Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky

Český útočník Matěj Blümel pózuje s bronzovou medailí
Německý brankář Philipp Grubauer likviduje velkou šanci českého útočníka Matěje Blümela
Český útočník Matěj Blümel v souboji s německým reprezentantem Danielem Fischbuchem
Čeští útočníci David Krejčí (vlevo) a Matěj Blümel se radují z gólu
Česká střídačka oslavuje gól společně se střelcem Davidem Pastrňákem
O vítězství Česka nad USA rozhodl jedinou trefou utkání Matěj Blümel
Čeští hokejisté se radují z trefy Matěje Blümela proti USA
Matěj Blümel využil přihrávky Hynka Zohorny a otevřel skóre
24
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
NHL
Začít diskusi (0)

Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.

Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.

Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).

V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.

V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.

Zprávy ze dne 8. března 2024

San Jose
8. března 2024 · 21:40

Reakce Marca-Edouarda Vlasice, dlouholetého spoluhráče Tomáše Hertla, hovoří za vše. 11 let byla dlouhá doba.

San Jose
8. března 2024 · 21:02

Vypadá to, že San Jose za Tomáše Hertla získá minimálně dva výběry v 1. kolech draftu. Čekáme na další informace.

San Jose
8. března 2024 · 18:53

Sharks oznámili Alexu Barabanovi, že bude před dnešní uzávěrkou přestupů vytrejdován. San Jose nyní zvažuje mezi nabídkami, kterou přijme.

Pittsburgh
8. března 2024 · 16:33

Několik týmů projevilo zájem o Larse Ellera z Pittsburghu.

San Jose
8. března 2024 · 15:32

Zajímavým brankářem na trhu je Kaapo Kähkönen, který zažívá dobrou sezonu za Sharks. Na konci sezony mu vyprší smlouva a jeho cena by neměla být vysoká.

Pittsburgh
8. března 2024 · 15:20

Josh Yohe, insider Penguins, věří, že Pittsburgh dnes oznámí další trejdy. Kyle Dubas, GM organizace, včera vytrejdoval Jake Guentzela.

San Jose
8. března 2024 · 12:55

Sharks včera vyměnili Anthony Duclaira. A na trhu jsou také Alex Barabanov, Mike Hoffman či Luke Kunin. Momentálně však o tyto hráče neevidujeme v lize velký zájem.

Pittsburgh
8. března 2024 · 12:38

Penguins výměnou Jake Guentzela dali najevo, že se rozhodli prodávat. To znamená, že by se dnes mohl stěhovat i útočník Reilly Smith. Ten má kontrakt do léta 2025 a v platovém stropu zabírá 5 mil. USD.

Pittsburgh
8. března 2024 · 00:53

Vzhledem k tomu, že Hurricanes i Penguins za chvíli startují svá utkání, tak detaily kompletní výměny se dozvíme možná až po skončení těchto zápasů. To znamená přibližně za 3 hodiny. Prozatím víme, že Jake Guentzel míří do Raleighu, zatímco Michael Bunting je součástí balíčku, který obdrží Pittsburgh.

San Jose
8. března 2024 · 00:03

Sharks obdrželi několik nabídek za Anthonyho Duclaira. Ten bude nejpozději do zítřejších 21 hodin také vytrejdován.

Zprávy ze dne 7. března 2024

Pittsburgh
7. března 2024 · 23:15

Zdá se, že se pohnuly ledy a ještě dnešní noc bychom se mohli dočkat výměny Jake Guentzela! Ve hře je stále pět týmů: Carolina, Florida, NY Rangers, Vancouver a Vegas.

Pittsburgh
7. března 2024 · 22:05

V NHL se poslední minuty nic neděje. Že by klid před bouří? Každopádně jak avizovali i někteří novináři, nyní se čeká především na trejd Jake Guentzela. Jakmile bude vyměněný, zvýší se logicky zájem o ostatní útočníky jako Tyler Toffoli, Max Pacioretty, Anthony Duclair či Reilly Smith.

San Jose
7. března 2024 · 21:31

Mezi zdravými náhradníky by dnes měl pouze být také Anthony Duclair. Jak on, tak i Barabanov jsou na odchodu ze San Jose.

San Jose
7. března 2024 · 21:18

Do dnešního utkání Sharks nezasáhne Alex Barabanov. Ten se před pár dny vyjádřil, že by byl rád vytrejdován do týmu, který má šanci na Stanley Cup.

Pittsburgh
7. března 2024 · 19:05

Opět bylo potvrzeno, že největšími zájemci o Jake Guentzela jsou Carolina, NY Rangers a Vegas.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů