Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 27. ledna 2024
Útočník Owen Tippett se dohodl na nové smlouvě s Philadelphií. Osmiletý kontrakt, který začne platit od příštího ročníku a vyprší v roce 2032, zajišťuje kanadskému hokejistovi celkový příjem 49,6 milionu dolarů (1,13 miliardy korun). Čtyřiadvacetiletý hráč si tak vydělá v průměru 6,2 milionu dolarů za sezonu. Flyers o smlouvě informovali na klubovém webu.
Zprávy ze dne 9. ledna 2024
Už v průběhu pondělí jsme vás informovali o pikantním přestupu talentovaného útočníka USA Cuttera Gauthiera, který se účastnil i nedávného mistrovství světa juniorů. Do Anaheimu odešel, protože už nechtěl být součástí organizace z Philadelphie. Na to konto se k němu vyjádřil kouč Flyers John Tortorella: „V tom případě ho nechceme. Ani mě moc neláká o něm mluvit.“

Zprávy ze dne 18. prosince 2023
V Ottawě došla trpělivost s trenérem D.J. Smithem. Vedení posledního týmu Východní konference, za který hraje český reprezentant Dominik Kubalík, se rozhodlo odvolat šestačtyřicetiletého kouče, který vedl Senators od roku 2019. Dočasným náhradníkem na střídačce bude dosavadní týmový poradce Jacques Martin, který kanadské mužstvo vedl mezi lety 1996-2004. Ještě zajímavější je ovšem jméno nového asistenta, kterým se stává někdejší vynikající švédský útočník a klubová legenda Daniel Alfredsson. V probíhajícím ročníku již působil u týmu jako rozvojový trenér.
Zprávy ze dne 8. prosince 2023
Přijde vysněná šance v NHL pro Jiřího Smejkala? Sedmadvacetiletý útočník míří z farmy v Belleville do hlavního týmu Ottawy. V aktuální sezoně AHL posbíral 8 bodů (3+5) v 17 zápasech. Příští zápas hrají Senators v neděli v 1:00 SEČ v Detroitu.
Zprávy ze dne 2. listopadu 2023
Vedení Ottawy odvolalo z pozice generálního manažera Pierrea Doriona. Jeho roli zastane dočasně Steve Staios, který je v Senators prezidentem oddělení hokejových operací, než klub najde Dorionova stálého nástupce. Klub z hlavního města Kanady totiž řeší problémy. Před týdnem distancovalo vedení ligy na 41 zápasů útočníka Shanea Pinta za sázení. A ve středu NHL oznámila, že Senators přijdou o výběr v 1. kole jednoho z draftů v letech 2024, 2025, nebo 2026, a to kvůli své roli ve výměně Jevgenije Dadonova do mužstva Vegas v červenci 2021, jež způsobila zneplatnění výměny stejného hráče z Golden Knights do Anaheimu loni v březnu.
Zprávy ze dne 26. října 2023
Vedení NHL distancovalo na 41 zápasů za sázení na sport útočníka Ottawy Shanea Pinta. Podle agentury AP je dvaadvacetiletý Američan prvním potrestaným hokejistou za sázky v „moderní éře“. Představitelé ligy uvedli, že vyšetřování neodhalilo, že by Pinto sázel na zápasy NHL.
Zprávy ze dne 7. září 2023
V hlavním městě Kanady se na dlouho usadí. Americko-kanadský obránce Jake Sanderson se s předstihem dohodl s Ottawou na prodloužení spolupráce. Jednadvacetiletý rodák z USA podepsal se Senators nový osmiletý kontrakt, díky kterému si ročně vydělá 8 050 000 dolarů. Pro pátého hráče draftu NHL 2020 jde o mnohonásobné zvýšení odměny.
