Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky
Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 7. března 2024
Vegas Golden Knights jsou nejnovějším zájemcem o zadáka Noaha Hanifina.
Zprávy ze dne 6. března 2024
Zatím nebyla oznámena protihodnota, kterou Golden Knights obětovali za Anthonyho Manthu. Dohoda mezi oběma celky ovšem proběhla, nyní se čeká jen na oficiální oznámení. A to může trvat i hodinu.
Podle Kevina Weekese zisk Manthy neznamená, že by Golden Knights skončili s posilováním. Ba naopak lze očekávat, že do páteční uzávěrky přestupů získají možná ještě jednoho útočníka.
Je to tady! První velká výměna dne. Anthony Mantha se stěhuje do Vegas. Čekáme na další informace!
Zprávy ze dne 5. března 2024
Dalším zájemcem o služby Jasona Zuckera z Arizony jsou údajně Toronto Maple Leafs.
Kromě Ondřeje Paláta, který nenastoupí do nočního utkání Devils proti Floridě z neznámých důvodů, chybí v tréninku i Čech David Kämpf z Toronta. V jeho případě je nicméně zjevné, že se potýká s nemocí. Trejd se neočekává ani u Paláta, jak jsme dříve informovali, brání mu v tom klauzule o nevyměnitelnosti. Dvojnásobný šampion s Tampou by ji nejprve musel odvolat.
Do sestavy Golden Knights by se měl dnes vrátit Jack Eichel, kterého Vegas odstranil z listiny dlouhodobě zraněných hráčů. Naopak na ni oficiálně zařadil Marka Stona.
Zprávy ze dne 4. března 2024
Velkou aktivitu na trhu lze opět čekat od Vegas Golden Knights. Kvůli zdravotním problémům kapitána Marka Stona, který vynechá zbytek základní části, mají Zlatí Rytíři dostatek prostoru pod volným prostorem, aby ulovili velkou rybu. Primárně chtějí posílit na křídle. Nabízí se hráči jako Jake Guentzel, Jordan Eberle, Pavel Bučnevič nebo Max Pacioretty.
Toronto by nadcházejícímu play off mohlo zcela obětovat svou dohlednou budoucnost. Generální manařer Brad Treliving je ochotný obětovat i volby v letošním draftu, kde Leafs stále vlastní první kolo. V dalších třech letech pak ovšem nebudou volit v úvodních třech kolech, pokud nějaké další výběry nepřikoupí.
„S prvním kolem musíte být opatrní, pokud hledáte jen krátkodobou výpomoc. Ale pokud to bude dávat smysl, a potvrdí nám to naše finální analýza... musíme zvážit každou možnost,“ prozradil šéf vedení Toronta pro The Athletic. Stále shání obránce s hokejkou na pravou stranu, a to i poté, co nedávno z Anaheimu přivedl Ilju Ljubuškina. Skloňuje se jméno Matta Dumby z Arizony.
Zprávy ze dne 13. února 2024
Poslední vítěz Stanley Cupu Phil Kessel v probíhající sezoně nemá žádné angažmá, konec kariéry ale dosud neohlásil. A tak server Bleacher Report spekuluje o jeho návratu před uzávěrkou přestupů, která v zámoří připadá na 8. března. Jako nejpravděpodobnější destinace stránka nabídla Vancouver, Edmonton, Pittsburgh, Floridu a Carolinu. Veterán v předchozím play off, kdy došel na vrchol v dresu Vegas, stihl odehrát jen čtyři zápasy. Tím, že další štaci nesehnal, přišel o obdivuhodnou sérii 1064 utkání základní části NHL bez přestávky.

Zprávy ze dne 8. ledna 2024
Toronto podle očekávání prodloužilo smlouvu Williamu Nylanderovi. Od příští sezony vejde v platnost Švédův osmiletý kontrakt, který mu ročně vynese 11,5 milionu dolarů (přes 250 milionů korun). V pomyslném žebříčku nejlépe placených hráčů soutěže se tak šikovný křídelník zařadí na páté místo, po bok krajana Erika Karlssona. Zároveň před Davida Pastrňáka, který pobírá počínaje letošní sezonou gáži o 250 tisíc dolarů menší.
Velká smlouva se v Torontu chystá pro produktivního útočníka Williama Nylandera. Sedmadvacetiletý Švéd mohl odskákat předchozí podpis hlavní hvězdy mužstva Austona Matthewse, ale místo toho nastřádal 54 bodů v 37 zápasech a svým šéfům nasadil brouka do hlavy. Zámořští reportéři spekulují, že nový, údajně osmiletý kontrakt pro Nylandera na 11,5 milionu dolarů na sezonu už existuje. Čeká se prý jen na to, až se Maple Leafs vrátí z venkovního tripu.

Zprávy ze dne 2. prosince 2023
Hokejisté Vegas v posledním zápase proti Vancouveru přišli o jedničku Adina Hilla a z farmy v Hendersonu tak povolávají českého brankáře Jiřího Pateru. V minulé sezoně v NHL odehrál jen dva zápasy a se slušným průměrem oba vyhrál. V prvním týmu utvoří tandem s Loganem Thompsonem. Dočká se další šancev brance Golden Knights?
Zprávy ze dne 17. října 2023
Podle zámořských spekulací by v této sezoně mohl být na cestě z Toronta zadák T.J. Brodie. Kanadská organizace má sice enormně silný útok, směrem dozadu ovšem příliš nefunguje, což odhalila i nedávná porážka proti outsiderovi z Chicaga (1:4). Třiatřicetiletý Brodie by mohl týmům v přestavbě poskytnout své zkušenosti, navíc mu končí smlouva. Maple Leafs by ho tak mohli využít a získat před play off zajímavou posilu.
Zprávy ze dne 1. října 2023
Český hokejový gólman Jiří Patera a útočník Jakub Brabenec zamířili z přípravného kempu letošního vítěze Stanleyova poháru Vegas na farmu do Hendersonu. Čtyřiadvacetiletý Patera, který v minulé sezoně debutoval v NHL, už v nižší AHL chytal v posledních třech ročnících. O čtyři roky mladší Brabenec má za sebou dvouleté působení v juniorské QMJHL, kde hrál za Charlottetown a Sherbrooke.