Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 13. června 2024
V San Jose už mají jasno, kdo bude novým šéfem střídačky. Čechy Vítka Vaněčka či Jana Ruttu nově povede Ryan Warsofsky. Teprve šestatřicetiletý Američan poslední dvě sezony působil u Sharks jako asistent trenéra Davida Quinna. Po povýšení se stane nejmladším koučem v NHL.
Zprávy ze dne 4. června 2024
Anaheim, za který chytá v NHL jeden z hrdinů nedávného hokejového mistrovství světa Lukáš Dostál, angažoval italského brankáře Damiana Claru. S devatenáctiletým gólmanem podepsal smlouvu na tři roky. Klub to uvedl na svém webu.
Clara však nejspíš v příští sezoně zůstane ve Švédsku, italský brankář má stále smlouvu s Färjestadem, kde dříve nastupoval v juniorce.
Za Itálii letos Clara odchytal všech pět zápasů na mistrovství světa divize I, na němž jeho tým obsadil třetí místo a těsně nepostoupil mezi elitu. Loni se stal prvním italským hokejistou, který prošel draftem NHL. Anaheim si ho vybral v druhém kole jako 60. hráče v pořadí.
Zprávy ze dne 24. dubna 2024
San Jose odvolalo kouče Davida Quinna, který tým vedl i během dvojzápasu proti Nashvillu na startu předminulé sezony v Praze.
Zprávy ze dne 12. dubna 2024
Švédský hokejista Jakob Silfverberg ukončí po sezoně kariéru v NHL. Třiatřicetiletému útočníkovi vyprší smlouva s Anaheimem, za který odehrál 11 ročníků. Odchod z elitní zámořské ligy oznámil stříbrný medailista z olympijských her i mistrovství světa ve čtvrtek na sociálních sítích. „Strávit v Orange County 11 roků a hrát za Ducks je něco, na co budu každý den s láskou a vděčností vzpomínat,“ uvedl rodák z Gävle.
Zprávy ze dne 21. března 2024
Český brankář Tomáš Suchánek podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu s Anaheim Ducks. Stříbrný medailista z loňského juniorského mistrovství světa nebyl draftovaný, po úspěchu na šampionátu dvacetiletých hráčů jej ale angažovala farma Ducks v San Diegu.
Zprávy ze dne 8. března 2024
Brankář Vítek Vaněček odchází z New Jersey do San Jose! Sharks jej získali výměnou za finského gólmana Kaapa Kähkönena.
Reakce Marca-Edouarda Vlasice, dlouholetého spoluhráče Tomáše Hertla, hovoří za vše. 11 let byla dlouhá doba.
Vypadá to, že San Jose za Tomáše Hertla získá minimálně dva výběry v 1. kolech draftu. Čekáme na další informace.
Anaheim si pak stáhl z waiveru zadáka Williama Lagessona, který tak opouští Maple Leafs.
Sharks oznámili Alexu Barabanovi, že bude před dnešní uzávěrkou přestupů vytrejdován. San Jose nyní zvažuje mezi nabídkami, kterou přijme.
Na trejdu se domluvili Ducks a Avalanche. Anaheim získal Bena Meyerse, který je spíše posilou pro farmářský tým Ducks. Colorado získalo výběr v 5. kole draftu 2024.
Zajímavým brankářem na trhu je Kaapo Kähkönen, který zažívá dobrou sezonu za Sharks. Na konci sezony mu vyprší smlouva a jeho cena by neměla být vysoká.
Sharks včera vyměnili Anthony Duclaira. A na trhu jsou také Alex Barabanov, Mike Hoffman či Luke Kunin. Momentálně však o tyto hráče neevidujeme v lize velký zájem.
Sharks obdrželi několik nabídek za Anthonyho Duclaira. Ten bude nejpozději do zítřejších 21 hodin také vytrejdován.
Zprávy ze dne 7. března 2024
Mezi zdravými náhradníky by dnes měl pouze být také Anthony Duclair. Jak on, tak i Barabanov jsou na odchodu ze San Jose.