NHL
Začít diskusi (0)

V nemocničních čekárnách strávil za poslední tři roky více času než mezi tyčemi. Český gólman Petr Mrázek se měl v Torontu rvát o post jedničky s Američanem Jackem Campbellem, z grandiózní bitvy vrstevníků ovšem sešlo. Vítkovický odchovanec v průběhu uplynulé sezony třikrát vypadnul vinou zranění. Teď mu hokejový osud přihrál novou šanci na restart. Výměna před vstupním draftem odvála jasně nejzkušenějšího českého brankáře v NHL do Chicaga.

Torontské klima jako by třicetiletému Mrázkovi znemožňovalo plné zotavení. V půlce října nastoupil ke své očekávané premiéře proti Ottawě, jenže po 40 minutách branku opouštěl s problémem v dolní části těla. Smůla mu u dveří záhy zaklepala znovu. V listopadu si poranil třísla, stejně tak na konci března. Sedmé zranění ve třech letech, nekončící prokletí…

Mrázek přesto věří, že komplikované období po změně dresu hodí za hlavu. „Mé zdravotní trable z minulé sezony jsou už pryč, takže se moc těším na novou výzvu,“ slibuje někdejší reprezentant. V noci ze čtvrtka na pátek ho společně s 25. volbou vstupního draftu NHL (Sam Rinzel) získali Blackhawks, k Maple Leafs naopak putoval výběr z 38. místa.

„Výměny jsou součástí hokejového života, je to prostě business. Věděl jsem, že to může přijít, ale byl jsem v klidu,“ říká po přestupu rodák z Ostravy. „Ve smlouvě jsem měl klauzuli se seznamem týmů, do kterých mě mohli vyměnit. Chicago bylo jedním z nich. V posledních dnech jsem byl s agentem v kontaktu a jsem nadšený, že jdu právě do Chicaga.“

Hawks podnikají krok do neznáma. Neustálé návštěvy lékařů se na Mrázkovi podepsaly a záblesky geniality, které předváděl zejména během předchozího angažmá v Carolině, prozatím pohasly. Sezonu uzavřel s 20 zápasy, z nichž jen 15 chytal od počátku do konce. V rámci úspěšnosti zákroků zapsal hodnotu 88,8 %, přičemž mezi maskovanými muži se stejnou či vyšší porcí utkání ji měli horší pouze Joonas Korpisalo (Columbus) a Jon Gillies (St. Louis, New Jersey).

Pokud však Mrázkovi vydrží zdraví, může z letos jmenovaného generálního manažera Kyla Davidsona udělat jasného vítěze výměny. Blackhawks potřebují brankáře na přechodné období, v němž hodlají vybudovat novou tvář celé organizace. Sázet se bude hlavně na mladé. I proto tým z Windy City v průběhu draftu opustily hvězdy Kirby Dach a Alex DeBrincat. Zvučná jména z ofenzivy zprostředkovala další nákup náctiletých junáků.

Český brankář se bude snažit v klubu bez významnějších ambicí znovu oprášit svou dobrou pověst. Slabší konkurence v podobě Kevina Lankinena či Collina Deliy k tomu vybízí. V létě 2024 bude navíc Mrázek shánět nový kontrakt, potřebuje zazářit.

Spokojenost mezitím panuje v Torontu. Maple Leafs si odchodem Mrázka zajistili 3,8 milionu dolarů k dobru a mohou usilovat o podpis dosavadní brankářské jedničky Jacka Campbella. „Potřebovali jsme se stát více flexibilní, získat místo pod platovým stropem. I když jsme se samozřejmě nechtěli v draftu posouvat dozadu, naše analýzy nám ukázaly, že to bude dobrý tah,“ řekl o výměně Mrázka generální manažer Toronta Kyle Dubas pro The Athletic.

Nedávná zranění Petra Mrázka

  • dolní část těla (28. dubna 2019)
  • otřes mozku/krk (22. února 2020)
  • palec (30. ledna 2021)
  • dolní část těla (22. dubna 2021)
  • dolní část těla (14. října 2021)
  • třísla (4. listopadu 2021)
  • třísla (29. března 2022)

Zprávy ze dne 28. července 2021

Seattle
28. července 2021 · 20:05

Kraken pokračuje ve zbrojení, ulovil zvučnou posilu do brány! Do Seattlu se stěhuje německý brankář Philipp Grubauer. Donedávna jednička Colorada uzavřela s nováčkem NHL smlouvu na šest let s celkovou odměnou 35,4 milionu dolarů. Pro českého gólmana Vítka Vaněčka, který 32. tým nejlepší hokejové soutěže světa doplnil v rozšiřovacím draftu, tak přichází velká konkurence.

 

Seattle
28. července 2021 · 20:00

První nechráněné zboží z trhu volných hráčů NHL získal už i nováček ze Seattlu. Dres Krakena bude oblékat švédský útočník Alexander Wennberg. Šestadvacetiletý centr, který strávil poslední ročník ve Floridě, podepsal tříletý kontrakt s ročním platem 4,5 milionu dolarů.

