Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky

Český útočník Matěj Blümel pózuje s bronzovou medailí
Německý brankář Philipp Grubauer likviduje velkou šanci českého útočníka Matěje Blümela
Český útočník Matěj Blümel v souboji s německým reprezentantem Danielem Fischbuchem
Čeští útočníci David Krejčí (vlevo) a Matěj Blümel se radují z gólu
Česká střídačka oslavuje gól společně se střelcem Davidem Pastrňákem
O vítězství Česka nad USA rozhodl jedinou trefou utkání Matěj Blümel
Čeští hokejisté se radují z trefy Matěje Blümela proti USA
Matěj Blümel využil přihrávky Hynka Zohorny a otevřel skóre
24
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
NHL
Začít diskusi (0)

Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.

Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.

Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).

V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.

V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.

Zprávy ze dne 1. července 2023

NY Rangers
1. července 2023 · 18:26

Potvrzeno. Blake Wheeler se stává novou posilou New Yorku Rangers! Čekáme na další detaily.

NY Rangers
1. července 2023 · 18:25

New York Rangers se dohodli na smlouvě s Alexem Belzilem. Další informace zatím nebyly zveřejněny.

New Jersey
1. července 2023 · 18:07

V New Jersey zůstává i Michael McLeod. Obě strany se domluvili na jednoleté spolupráci v hodnotě 1,4 milionů USD.

New Jersey
1. července 2023 · 18:05

Jak už jsme avizovali, Devils se dohodli na kontraktu s Nathanem Bastianem. Detaily smlouvy? 2 roky s ročním výdělkem 1,35 milionů dolarů.

NY Rangers
1. července 2023 · 17:49

Jedním ze zájemců o Blakea Wheelera jsou New York Rangers.

New Jersey
1. července 2023 · 17:17

New Jersey do včerejší uzávěrky neposlalo kvalifikační nabídku Nathanu Bastianovi, aby si udrželo jeho práva. Nebylo však třeba. Klub je s ním předběžne domluven na podpisu nové smlouvy, a Bastian by tak měl zůstat v Newarku.

NY Rangers
1. července 2023 · 17:06

V dalším ročníku by Igoru Šesťjerkinovi měl krýt záda Jonathan Quick! Třinásobný šampion NHL by měl s Rangers podepsat kontrakt na jeden rok v hodnotě okolo 1,2 milionů dolarů.

Zprávy ze dne 28. června 2023

Důležitý moment
New Jersey
28. června 2023 · 19:22

New Jersey počítají se švýcarskou hvězdou. Timo Meier uzavřel s Devils luxusní osmiletou smlouvu, díky které si celkem přijde na 70,4 milionu dolarů. Šestadvacetiletý útočník přišel do týmu z Newarku v průběhu minulé sezony, kdy byl vytrejdován ze San Jose.

New Jersey
28. června 2023 · 07:04

K trejdu došlo i na trase New Jersey - Calgary. Flames získávají práva (zatím bez podepsané smlouvy) na útočníka Jegora Šarangoviče a také volbu ve třetím kole letošního draftu. Naopak za Devils bude v následující sezoně hrát zkušený útočník Tyler Toffoli.

Zprávy ze dne 20. června 2023

New Jersey
20. června 2023 · 05:10

Novým asistentem trenéra hokejistů New Jersey bude Travis Green, který nahradí Andrewa Brunettea a doplní tým hlavního kouče Lindyho Ruffa. Brunette už dříve povýšil na trenéra Nashvillu. Uvedl to server Sportsnet. Dvaapadesátiletý Green v minulosti vedl Vancouver, kde skončil po pěti sezonách v prosinci 2021. Během aktivní kariéry proslul zejména v dresu newyorských Islanders, tedy rivala Devils.

Zprávy ze dne 15. června 2023

New Jersey
15. června 2023 · 19:44

Ze švédského útočníka Jespera Bratta se stává boháč! Čtyřiadvacetiletý rodák ze Stockholmu podepsal s New Jersey novou osmiletou smlouvu, díky které si celkově vydělá 63 milionů dolarů. V NHL působí od roku 2017, v barvách Devils ale začal válet až poslední dvě sezony. V obou ročnících si připsal 73 kanadských bodů.

Zprávy ze dne 13. června 2023

NY Rangers
13. června 2023 · 19:21

Novým koučem New York Rangers byl jmenován Peter Laviolette. Na pozici hlavního trenéra vystřídá Gerarda Gallanta. Osmapadesátiletý Američan má mezi hokejovou elitou velmi bohaté zkušenosti. Začínal v roce 2001 v konkurenčních New York Islanders, poté vedl Carolinu, s níž v roce 2006 vyhrál Stanley Cup, Philadelphii, Nashville a poslední tři sezony Washington. Capitals ho však v polovině dubna propustili poté, co se poprvé od roku 2014 nedostali do play off. Na mezinárodní scéně vedl USA na olympijských hrách i mistrovství světa.

Zprávy ze dne 8. června 2023

NY Rangers
8. června 2023 · 16:15

Rangers prodlužují spolupráci s Antonem Blidhem o dva roky. Švédský útočník dosud newyorský dres neobléknul, když hrál za farmu. Klub ho získal při poslední přestupové uzávěrce. Předtím Blidh působil v Coloradu.

Zprávy ze dne 30. března 2023

Důležitý moment
NY Rangers
30. března 2023 · 09:12

Český útočník Filip Chytil uzavřel ve středu v zámořské NHL novou čtyřletou smlouvu s klubem New York Rangers. Vydělá si díky ní celkem 17,75 milionu dolarů (přibližně 385 milionů korun). V průměru se tak může těšit na takřka 4,5 milionu dolarů za sezonu. Klub o tom informoval na webu. Více čtěte ZDE>>>.

Důležitý moment
NY Rangers
30. března 2023 · 09:12

Český útočník Filip Chytil uzavřel ve středu v zámořské NHL novou čtyřletou smlouvu s klubem New York Rangers. Vydělá si díky ní celkem 17,75 milionu dolarů (přibližně 385 milionů korun). V průměru se tak může těšit na takřka 4,5 milionu dolarů za sezonu. Klub o tom informoval na webu. Více čtěte ZDE>>>.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů