Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 6. března 2024
Florida Panthers jsou momentálně největším zájemcem o útočníka Vladimira Tarasenka z Ottawy.
Zprávy ze dne 5. března 2024
Byly oznámeny detaily nováčkovského kontraktu Ivana Ivana s Coloradem. Smlouva vstoupí v platnost 1. července tohoto roku a poběží do konce června 2026. Pokud by Ivan Ivan celý následující ročník odehrál v NHL, vydělá si 775 tisíc $. V AHL pouze 82,5 tisíce dolarů. Jedno ale má jisté. První den v červenci obdrží podpisový bonus ve výši 70 tisíc USD. A to jak v letošním, tak i příštím roce.
Český útočník Ivan Ivan prodloužil kontrakt s Coloradem! S Avalanche si plácl na další dvě sezony. Kontrakt je dvoucestný. Na detaily smlouvy čekáme.
Zprávy ze dne 4. března 2024
Colorado se údajně vyptávalo na dostupnost Alexe Kerfoota, útočníka Coyotes. Kerfoot barvy Avalanche reprezentoval už v letech 2017 až 2019.
Zprávy ze dne 27. ledna 2024
39letý útočník Zach Parise se vrací do NHL. Američan podepsal smlouvu do konce tohoto ročníku s Coloradem a čeká ho devatenáctá sezona v zámořské soutěži. Parise nastupoval v předchozích dvou sezonách za New York Islanders. V tomto ročníku nikde nehrál. Finalista Stanleyova poháru s New Jersey z roku 2012 (kde hrál i s Patrikem Eliášem), který oblékal také dres Minnesoty, má v základní části NHL na kontě 429 gólů a 450 asistencí a 21 bodů mu schází k dosažení hranice 900 bodů.
Zprávy ze dne 4. ledna 2024
Lotyšský hokejista Uvis Janis Balinskis se v NHL dohodl s vedením Floridy na nové dvouleté smlouvě. Kontrakt začne platit od příští sezony a bývalému obránci Litvínova a Liberce zajistí 850 tisíc dolarů ročně (19 milionů korun). Finalista Stanley Cupu o prodloužení smlouvy informoval na klubovém webu.
Zprávy ze dne 13. listopadu 2023
Jak jsme popisovali v předchozím příspěvku, český gólman ve službách Colorada Pavel Francouz se kvůli zranění v dolní části těla vrací do konce sezony za rodinou do Česka.
„Dohodli jsme se s Coloradem, že to nebudeme nějak blíže specifikovat. Je to určitě hodně frustrující situace, samozřejmě jsem z toho ohromně zklamaný, že jsem out až do konce sezony. Na druhou stranu nějakou zkušenost se zraněními z poslední doby mám, takže se snažím brát to tak, jak to je, tedy sportovně. Pomůže mi, že mě Colorado pustilo do Česka, kde budu v blízkosti rodiny a kamarádů,“ vyjádřil se český gólman prostřednictvím agentury Sport Invest.
„Budu s Avalanche dál v kontaktu, budu vše konzultovat s našimi doktory. Budu je sledovat a fandit jim, tým je opět dobře poskládaný. Začali sezonu hodně dobře a doufám, že v tom budou jen pokračovat a moc bych jim přál úspěch,“ dodal třiatřicetiletý brankář.
Smutná zpráva z českého pohledu. Pavel Francouz do této sezony v NHL nezasáhne, fyzicky se vrací do Česka. Brankáře Colorada dlouhodobě trápily zdravotní potíže v dolní části těla, i kvůli nim v nejlepší lize světa dosud stihl jen 73 startů, dalších 13 klání pak přidal v play off. Vloni se podílel na zisku Stanley Cupu, který pak ukázal i v rodné Plzni.
Zprávy ze dne 6. listopadu 2023
Hlavní tým Colorada povolává do NHL českou naději Ondřeje Pavla. Český útočník měl v klubu zpod Skalistých hor povedenou přípravu, na kterou nyní může navázat prvním startem.

Zprávy ze dne 17. října 2023
Florida oznámila podpis s pětadvacetiletým útočníkem Jonahem Gadjovichem. Ten strávil předchozí ročník v barvách San Jose, když stihnul pouhých 35 zápasů s bilancí 3+4 a zároveň rozdal 92 hitů. Panthers se přesto rozhodli dát mu jednocestnou smlouvu v hlavním týmu, která má roční trvání. Dosud měl Gadjovich kontrakt pouze se záložním celkem Cats ze Charlotte v AHL.
Zprávy ze dne 12. září 2023
Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar dnes v zámořské NHL uzavřel roční smlouvu s vedením Colorada. Podle serveru capfriendly.com by si měl v příští sezoně vydělat jeden a půl milionu dolarů. O dohodě Avalanche s dvaatřicetiletým hokejistou informoval klubový web. Tatar se stal po minulé sezoně nechráněným volným hráčem, když mu vypršela dvouletá smlouva s New Jersey na celkem devět milionů dolarů. Colorado pro něho bude v elitní lize, kterou okusil poprvé v sezoně 2010/11 v dresu Detroitu, pátou zastávkou. V minulosti hrál také za Vegas a Montreal.
Zprávy ze dne 23. srpna 2023
Dojde k návratu, který už se takřka vůbec nečekal? Do NHL se po pěti letech pokusí vrátit Kanaďan Peter Holland. Dvaatřicetiletý útočník, který byl v roce 2009 draftován v 1. kole Anaheimem, zabojuje v rámci zkoušky o smlouvu v Coloradu. Rodák z Toronta, jenž v nablyštěné zámořské lize oblékal dres Maple Leafs, Ducks, Arizony či New York Rangers, přitom poslední sezonu vůbec nehrál, dokonce oznámil konec kariéry, když se švédským týmem Djurgårdens IF sestoupil z elitní soutěže. Předtím působil dva roky v Jekatěrinburgu. Nyní se pokusí o comeback podobně jako Alex Chiasson (Boston), Nate Schnarr (Columbus), Nathan Beaulieu (Carolina) či Brandon Sutter (Edmonton).
Zprávy ze dne 5. července 2023
Na Floridě si vysloužil roční dvoucestnou smlouvu Rasmus Asplund. Pětadvacetiletý centr má za sebou 183 utkání převážně v Buffalu, působil také za Nashville. Nyní by si tedy mohl vybojovat pozornost Panthers. Podrobnosti klub neprozradil.
Zprávy ze dne 3. července 2023
Pozvánku na tzv. 'development' kemp dostal další Čech. Brankář Dominik Pavlát se s dalšími prospekty zúčastní soustředění Colorada Avalanche!
Zprávy ze dne 2. července 2023
Colorado prodloužilo kontrakt na další sezonu s Jackem Johnsonem. Ten si vydělá 775 tisíc dolarů.