Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 2. července 2023
Calgary Flames podepsali na 1 rok za 925 tisíc USD zadáka Jordana Oesterleho.
Calgary, Nashville a Toronto momentálně patří mezi největší zájemce o Maxe Domiho.
Zprávy ze dne 1. července 2023
Tampa Bay podepsala na 2 roky brankáře Jonase Johanssona. Ten si ročně vydělá 775 tisíc dolarů.
O podisu Luke Glendeninga s Lightning jsme informovali. Detaily smlouvy: 2 roky, 800 tisíc USD ročně.
Tampa Bay podepsala na 2 roky kontrakt s Joshem Archibaldem. Ten si ročně přijde na 800 tisíc USD.
Jak už jsme informovali, Conor Sheary se dohodl s Tampa Bay. Smlouva je na 3 roky, ročně si Sheary vydělá 2 miliony dolarů.
Luke Glendening našel nové nagažmá na jihovýchodě USA. Na spolupráci se domluvil s Tampa Bay. Čekáme na další informace ohledně smlouvy.
Conor Sheary podepsal s Lightning. Detaily smlouvy nebyly zatím oznámeny.
Zprávy ze dne 28. června 2023
Po výměně nemusel dlouho čekat na podpis smlouvy. Běloruský útočník Jegor Šarangovič, který byl vytrejdován do Calgary z New Jersey, v rychlosti uzavřel s vedením Flames dvouletou smlouvu s ročním příjmem 3,1 milionu dolarů.
Zprávy ze dne 22. června 2023
V organizaci Tampy bude pokračovat 23letý útočník Gabriel Fortier, který s Lightning podepsal prodloužení za ligové minimum a spíš bude nadálet půdobit na farmě v Syracuse. Do NHL v dresu Bolts v uplynulých dvou sezonách nakouknul dohromady do 11 zápasů a dal jedinou branku.
Zprávy ze dne 16. června 2023
Bývalý hokejový útočník Jarome Iginla se vrací do Calgary, za které odehrál v NHL 16 sezon. Dvojnásobný olympijský vítěz bude zvláštním poradcem nového generálního manažera Craiga Conroye, s nímž za Flames nastupoval na ledě. Kanadský klub to oznámil na svém webu. „Když jsme hráli, tak jsme se vždy bavili o tom, jak budeme jednou v NHL také společně pracovat. A ten den konečně přišel,“ uvedl Conroy, jenž před třemi týdny nahradil odvolaného Brada Trelivinga.
Zprávy ze dne 12. června 2023
V Calgary představili nového kouče. Hokejisty Flames bude trénovat Ryan Huska, který povýšil z pozice asistenta a čeká ho premiéra v roli hlavního kouče v NHL. Nahradil Darryla Suttera, pod jehož vedením tým v této sezoně těsně nepostoupil do play off. Jméno nového trenéra oznámil kanadský klub na svém webu.
Zprávy ze dne 5. června 2023
Obránce Sean Day zůstává v organizaci Lightning. Celkově 81. muž draftu 2016 odehrál v předminulé sezoně dva zápasy v NHL, ale celý předchozí ročník strávil v AHL. Rodák z Belgie získal roční, dvoucestou smlouvu. Stejný kontrakt v Tampě podepisuje z pozice volného hráče čtyřiadvacetiletý Fin Waltteri Merelä.
Zprávy ze dne 1. května 2023
Hokejisté Calgary jsou bez trenéra. Vedení Flames se po neúspěšné sezoně bez účasti v play off NHL rozhodlo propustit Darryla Suttera. Zkušený kouč, který v letech 2012 a 2014 dovedl Los Angeles ke Stanley Cupu, se přitom v průběhu ročník předčasně dohodl na prodloužení smlouvy. Tu už ale nedodrží.
Zprávy ze dne 4. března 2023
Útočníci Brett a Nick Ritchieové se zapsali do historie NHL jako první bratři, kteří byli vzájemně vyměněni. Devětadvacetiletý Brett Ritchie se stěhoval z Calgary do Arizony společně s obráncem Connorem Mackeyem, opačným směrem putovali sedmadvacetiletý Nick Ritchie a bek Troy Stecher. „Myslím, že to už prosáklo, takže se smáli, když jsem jim volal. Když nic jiného, je to unikátní. Prostě to tak dopadlo,“ uvedl generální manažer Calgary Brad Treliving. Oba bratři spolu působili v sezoně 2018/2019 v Bostonu. Více čtěte ZDE>>>