Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky
Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 18. června 2024
Velké rozčarování ukázal generální manažer San Jose Mike Grier ohledně přestupových spekulací kolem důležitého lídra týmu Logana Coutureho. „Ještě jedna věc, kterou musím říct vám, lidem z médií. Proběhly zprávy, že se snažím vyměnit Coutureho a podobně. To je naprostá lež. Je přesně tím typem osobnosti, jakou chcete kolem mladých hráčů. Kapitán, lídr, i když měl složitý rok,“ řekl Grier v narážce na to, že pětatřicetiletý veterán z ofenzivy vinou zranění odehrál jen šest zápasů.
Zprávy ze dne 13. června 2024
V San Jose už mají jasno, kdo bude novým šéfem střídačky. Čechy Vítka Vaněčka či Jana Ruttu nově povede Ryan Warsofsky. Teprve šestatřicetiletý Američan poslední dvě sezony působil u Sharks jako asistent trenéra Davida Quinna. Po povýšení se stane nejmladším koučem v NHL.
Zprávy ze dne 2. června 2024
Devatenáctiletý hokejový útočník JakubŠtancl podepsal nováčkovskousmlouvu s klubem NHL St. Louis Blues. Tým na webu oznámil, že s českým mladíkem uzavřel tříletý dvoucestný kontrakt.
Juniorského reprezentanta Štancla si St. Louis vybralo na loňském draftu ve čtvrtém kole jako celkově 106. hráče. Na přelomu roku byl pražský rodák oporou českého národního týmu do 20 let, jenž získal na mistrovství světa v Göteborgu bronzové medaile.
Odchovanec Slavie strávil minulé tři sezony ve Växjö, převážně v mládežnických týmech, ale dostal příležitost i v 15 zápasech švédské nejvyšší soutěže.
Zprávy ze dne 7. května 2024
St. Louis udělalo z dočasného kouče Drewa Bannistera trenéra hlavního. Smlouvu podepsal na dva roky.
Zprávy ze dne 24. dubna 2024
San Jose odvolalo kouče Davida Quinna, který tým vedl i během dvojzápasu proti Nashvillu na startu předminulé sezony v Praze.
Zprávy ze dne 8. března 2024
Brankář Vítek Vaněček odchází z New Jersey do San Jose! Sharks jej získali výměnou za finského gólmana Kaapa Kähkönena.
Reakce Marca-Edouarda Vlasice, dlouholetého spoluhráče Tomáše Hertla, hovoří za vše. 11 let byla dlouhá doba.
Blues oznámili, že dnes už další tah neudělají.
Vypadá to, že San Jose za Tomáše Hertla získá minimálně dva výběry v 1. kolech draftu. Čekáme na další informace.
Sharks oznámili Alexu Barabanovi, že bude před dnešní uzávěrkou přestupů vytrejdován. San Jose nyní zvažuje mezi nabídkami, kterou přijme.
Jeremy Rutherford, insider Blues, si myslí, že Pavel Bučnevič dnes vytrejdován nebude. Ale zároveň upozornil, že stačí jeden telefonát a vše se může změnit.
Zajímavým brankářem na trhu je Kaapo Kähkönen, který zažívá dobrou sezonu za Sharks. Na konci sezony mu vyprší smlouva a jeho cena by neměla být vysoká.
Blues jsou ochotni vytrejdovat Pavla Bučneviče. A ponechat si také 50 % z jeho platu ve svých rukách. To by znamenalo, že v novém týmu by ruský útočník zabíral v platovém stropu 2,9 mil. dolarů. St. Louis ale pochopitelně žádá hodně. A to minimálně dva výběry v 1. kole draftu.
Sharks včera vyměnili Anthony Duclaira. A na trhu jsou také Alex Barabanov, Mike Hoffman či Luke Kunin. Momentálně však o tyto hráče neevidujeme v lize velký zájem.
Sharks obdrželi několik nabídek za Anthonyho Duclaira. Ten bude nejpozději do zítřejších 21 hodin také vytrejdován.