 

Vancouver
28. července 2021 · 18:41

Po vykoupení Bradena Holtbyho našel Vancouver rychle zkušenou náhradu do brány. Z Bostonu ke Canucks míří slovenský gólman Jaroslav Halák. Šestatřicetiletý rodák z Bratislavy podepsal s kanadským klubem roční kontrakt. Na bonusech si může vydělat až 3 miliony dolarů.

Zprávy ze dne 27. července 2021

Vancouver
27. července 2021 · 19:40

Vedení Vancouveru počítá do budoucna s americkým útočníkem Conorem Garlandem. Majitel bronzové medaile z posledního šampionátu v Rize se po výměně z Arizony dohodl s Canucks na pětileté smlouvě s průměrným ročním platem 4,95 milionu dolarů. Pětadvacetiletý forvard si tak mnohonásobně polepší, u Coyotes pobíral minulou sezonu „jen“ 800 tisíc dolarů! 

 

Zprávy ze dne 26. července 2021

Seattle
26. července 2021 · 19:33

PODPISY: Trojice z hráčů, které si Seattle vybral v rozšiřovacím draftu, podepsala s nováčkem NHL smlouvu. Brankář Chris Driedger má tříletý kontrakt na 3,5 milionu ročně, obránce Adam Larsson čtyřletý na 4 miliony ročně a další bek Jamie Oleksiak dokonce kontrakt na pět let, který mu zaručuje průměrně 4,6 milionu.

Vancouver
26. července 2021 · 18:45

VYPLACENÍ ZE SMLOUVY: Ve Vancouveru nebude pokračovat kanadský útočník Jake Virtanen. Vedení Canucks ho vyplatilo ze zbývajícího roku smlouvy kvůli obviněním ze sexuálního obtěžování. Virtanen tato obvinění u soudu popřel, ale organizace se s ním rozhodla spolupráci ukončit.

Zprávy ze dne 24. července 2021

Vancouver
24. července 2021 · 01:31

VÝMĚNA:Vancouver Canucks získali kapitána Arizony. S Oliverem Ekmanem Larssonem se stěhuje do Kanady i útočník Conor Garland. Druhým směrem jdou  Loui Eriksson, Antoine Roussel, Jay Beagle a hned tři volby v draftu včetně 9. výběru v dnešním prvním kole! 

Zprávy ze dne 21. července 2021

Důležitý moment
Seattle
21. července 2021 · 09:00

Nováček NHL Seattle bude mít v kádru i jednoho českého hráče. Kraken v rozšiřovacím draftu ukázal na Vítka Vaněčka z Washingtonu, který utvoří brankářský tandem s Chrisem Driedgerem z Floridy. Mezi hvězdy nováčka budou patřit zkušení Mark Giordano a Jordan Eberle. Koho dalšího si GM Ron Francis vybral? Více čtěte ZDE>>>.

 

Český brankář Vítek Vaněček bude bojovat o post jedničky v dresu Seattle Kraken
Český brankář Vítek Vaněček bude bojovat o post jedničky v dresu Seattle Kraken

Zprávy ze dne 19. července 2021

Důležitý moment
Seattle
19. července 2021 · 10:49
David Krejčí, Ondřej Palát, Carey Price i Gabriel Gabriel Landeskog se mohou stát součástí Seattle Kraken. Jsou mezi nechráněnými hráči
David Krejčí, Ondřej Palát, Carey Price i Gabriel Gabriel Landeskog se mohou stát součástí Seattle Kraken. Jsou mezi nechráněnými hráči

Zprávy ze dne 18. července 2021

Důležitý moment
Seattle
18. července 2021 · 17:30

Kteří Češi jsou volní pro rozšiřovací draft?

Jakub VoráčekPhiladelphia
David KrejčíBoston
Ondřej PalátTampa Bay
Radko GudasFlorida
Michal KempnýWashington
Radim ŠimekSan Jose
Petr MrázekCarolina
Jan RuttaTampa Bay
Michael FrolíkMontreal
Pavel FrancouzColorado
David RittichToronto
Vítek VaněčekWashington
Josef KořenářArizona
Dominik SimonCalgary
David KašePhiladelphia
Jakub ZbořilBoston
Ondřej KašeBoston
Martin FrkLos Angeles
Matěj StránskýDallas
Dominik MašínTampa Bay
Lukáš JašekVancouver
Marek LanghamerArizona
Důležitý moment
Seattle
18. července 2021 · 16:44

Volní pro „Krakena“ jsou i čeští brankáři: Washington nechrání Víta Vaněčka a Carolina by se nebránila odchodu Petra Mrázka. Ten se případně stane nechráněným volným hráčem. Ani Josef Kořenář, který byl těsně před uzávěrkou vyměněn do Arizony, se na listinu chráněných hráčů nedostal.

Zprávy ze dne 17. července 2021

Seattle
17. července 2021 · 23:03

Zdá se, že se spojení mezi Vladimirem Tarasenkem a St. Louis Blues definitivně vyčerpalo. Ruská hvězda, kterou poslední dvě sezony trápila zranění, bude k mání v rozšiřovacím draftu pro Seattle.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů