NHL
Začít diskusi (0)

V nemocničních čekárnách strávil za poslední tři roky více času než mezi tyčemi. Český gólman Petr Mrázek se měl v Torontu rvát o post jedničky s Američanem Jackem Campbellem, z grandiózní bitvy vrstevníků ovšem sešlo. Vítkovický odchovanec v průběhu uplynulé sezony třikrát vypadnul vinou zranění. Teď mu hokejový osud přihrál novou šanci na restart. Výměna před vstupním draftem odvála jasně nejzkušenějšího českého brankáře v NHL do Chicaga.

Torontské klima jako by třicetiletému Mrázkovi znemožňovalo plné zotavení. V půlce října nastoupil ke své očekávané premiéře proti Ottawě, jenže po 40 minutách branku opouštěl s problémem v dolní části těla. Smůla mu u dveří záhy zaklepala znovu. V listopadu si poranil třísla, stejně tak na konci března. Sedmé zranění ve třech letech, nekončící prokletí…

Mrázek přesto věří, že komplikované období po změně dresu hodí za hlavu. „Mé zdravotní trable z minulé sezony jsou už pryč, takže se moc těším na novou výzvu,“ slibuje někdejší reprezentant. V noci ze čtvrtka na pátek ho společně s 25. volbou vstupního draftu NHL (Sam Rinzel) získali Blackhawks, k Maple Leafs naopak putoval výběr z 38. místa.

„Výměny jsou součástí hokejového života, je to prostě business. Věděl jsem, že to může přijít, ale byl jsem v klidu,“ říká po přestupu rodák z Ostravy. „Ve smlouvě jsem měl klauzuli se seznamem týmů, do kterých mě mohli vyměnit. Chicago bylo jedním z nich. V posledních dnech jsem byl s agentem v kontaktu a jsem nadšený, že jdu právě do Chicaga.“

Hawks podnikají krok do neznáma. Neustálé návštěvy lékařů se na Mrázkovi podepsaly a záblesky geniality, které předváděl zejména během předchozího angažmá v Carolině, prozatím pohasly. Sezonu uzavřel s 20 zápasy, z nichž jen 15 chytal od počátku do konce. V rámci úspěšnosti zákroků zapsal hodnotu 88,8 %, přičemž mezi maskovanými muži se stejnou či vyšší porcí utkání ji měli horší pouze Joonas Korpisalo (Columbus) a Jon Gillies (St. Louis, New Jersey).

Pokud však Mrázkovi vydrží zdraví, může z letos jmenovaného generálního manažera Kyla Davidsona udělat jasného vítěze výměny. Blackhawks potřebují brankáře na přechodné období, v němž hodlají vybudovat novou tvář celé organizace. Sázet se bude hlavně na mladé. I proto tým z Windy City v průběhu draftu opustily hvězdy Kirby Dach a Alex DeBrincat. Zvučná jména z ofenzivy zprostředkovala další nákup náctiletých junáků.

Český brankář se bude snažit v klubu bez významnějších ambicí znovu oprášit svou dobrou pověst. Slabší konkurence v podobě Kevina Lankinena či Collina Deliy k tomu vybízí. V létě 2024 bude navíc Mrázek shánět nový kontrakt, potřebuje zazářit.

Spokojenost mezitím panuje v Torontu. Maple Leafs si odchodem Mrázka zajistili 3,8 milionu dolarů k dobru a mohou usilovat o podpis dosavadní brankářské jedničky Jacka Campbella. „Potřebovali jsme se stát více flexibilní, získat místo pod platovým stropem. I když jsme se samozřejmě nechtěli v draftu posouvat dozadu, naše analýzy nám ukázaly, že to bude dobrý tah,“ řekl o výměně Mrázka generální manažer Toronta Kyle Dubas pro The Athletic.

Nedávná zranění Petra Mrázka

  • dolní část těla (28. dubna 2019)
  • otřes mozku/krk (22. února 2020)
  • palec (30. ledna 2021)
  • dolní část těla (22. dubna 2021)
  • dolní část těla (14. října 2021)
  • třísla (4. listopadu 2021)
  • třísla (29. března 2022)

Zprávy ze dne 10. listopadu 2021

NY Rangers
10. listopadu 2021 · 17:30

Český obránce Libor Hájek se přesunul z New York Rangers na farmu do Hartfordu. V AHL by měl získat zápasovou praxi poté, co se nedostal v hlavním týmu do sestavy ani v jednom z 13 utkání aktuální sezony NHL.

Libor Hájek podepsal novou smlouvu s New York Rangers
Libor Hájek podepsal novou smlouvu s New York Rangers
Anaheim
10. listopadu 2021 · 09:01

Generální manažer Anaheimu Bob Murray dostal administrativní volno. Stalo se tak kvůli začátku vyšetřovaní po obvinění Murrayho z nevhodného profesionálního chování. Jeho roli dočasně převezme asistent GM a viceprezident hokejových operací Jeff Solomon.

