Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky
Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 22. července 2023
Hokejový obránce Vince Dunn podepsal v zámořské NHL čtyřletou smlouvu se Seattlem. Šestadvacetiletý Dunn, jenž byl v pozici chráněného volného hráče, tak nemusí k arbitráži, kterou měl naplánovanou na pondělí. Místo toho se může těšit na celkem 29,4 milionu dolarů, v průměru si vydělá 7,35 milionu za sezonu. Kraken o dohodě informoval na klubovém webu.
Zprávy ze dne 19. července 2023
V Seattlu nemají důvod něco měnit. Vedení Krakena prodloužilo smlouvu se současným trenérem Davem Hakstolem. Čtyřiapadesátiletý kouč má nově platný kontrakt do konce sezony 2025/26. Bývalý kanadský obránce, který má dvě stříbrné medaile z mistrovství světa v roli asistenta trenéra Kanady, je v americkém klubu od jeho založení v roce 2021. „Dave se svými kolegy odvedli skvělou práci, když v naší kabině vytvořili úzce propojený, týmový přístup. Jejich pracovní morálka pomáhá udávat našemu týmu tón. Pomohl dovést náš tým ke zlepšení o 40 bodů a byl finalistou na trenéra roku. To uznání je zasloužené,“ uvedl generální manažer Ron Francis pro klubový web.
Zprávy ze dne 16. července 2023
Hokejový útočník EduardŠalé podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu s týmem NHL SeattleKraken. Osmnáctiletý hráč, který byl letos nejvýše draftovaným Čechem, si podle webu capfriendly.com může vedle podpisového bonusu ročně vydělat 950.000 dolarů. Seattle si Šalého vybral v prvním kole draftu jako celkově dvacátého hráče.
Zprávy ze dne 7. července 2023
Legionář ze země galského kohouta přidá další sezonu v NHL. Zkušený francouzský útočník Pierre-Édouard Bellamere po konci v Tampě Bay odchází do Seattlu, kde podepsal roční smlouvu za 775 tisíc dolarů. Osmatřicetiletý veterán tak může v dresu Krakena překonat hranici 700 odehraných zápasů v nejlepší hokejové lize světa, doposud nastoupil do 660 utkání.
Během čtvrtečního odpoledne oznámil Nashville dvojici podpisů. Tanner Molendyk získal bezprostředně po úspěšném draftu nováčkovskou smlouvu na tři roky, Predators si ho zamluvili letos z 24. pozice. Mladičký obránce je vůbec prvním hráčem, na kterého při výběru talentů ukázal nový generální manažer Barry Trotz. Ten se zároveň dohodnul s Kalanem Lindem, útočníkem a 46. hráčem draftu, který se konal právě v Nashvillu. Kontrakt nese rovněž nováčkovské podmínky. Je poměrně netradiční, aby hráči mimo elitní desítku dostávali smlouvy už po rozvojovém kempu.
Čtyřiadvacetiletý Američan Kailer Yamamoto je nadšený, že po konci v Edmontonu podepsal smlouvu právě s Krakeny. Titěrný útočník přiznal, že v dětství měl dokonce dres původního klubu ze Seattlu s názvem Metropolitans. Obdivuhodné! Vždyť první americké mužstvo, které se chlubilo Stanley Cupem, zaniklo už v roce 1924.
Zprávy ze dne 3. července 2023
Nový kontrakt už má také Jesper Weatherby, který byl v předchozí sezoně vyměněn v rámci AHL ze San Jose do Grand Rapids. Jeho případný plat v Nashvillu činí ligové minimum 775 tisíc dolarů a smlouva je dvoucestná.
Po roce se do Seattlu vrací Connor Carrick. Americký obránce svého času odehrál za Toronto 67 utkání v průběhu jediné základní části, jenže nyní se na nejvyšší úrovni drží jen těžko. Vloni dokonce za Boston stihnul jediný start. Krakeni neriskují, nabídli totiž dvoucestnou smlouvu. Pokud Carrick bude nastupovat v NHL, vydělá si 775 tisíc dolarů. Na debut v Seattlu čeká.
Zprávy ze dne 2. července 2023
Kailer Yamamoto zažil zajímavý týden. Nejprve byl ve čtvrtek vytrejdován z Edmontonu do Detroitu, který ho následující den vykoupil ze smlouvy. Dnes se rozhodl podepsat na 1 rok se Seattle Krakenem. Vydělá si 1,5 mil. USD.
Nashville Predators prodloužili kontrakt na další rok s Alexandre Carrierem. Ten si vydělá 2,5 mil. USD.
Zprávy ze dne 1. července 2023
Brian Dumoulin si u Krakenů ročně vydělá 3,15 mil. dolarů.
Seattle Kraken podepsali na dva roky Briana Dumoulina.
I přestože dnes podepsali už několik hráčů včetně O'Reillyho, stále mají Predators zájem o Kuzněcova z Washingtonu.
Slovenský útočník Marián Studenič podepsal dvoucestnou smlouvu na 1 rok se Seattle Kraken.
Nashville Predators prodloužili kontrakt na další 2 roky s Cody Glassem. Ten si ročně přijde na 2,5 milionu dolarů.