Zprávy ze dne 21. srpna 2023
Syn bývalého českého hokejisty Radka Bonka Oliver, jenž má kanadské občanství, podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu s klubem NHL Philadelphia Flyers. Letci si osmnáctiletého obránce vybrali v prvním kole celkově na 23. místě letošního draftu. Rodák z Ottawy Bonk strávil uplynulé dvě sezony v týmu London Knights v juniorské OHL. Loni odehrál všech pět zápasů při vítězství Kanady na Hlinka Gretzky Cupu pro hokejisty do 18 let.

Zprávy ze dne 5. srpna 2023
Mladý brankář Samuel Ersson bude pokračovat ve Philadelphii. Klub to oznámil na svých stránkách. Třiadvacetiletý Švéd prodloužil o dva roky s celkovou gáží 2,9 milionu dolarů.
Zprávy ze dne 28. července 2023
Před rokem ulovili Clauda Girouxe, nyní se jim povedlo získat nejžhavější zboží na trhu volných hráčů NHL. Ruský útočník Vladimir Tarasenko si po delším vyjednávání o nové angažmá plácl s Ottawou. S vedením Senators se jednatřicetiletý vítěz Stanley Cupu z roku 2019 dohodl na roční smlouvě za pět milionů dolarů.
Zprávy ze dne 10. července 2023
V Detroitu končí poslední člen ještě nedávno početné české kolonie. Dominik Kubalík už nebude hrát za Red Wings, nově bude v NHL oblékat dres Ottawy. Sedmadvacetiletý reprezentant se stal součástí velké výměny za útočníka Alexe DeBrincata. Americký snajpr ihned podepsal čtyřletý kontrakt s průměrným ročním platem 7,875 milionu dolarů. K Senators míří vedle střelce z Plzně také obránce Donovan Sebrango a volby v 1. a 4. kole draftu 2024. Společně s Kubalíkem ještě minulou sezonu působili v Detroitu také forvardi Jakub Vrána, Filip Zadina a obránce Filip Hronek. Všichni Češi už jsou ale pryč.
Zprávy ze dne 5. července 2023
Velmi netradiční dohodu si vysloužil obránce Ronnie Attard, zaměstnaný Philadelphií. V prvním roce pod novým kontraktem může na farmě pobírat menší gáži, naopak od dalšího ročníku už se může těšit na jistotu výdělku v hodnotě 850 tisíc dolarů. Ze smlouvy se raduje i další zadák Flyers Victor Mete, když podškrábnul roční, dvoucestný kontrakt.
Pozvánku do rozvojového kempu Philadelphie odmítnul Cutter Gauthier, pátý muž loňského draftu a autor devíti bodů na posledním šampionátu dospělých, kde obsadil osmé místo produktivity a se sedmi góly byl druhým nejlepším střelcem za Čechem Dominikem Kubalíkem. Generální manažer Daniel Briere přitom přiznal, že oficiální důvod Gauthierovy absence nezná. Velmi neobvyklá situace... „Přisuzujeme to pravděpodobně tomu, že toho dost odehrál na mistrovství světa a hodně cestoval. Velké obavy nemáme, ale musíme zjistit víc. Snažíme se přijít na to, proč nedorazil,“ uvedl šéf Flyers nejistě.
Zprávy ze dne 4. července 2023
Obránce Travis Hamonic se nakonec z Ottawy stěhovat nebude. Klub to potvrdil na svém Twitteru. Třebaže si dvaatřicetiletý zadák na čtyři dny vyzkoušel trh s volnými hráči, z nabízených možností se mu nejlépe jevila právě ta od Senators. Podepsal dvouletou smlouvu s průměrným platem 1,1 milionu dolarů. Naposledy dosáhl v průběhu 75 utkání na 21 bodových zápisů.
Zprávy ze dne 3. července 2023
Veterán Marc Staal vyztuží obranu Philadelphie. Poslednímu finalistovi NHL, který po sezoně skončil na Floridě, zajistí roční kontrakt přesně 1,1 milionu dolarů. Zkušený zadák odehrál kompletní základní část, v níž si připsal 15 bodů. Celkově už má na kontě 1101 startů.