Zprávy ze dne 16. října 2021

Anaheim
16. října 2021 · 10:35

Český brankář Lukáš Dostál byl povolán z farmy v San Diegu z nižší AHL do prvního týmu Anaheimu a v pátečním utkání NHL proti Minnesotě (1:2) kryl z lavičky záda Anthonymu Stolarzovi. Ducks vypadl pro zranění John Gibson, který ve středu v úvodním duelu sezony proti Winnipegu vychytal Anaheimu výhru 4:1. Jednadvacetiletý Dostál na premiéru v NHL čeká.

Zprávy ze dne 10. října 2021

NY Rangers
10. října 2021 · 19:08

Vedení New York Rangers si štědře pojistilo svého klíčového střelce. Švédský útočník Mika Zibanejad podepsal s klubem z Manhattanu novou osmiletou smlouvu, díky které si přijde na celkem 68 milionů dolarů. Oproti dosavadní roční odměně (4,75 milionu) si tak rodák ze Stockholmu přilepší o skoro polovinu. 

Zprávy ze dne 5. září 2021

Důležitý moment
NY Rangers
5. září 2021 · 10:00

Český hokejový obránce Libor Hájek se v NHL jako chráněný volný hráč dohodl na nové roční dvoucestné smlouvě s New York Rangers. Třiadvacetiletý účastník letošního mistrovství světa v Rize si podle webu CapFriendly.com vydělá v případě pobytu v prvním týmu 874.125 dolarů, na farmě by bral 70.000 dolarů. Hájkovi skončil po minulé sezoně tříletý nováčkovský kontrakt.

Libor Hájek podepsal novou smlouvu s New York Rangers
Libor Hájek podepsal novou smlouvu s New York Rangers

Zprávy ze dne 15. srpna 2021

Anaheim
15. srpna 2021 · 08:04

Tříletý nováčkovský kontrakt podepsala i trojka letošního draftu Mason McTavish, kterého si vybral Anaheim. Osmnáctiletý centr si u Ducks prozatím vydělá 925 tisíc dolarů za sezonu.

Zprávy ze dne 9. srpna 2021

NY Rangers
9. srpna 2021 · 21:34

Další ruský gólman se dočkal nového kontraktu. Brankář Igor Šesťjorkin se dohodl na čtyřleté smlouvě s Rangers, za které chytá od předminulé sezony. Pětadvacetiletý rodák z Moskvy si v New Yorku ročně vydělá více jak 5,666 milionu dolarů.

 

Anaheim
9. srpna 2021 · 20:19

Vedení Anaheimu podepsalo nové smlouvy se třemi hráči. Kontrakty uzavřeli útočníci Max Jones, Maxime Comtois a obránce Josh Mahura. Nejstarší Jones (23) se dohodl s Ducks na tři sezony s průměrným ročním platem 1,295 milionu dolarů, o několik měsíců mladší bek Mahura prodloužil o rok za 750 tisíc dolarů. Nejvíc si vydělá Comtois (22) díky dvouleté smlouvě za 4,075 milionu dolarů.

Zprávy ze dne 1. srpna 2021

NY Rangers
1. srpna 2021 · 00:17

Z Vegas do Rangers vyměněný 34letý Ryan Reaves, kterému běží druhý rok jeho kontraktu s průměrným platem 1,75 milonů dolarů, v nové organizaci rovnou podepsal roční prodloužení až do konce sezony 2022/23. Podmínky prodloužení nebyly zatím prozrazeny. Golden Knights za něj získali volbu ve 3. kole draftu 2022.

Zprávy ze dne 29. července 2021

Důležitý moment
NY Rangers
29. července 2021 · 20:13

Český hokejový útočník Filip Chytil prodloužil jako chráněný volný hráč o dva roky smlouvu s New York Rangers. Jednadvacetiletému rodákovi z Kroměříže a odchovanci Zlína skončil tříletý nováčkovský kontrakt na celkem 3,825 milionu dolarů i s bonusy. Finanční podmínky nové dohody klub nezveřejnil.

Anaheim
29. července 2021 · 00:32

Vedení Anaheimu prodloužilo spolupráci s kapitánem Ryanem Getzlafem. Šestatřicetiletý kanadský útočník podepsal roční smlouvu za 4,5 milionu dolarů, u Ducks tak přidá již svou 17. sezonu. 

Zprávy ze dne 17. července 2021

NY Rangers
17. července 2021 · 21:56

Mistrný tah Rangers? Jezdci si berou od vítěze Stanley Cupu útočníka Barclaye Goodrowa za sedmou volbu v draftu 2022, 28letý forvard však musí s novým zaměstnavatelem nejprve podepsat smlouvu. Zároveň došlo na další trejd, po němž do Madison Squera Garden dorazí z Vegas zadák Nick DeSimone a volba ve čtvrtém kole 2022 za útočníka Bretta Howdena

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů