Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky
Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 1. července 2024
Kolují spekulace, že Ilja Samsonov se upsal na jeden rok Golden Knights.
Nového chlebodárce našel útočník Anthony Beauvillier. Na 1 rok za 1,25 mil. dolarů podepsal s Penguins.
Pittsburgh si jako součást trejdu s Rangers ponechal 25 % platu Reillyho Smitha. Ten tak bude v platovém stropu Rangers zabírat 3,75 mil. dolarů. Kontrakt mu končí příští rok.
Penguins za Reillyho Smitha od Rangers získali výběry ve 2. a 5. kole.
Předčasného prodloužení smlouvy by se měl toto léto dočkat i Sidney Crosby. Kapitánovi Penguins vyprší současný kontrakt příští rok.
Vegas na 2 roky podepsal útočníka Tannera Laczynskiho. Ten bude v platovém stropu zabírat 775 tisíc USD.
První posilu hlásí Penguins. Na 1 rok se plácli se zadákem Mattem Grzelcykem. Ten si přijde na 2,75 mil. USD.
Pittsburgh Penguins jsou dalším zájemcem o Ondřeje Kašeho. Lze tedy očekávat, že Kašeho v české extralize v následujícím ročníku neuvidíme.
Musel by se stát zázrak, aby Steven Stamkos pokračoval v Tampa Bay. Kontrakt mu včera vypršel a požadavky obou stran ohledně prodloužení smlouvy byly výrazně odlišné. O zájem však Stamkos nemá nouzi. Buffalo, Carolina, Detroit, Nashville, New Jersey či Vegas by ho rádi uvítali ve svých řadách. Největším favoritem jsou údajně Golden Knights.
Potvrzeno. Blake Lizotte se upsal Pittsburghu na 2 roky za 1,85 mil. dolarů ročně.
Zprávy ze dne 22. května 2024
Po roce stráveném ve Finsku se vrací zpátky do zámoří s cílem prosadit se v NHL. Filipa Krále čeká nové šance dostat se do nejlepší hokejové soutěže světa v Pittsburghu, s nímž podepsal roční dvoucestný kontrakt. Případné setrvání v Evropě moc nepřicházelo v úvahu. „Víceméně jsme s agentem přemýšleli jenom o Pittsburghu,“ prozradil český obránce s pouze dvěma starty za Maple Leafs. Proč právě Penguins? Významnou roli sehrál generální manažer Kyle Dubas. „Známe se už z Toronta. On mě tam tehdy draftoval. Podstatnou roli sehrálo i to, že klub prochází přestavbou, v tom vidím svoji šanci posunout se to týmu NHL,“ řekl po podpisu s klubem, ve kterém největší stopu z krajanů zanechal Jaromír Jágr.

Zprávy ze dne 21. května 2024
Filip Král podepsal roční smlouvu s Pittsburghem! Čtyřiadvacetiletý obránce, který strávil minulou sezonu ve finském Lahti, by si měl vydělat 775 tisíc dolarů. Krále draftovalo v roce 2018 v pátém kole Toronto (celkově byl 149.).
Zprávy ze dne 18. dubna 2024
Olympijský šampion a dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru Jeff Carter ukončil kariéru. 39letý kanadský útočník Pittsburghu to oznámil po posledním utkání základní části NHL. Penguins, kteří už byli bez šance na play off, prohráli 4:5 s Islanders, Carter se však rozloučil gólem na 4:4. „Bylo to krásné a určitě na to budu vzpomínat. Teď ale ze mě bude táta na plný úvazek, rodina toho pro mě hodně obětovala,“ uvedl. Během 19 sezon v NHL nastupoval také za Columbus, Philadelphii a Los Angeles, se kterým v letech 2012 a 2014 získal Stanley Cup. V základní části odehrál 1321 zápasů s bilancí 442 branek a 409 asistencí, ve 133 duelech play off přidal 47 gólů a 37 přihrávek. V roce 2014 pomohl Kanadě k triumfu na olympiádě v Soči.
Zprávy ze dne 12. dubna 2024
Ve městě hazardu si pojistili jednu z opor. Obránce Noah Hanifin podepsal v NHL novou osmiletou smlouvu s Las Vegas. Barvy posledních vítězů Stanley Cupu by měl hájit až do roku 2032. Sedmadvacetiletý Američan by si měl přijít celkem na 58,8 milionu dolarů (přibližně 1,4 miliardy korun), v průměru 7,35 milionu za sezonu. Golden Knights o dohodě informovali na klubovém webu.
Zprávy ze dne 8. března 2024
Byly oznámeny detaily celé výměny. Vegas získal Tomáše Hertla, přičemž v platovém stropu Golden Knights bude zabírat 6,75 mil. dolarů. Sharks si ve svých rukách totiž ponechali 17 % z jeho platu. Golden Knights také obdrželi výběr ve 3. kole draftu 2025 a výběr ve 3. kole draftu 2027.
San Jose naopak získalo Davida Edströma (kterého Vegas draftoval v 1. kole draftu 2023) a výběr v 1. kole draftu 2025.