě s Predators, která začne platit od příštího ročníku.