Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky

Český útočník Matěj Blümel pózuje s bronzovou medailí
Německý brankář Philipp Grubauer likviduje velkou šanci českého útočníka Matěje Blümela
Český útočník Matěj Blümel v souboji s německým reprezentantem Danielem Fischbuchem
Čeští útočníci David Krejčí (vlevo) a Matěj Blümel se radují z gólu
Česká střídačka oslavuje gól společně se střelcem Davidem Pastrňákem
O vítězství Česka nad USA rozhodl jedinou trefou utkání Matěj Blümel
Čeští hokejisté se radují z trefy Matěje Blümela proti USA
Matěj Blümel využil přihrávky Hynka Zohorny a otevřel skóre
24
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
NHL
Začít diskusi (0)

Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.

Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.

Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).

V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.

V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.

Zprávy ze dne 9. října 2023

Důležitý moment
Dallas
9. října 2023 · 06:47

Český hokejový útočník Matěj Blümel začne sezonu na farmě Dallasu v Texasu, kam se přesunul z přípravného kempu Stars. Třiadvacetiletý bronzový medailista z letošního mistrovství světa už v nižší AHL strávil převážnou část minulé sezony a odbyl si také premiéru v NHL. Za Dallas dostal příležitost v šesti zápasech, jednou skóroval.

Matěj Blümel opouští hlavní tým Dallasu
Matěj Blümel opouští hlavní tým Dallasu

Zprávy ze dne 12. září 2023

Důležitý moment
Colorado
12. září 2023 · 18:58

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar dnes v zámořské NHL uzavřel roční smlouvu s vedením Colorada. Podle serveru capfriendly.com by si měl v příští sezoně vydělat jeden a půl milionu dolarů. O dohodě Avalanche s dvaatřicetiletým hokejistou informoval klubový web. Tatar se stal po minulé sezoně nechráněným volným hráčem, když mu vypršela dvouletá smlouva s New Jersey na celkem devět milionů dolarů. Colorado pro něho bude v elitní lize, kterou okusil poprvé v sezoně 2010/11 v dresu Detroitu, pátou zastávkou. V minulosti hrál také za Vegas a Montreal.

Zprávy ze dne 23. srpna 2023

Colorado
23. srpna 2023 · 09:24

Dojde k návratu, který už se takřka vůbec nečekal? Do NHL se po pěti letech pokusí vrátit Kanaďan Peter Holland. Dvaatřicetiletý útočník, který byl v roce 2009 draftován v 1. kole Anaheimem, zabojuje v rámci zkoušky o smlouvu v Coloradu. Rodák z Toronta, jenž v nablyštěné zámořské lize oblékal dres Maple Leafs, Ducks, Arizony či New York Rangers, přitom poslední sezonu vůbec nehrál, dokonce oznámil konec kariéry, když se švédským týmem Djurgårdens IF sestoupil z elitní soutěže. Předtím působil dva roky v Jekatěrinburgu. Nyní se pokusí o comeback podobně jako Alex Chiasson (Boston), Nate Schnarr (Columbus), Nathan Beaulieu (Carolina) či Brandon Sutter (Edmonton).

Zprávy ze dne 24. července 2023

Dallas
24. července 2023 · 18:21

Necelý měsíc poté, co byl Jim Nill vyhlášen nejlepším generálním manažerem sezony NHL, prodloužil v týmu Dallas Stars o dva roky smlouvu. Pětašedesátiletý bývalý útočník by tak měl v texaském hokejovém klubu působit minimálně do roku 2026.

Zprávy ze dne 4. července 2023

Dallas
4. července 2023 · 21:30

Už devětadvacetiletý obránce Derrick Pouliot získal kontrakt v organizaci Dallasu. Tento Kanaďan býval kdysi velkou nadějí, Pittsburgh ho dokonce draftoval z osmého místa. Jenže za poslední čtyři ročníky stihl v NHL už jen 21 partií a s velkou pravděpodobností stráví většinu příští sezony na farmě. I proto je smlouva dvoucestná.

Zprávy ze dne 3. července 2023

Dallas
3. července 2023 · 19:30

Dallas potvrdil podpis Scotta Reedyho. Čtyřiadvacetiletý útočník má v kapse dvoucestnou, roční smlouvu s neoznámeným výdělkem. Minulou sezonu zakončil na farmě v Texasu, kde za 18 zápasů nasbíral 10 kanadských bodů. Nový kontrakt si zajistil také Nick Caamano, podmínky má totožné jako Reedy. 

Důležitý moment
Colorado
3. července 2023 · 09:02

Pozvánku na tzv. 'development' kemp dostal další Čech. Brankář Dominik Pavlát se s dalšími prospekty zúčastní soustředění Colorada Avalanche!

Zprávy ze dne 2. července 2023

Dallas
2. července 2023 · 19:33

Stars hlásí novou posilu. Na 1 rok za 775 tisíc dolarů se dohodli na spolupráci s Gavinem Bayreutherem.

Colorado
2. července 2023 · 18:16

Colorado prodloužilo kontrakt na další sezonu s Jackem Johnsonem. Ten si vydělá 775 tisíc dolarů.

Dallas
2. července 2023 · 02:08

Dallas Stars by rádi získali obránce do prvních dvou párů. Problémem ale je, že pod platovým stropem mají prostor pouze 1,35 milionu dolarů.

Colorado
2. července 2023 · 01:41

Andrew Cogliano zůstává v Denveru. Prodloužil na 1 rok s Avalanche a vydělá si 825 tisíc USD.

Zprávy ze dne 1. července 2023

Colorado
1. července 2023 · 22:59

Jonathan Drouin si v Coloradu vydělá 825 tisíc dolarů za 1 rok.

Colorado
1. července 2023 · 22:49

Bowen Byram prodloužil na další 2 roky s Coloradem Avalanche. Každou sezonu si vydělá 3,85 mil. dolarů.

Colorado
1. července 2023 · 22:28

Miles Wood definitivně patří mezi vítěze dnešního dne. V Coloradu totiž dostal kontrakt hned na 6 let! Každou sezonu si vydělá 2,5 mil. USD.

Colorado
1. července 2023 · 22:26

Colorado se domluvilo na spolupráci s Jonathanem Drouinem.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů