Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky
Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 26. července 2025
Švédský brankář Arvid Söderblom bude v NHL i nadále hájit barvy Chicaga. Bronzový medailista z letošního mistrovství světa podepsal s Blackhawks novou dvouletou smlouvu, která mu zajišťuje celkový plat 5,5 milionu dolarů (115 milionů korun).
Zprávy ze dne 25. července 2025
Není vyloučené, že Pavel Zacha před novou sezonou změní dres. V zámoří se mluví o tom, že Boston sonduje u ostatních klubů, zda by měli zájem o výměnu českého útočníka. S informací přišel novinář David Pagnotta. Interes měly údajně projevit Vancouver a Utah. Mistr světa z Prahy 2024 má u Bruins smlouvu ještě na dva roky.

Zprávy ze dne 17. července 2025
Chicago prodloužilo smlouvu na další dvě sezony se zadákem Louisem Crevierem. V platovém stropu bude zabírat 900 tisíc dolarů.
Zprávy ze dne 2. července 2025
Rangers podepsali Taylora Raddyshe na 2 roky za 1,5 mil. dolarů ročně.
Známe podrobnosti výměny mezi Hurricanes a Rangers. Klub z Raleighu, jak už bylo oznámeno, získal zadáka K'Andreho Millera, který následně podepsal kontrakt na 8 let za 7,5 mil. dolarů. Technicky ho tedy musel podepsat ještě v organizaci Rangers, neboť pouze tam mohl prodloužit na 8 let.
Rangers na oplátku získali podmíněný výběr v 1. kole draftu (Carolina momentálně vlastní dva výběry, svůj vlastní a Dallasu. Rangers získají ten, ze kterého se bude draftovat na vyšší příčce.), výběr ve 2. kole draftu a nadějného zadáka Scotta Morrowa.
Zprávy ze dne 1. července 2025
Důležitý podpis pro Rangers. Chris Drury, generální manažer klubu, prodloužil kontrakt na další 2 sezony s Willem Cuyllem. Ten bude v platovém stropu zabírat 3,9 mil. dolarů.
Zajímavá novinka k blížícímu se trejdu mezi Hurricanes a Rangers. Carolina měla původně v plánu podat na K'Andreho Millera tzv. 'offer-sheet'.
Justin Dowling podepsal s NY Rangers. Smlouva je na 2 roky za 775 tisíc USD ročně.
Matěj Blümel si v Bostonu vydělá 875 tisíc dolarů. Smlouva je jednocestná. O jeho podpisu s Bruins jsme informovali už v dřívějších hodinách.
Michael Eyssimont i Sean Kuraly podepsali s Bruins na 2 roky. Prvně jmenovaný bude v platovém stropu zabírat 1,45 mil. dolarů, zatímco Kuraly 1,85 mil. USD.
Boston prý dnes podepsal kontrakt také s Michaelem Eyssimontem a Seanem Kuralym.
Rangers by jako hlavní protihodnotu za K'Andre Millera měli od Hurricanes získat výběr v 1. kole draftu. Zatím jde ale o nepotvrzenou informaci.
Jordan Harris, který neobdržel kvalifikační nabídku od Columbusu, se domluvil na kontraktu s Bostonem. Čekáme na další informace.
Boston podepsal na 5 let smlouvu s Tannerem Jeannotem. Ten bude v platovém stropu zabírat 3,4 mil. dolarů.
Potvrzeno. Podle očekávání Vladislav Gavrikov podepsal kontrakt na 7 let s týmem New York Rangers. V platovém stropu bude zabírat 7 milionů dolarů.