Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky
Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 8. března 2024
Probíhají spekulace, že Colorado získalo brankáře. Čekáme na potvrzení.
Není tajemstvím, že Golden Knights měli také zájem o Jake Guentzela. Dávalo by tedy smysl, kdyby svoji pozornost nyní zaměřili na Tylera Toffoliho či Jordana Eberleho.
Golden Knights díky příchodům Anthonyho Manthy a Noaha Hanifina patří k nejlépe posilujícím týmům před uzávěrkou přestupů. Vegas to ovšem očividně nestačí, neboť by rád získal ještě jednoho útočníka.
Podle Franka Seravalliho, jednoho z nejrespektovanějších insiderů v zámoří, Colorado před uzávěrkou přestupů ještě přivede nového brankáře. Nelze ovšem očekávat, že by mělo jít o kvalitu typu Markströma či Ullmarka. Spíše zkušeného gólmana, který bude krýt záda Alexandru Georgijevovi. Nejčastěji se zmiňuje jméno Jake Allena z Montrealu.
Zprávy ze dne 7. března 2024
A tím Vegas ještě nehodlá končit. Stále se poohliží po nové (a další) posile před play off.
Golden Knights okamžitě zahájili jednání s agentem Noaha Hanifina ohledně prodloužení smlouvy. Hanifinovi současný kontrakt vyprší na konci června. Pokud se obě strany dohodnou, pravděpodobně půjde o smlouvu na 8 let, přičemž v platovém stropu bude Hanifin od další sezony zabírat okolo 7 mil. dolarů.
Tak nakonec nechystá. Golden Knights se rozhodli mírně potrollit fanoušky.
Vegas něco chystá...
Další trejd. Colorado přivedlo Jakova Trenina a Grahama Savarda z Nashvillu. Predators naopak získali Jeremyho Hanzela a výběr ve 3. kole draftu 2025.
Byly oznámeny kompletní detaily trejdu mezi Coloradem a Minnesotou. Avalanche, jak už jsme avizovali, získali útočníka Brandona Duhaimeho. Wild naopak obdrželi výběr ve 3. kole draftu 2026.
Novým chlebodárcem Brandona Duhaimeho se stává Colorado Avalanche.
Ondřej Pavel se v hlavním týmu Colorada nezdržel dlouho a zamířil zpátky na farmu. To znamená mimo jiné to, že posily klubu zpod Skalistých hor Casey Mittelstadt a Sean Walker by mohli být připravení už v dalším utkání.
Devils evidují velký zájem o Tylera Toffoliho. Jedním z dalších zájemců jsou Avalanche.
Součástí výměny mezi Calgary a Vegas je i třetím tým. To znamená, že Noah Hanifin bude v platovém stropu Golden Knights zabírat pouze 1 237 500 $ do konce sezony. Čekáme na další detaily trejdu.
Golden Knights patří mezi zájemce o Tylera Toffoliho. Manažment Vegasu odvádí výbornou práci.