Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky

Český útočník Matěj Blümel pózuje s bronzovou medailí
Německý brankář Philipp Grubauer likviduje velkou šanci českého útočníka Matěje Blümela
Český útočník Matěj Blümel v souboji s německým reprezentantem Danielem Fischbuchem
Čeští útočníci David Krejčí (vlevo) a Matěj Blümel se radují z gólu
Česká střídačka oslavuje gól společně se střelcem Davidem Pastrňákem
O vítězství Česka nad USA rozhodl jedinou trefou utkání Matěj Blümel
Čeští hokejisté se radují z trefy Matěje Blümela proti USA
Matěj Blümel využil přihrávky Hynka Zohorny a otevřel skóre
24
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
NHL
Začít diskusi (0)

Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.

Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.

Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).

V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.

V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.

Zprávy ze dne 28. července 2022

Carolina
28. července 2022 · 16:39

Kanadský obránce Ethan Bear zůstává v Carolině. V současnosti jeden z mála hokejistů NHL, jehož předci jsou domorodí obyvatelé Ameriky, se s Hurricanes dohodl na nové roční smlouvě poté, co se přihlásil k arbitráži. Pětadvacetiletý rodák z Reginy, který dříve hrál za Edmonton, si přijde na 2,2 milionu dolarů.

Zprávy ze dne 14. července 2022

Tampa
14. července 2022 · 09:26

Díky, dvojnásobný šampione! Tampa Bay vzdala hold českému zadákovi Janu Ruttovi, který bude od nadcházející sezony působit v Pittsburghu

Carolina
14. července 2022 · 09:23

Carolina s nadšením uvítala českého pracanta Ondřeje Kašeho: 

Tampa
14. července 2022 · 07:28

Lightning levně posilují obranu. Přichází zadák Haydn Fleury. Z platového stropu ubere jen 762,5 tisíc dolarů ročně.

Důležitý moment
Carolina
14. července 2022 · 00:11

Důležitá postava Vegas Golden Knights Max Pacioretty se v rámci přestupu podívá do Caroliny. Společně s ním odchází z města hříchů obránce Dylan Coghlan. Hurricanes se s Vegas vyrovnají v budoucnu.

Důležitý moment
Carolina
14. července 2022 · 00:09

Další český hráč nachází nové útočiště! Ondřej Kaše se po úspěšném angažmá v Torontu přesouvá do Caroliny, kde by mohl teoreticky potkat krajana Martina Nečase. Ten ovšem stále shání novou smlouvu. Kaše obdrží během jednoho roku 1,5 milionu dolarů, zvýšil tak svou hodnotu meziročně o 250 tisíc. 

Zprávy ze dne 13. července 2022

Tampa
13. července 2022 · 22:08

Na novou smlouvu stále čeká Ondřej Palát, jak ukazuje redaktor iSport.cz Pavel Ryšavý, jeden z nejlepších střelců play off v posledních letech. Cestu zpátky do Tampy Bay má téměř jistě zavřenou.

Tampa
13. července 2022 · 20:28

Tampa Bay pokračuje v podpisech a šance na setrvání Ondřeje Paláta se tím výrazně krátí. Smlouvu u nedávného finalisty si zajistil i Vladislav Namestnikov, za rok si našetří 2,5 milionu dolarů. 

 

Tampa
13. července 2022 · 19:37

Slovák Erik Černák se může radovat z nového kontraktu na osm let: 

Důležitý moment
Tampa
13. července 2022 · 19:29

Slovenský zadák Erik Černák prodlužuje! Nadále tak bude pokračovat v týmu Tampa Bay Lightning, který mu daroval příležitost v NHL. Stejně jako Cirelli a Sergačev dostává Černák osmiletou důvěru, průměrně bude pobírat 5,2 milionu dolarů. 

Tampa
13. července 2022 · 19:24

Další omezeně volný hráč Lightning s osmiletou smlouvou. Útočník Anthony Cirelli si získal důvěru a také průměrnou výplatu 6,25 milionu dolarů. Z důležitých hráčů se statusem RFA tak Tampa potřebuje podepsat ještě Slováka Erika Černáka. 

Carolina
13. července 2022 · 19:20

Útočník Mason Marchment, který prorazil v předchozí základní části 47 body v 54 zápasech, by se mohl domluvit na čtyřletém kontraktu s Carolinou.

Tampa
13. července 2022 · 19:18

Obránce posledních finalistů Michajl Sergačev obdržel luxusní smlouvu. V Tampě Bay zůstane dalších osm let s ročním platem 8,5 milionu dolarů. Na nový kontrakt čeká také jeho spoluhráč ze Slovenska Erik Černák, který má status chráněného volného hráče. 

 

Důležitý moment
Carolina
13. července 2022 · 18:58

Výměna je potvrzena. Obránce Brent Burns po dlouhých 11 sezonách u San Jose mění adresu. Odsouhlasil přestup do Caroliny, kde jde společně s Lanem Pedersonem. Na druhou stranu putuje Steven Lorentz, brankářský talent Eetu Makiniemi a potenciální volba ve třetím kole příštího draftu. Sharks si zároveň ponechali třetinu Burnsova platu. 

Tampa
13. července 2022 · 18:10

Obránce Ian Cole přesídlí do kádru nedávného finalisty. Tampa Bay Lightning nabídla roční kontrakt na tři miliony dolarů. 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů