Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky

Český útočník Matěj Blümel pózuje s bronzovou medailí
Německý brankář Philipp Grubauer likviduje velkou šanci českého útočníka Matěje Blümela
Český útočník Matěj Blümel v souboji s německým reprezentantem Danielem Fischbuchem
Čeští útočníci David Krejčí (vlevo) a Matěj Blümel se radují z gólu
Česká střídačka oslavuje gól společně se střelcem Davidem Pastrňákem
O vítězství Česka nad USA rozhodl jedinou trefou utkání Matěj Blümel
Čeští hokejisté se radují z trefy Matěje Blümela proti USA
Matěj Blümel využil přihrávky Hynka Zohorny a otevřel skóre
24
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
NHL
Začít diskusi (0)

Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.

Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.

Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).

V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.

V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.

Zprávy ze dne 26. června 2024

Anaheim
26. června 2024 · 19:47

Hokejisté Anaheimu budou od nové sezony oblékat dresy s novým logem. Ducks se vrací k motivu kačera „The Mighty Duck“, které už v minulosti používali. Nyní ovšem s upgradem. Trikotům, ve kterých bude nastupovat také mistr světa Radko Gudas, navíc nově dominuje oranžová barva.

Zprávy ze dne 4. června 2024

Anaheim
4. června 2024 · 10:44

Anaheim, za který chytá v NHL jeden z hrdinů nedávného hokejového mistrovství světa Lukáš Dostál, angažoval italského brankáře Damiana Claru. S devatenáctiletým gólmanem podepsal smlouvu na tři roky. Klub to uvedl na svém webu.

Clara však nejspíš v příští sezoně zůstane ve Švédsku, italský brankář má stále smlouvu s Färjestadem, kde dříve nastupoval v juniorce.

Za Itálii letos Clara odchytal všech pět zápasů na mistrovství světa divize I, na němž jeho tým obsadil třetí místo a těsně nepostoupil mezi elitu. Loni se stal prvním italským hokejistou, který prošel draftem NHL. Anaheim si ho vybral v druhém kole jako 60. hráče v pořadí.

Zprávy ze dne 16. května 2024

Důležitý moment
LA Kings
16. května 2024 · 08:33

David Rittich bude v NHL i nadále hájit branku Los Angeles. Kings na webu oznámili, že s jednatřicetiletým českým gólmanem, jenž se mohl stát po sezoně volným hráčem, podepsali nový roční kontrakt na rovný milion dolarů.

Zprávy ze dne 12. dubna 2024

Anaheim
12. dubna 2024 · 11:49

Švédský hokejista Jakob Silfverberg ukončí po sezoně kariéru v NHL. Třiatřicetiletému útočníkovi vyprší smlouva s Anaheimem, za který odehrál 11 ročníků. Odchod z elitní zámořské ligy oznámil stříbrný medailista z olympijských her i mistrovství světa ve čtvrtek na sociálních sítích. „Strávit v Orange County 11 roků a hrát za Ducks je něco, na co budu každý den s láskou a vděčností vzpomínat,“ uvedl rodák z Gävle.

Zprávy ze dne 21. března 2024

Anaheim
21. března 2024 · 21:14

Český brankář Tomáš Suchánek podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu s Anaheim Ducks. Stříbrný medailista z loňského juniorského mistrovství světa nebyl draftovaný, po úspěchu na šampionátu dvacetiletých hráčů jej ale angažovala farma Ducks v San Diegu.

Zprávy ze dne 8. března 2024

Anaheim
8. března 2024 · 20:06

Anaheim si pak stáhl z waiveru zadáka Williama Lagessona, který tak opouští Maple Leafs.

Anaheim
8. března 2024 · 17:59

Na trejdu se domluvili Ducks a Avalanche. Anaheim získal Bena Meyerse, který je spíše posilou pro farmářský tým Ducks. Colorado získalo výběr v 5. kole draftu 2024.

Důležitý moment
LA Kings
8. března 2024 · 12:18

Los Angeles teprve v minulém létě získali Pierre-Luca Duboise z Winnipegu. Kings ovšem nejsou s jeho výkony spokojeni. Dubois v platovém stropu zabírá hned 8,5 milionu dolarů a smlouvu má podepsanou až do léta 2031. Což vyústilo v rozhodnutí, že klub z Kalifornie se nebrání Duboise vytrejdovat o dům dál! Navíc když vezmete v potaz, že od 1. července vstoupí v platnost klauzule, díky které může Dubois odmítnout jakýkoliv trejd, dává to smysl.

LA Kings
8. března 2024 · 01:13

Kings jsou nejen největšími zájemci o Tylera Toffoliho, ale momentálně i největším favoritem na jeho získání.

Zprávy ze dne 7. března 2024

LA Kings
7. března 2024 · 22:44

Kings patří mezi největší zájemce o Tylera Toffoliho z New Jersey.

LA Kings
7. března 2024 · 15:27

Svůj kádr by rádi před uzávěrkou přestupů posílili Los Angeles Kings, kteří včera také umístili dva své hráče na tzv. waiver list, aby si udělali místo na soupisce.

Anaheim
7. března 2024 · 08:11

Povýšení do hlavního týmu se během poslední noci dočkal i slovenský útočník Pavol Regenda v Anaheimu. 

Zprávy ze dne 6. března 2024

LA Kings
6. března 2024 · 20:07

Dále byli na tzv. waiver list kromě Ryana Johansena umístěni také Will Lockwood (Florida), Jacob Morevare (Los Angeles) a Jaret Anderson-Dolan (Los Angeles).

Anaheim
6. března 2024 · 19:50

Tohle se Anaheimu povedlo! Za Henriqueho s Carrickem získali Ducks výběr v 1. kole draftu 2024 od Edmontonu Oilers. Čekáme na další detaily. Součástí výměny je totiž ještě i třetí klub.

Zprávy ze dne 4. března 2024

LA Kings
4. března 2024 · 23:45

Posilu na křídlo by rádi získali i Kings z Los Angeles. Vinou zranění týmu totiž chybí Viktor Arvidsson. Údajně mají Králové zájem o Tylera Toffoliho, který v Los Angeles už působil a vyhrál zde i Stanley Cup v roce 2014.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů