NHL
Začít diskusi (0)

V nemocničních čekárnách strávil za poslední tři roky více času než mezi tyčemi. Český gólman Petr Mrázek se měl v Torontu rvát o post jedničky s Američanem Jackem Campbellem, z grandiózní bitvy vrstevníků ovšem sešlo. Vítkovický odchovanec v průběhu uplynulé sezony třikrát vypadnul vinou zranění. Teď mu hokejový osud přihrál novou šanci na restart. Výměna před vstupním draftem odvála jasně nejzkušenějšího českého brankáře v NHL do Chicaga.

Torontské klima jako by třicetiletému Mrázkovi znemožňovalo plné zotavení. V půlce října nastoupil ke své očekávané premiéře proti Ottawě, jenže po 40 minutách branku opouštěl s problémem v dolní části těla. Smůla mu u dveří záhy zaklepala znovu. V listopadu si poranil třísla, stejně tak na konci března. Sedmé zranění ve třech letech, nekončící prokletí…

Mrázek přesto věří, že komplikované období po změně dresu hodí za hlavu. „Mé zdravotní trable z minulé sezony jsou už pryč, takže se moc těším na novou výzvu,“ slibuje někdejší reprezentant. V noci ze čtvrtka na pátek ho společně s 25. volbou vstupního draftu NHL (Sam Rinzel) získali Blackhawks, k Maple Leafs naopak putoval výběr z 38. místa.

„Výměny jsou součástí hokejového života, je to prostě business. Věděl jsem, že to může přijít, ale byl jsem v klidu,“ říká po přestupu rodák z Ostravy. „Ve smlouvě jsem měl klauzuli se seznamem týmů, do kterých mě mohli vyměnit. Chicago bylo jedním z nich. V posledních dnech jsem byl s agentem v kontaktu a jsem nadšený, že jdu právě do Chicaga.“

Hawks podnikají krok do neznáma. Neustálé návštěvy lékařů se na Mrázkovi podepsaly a záblesky geniality, které předváděl zejména během předchozího angažmá v Carolině, prozatím pohasly. Sezonu uzavřel s 20 zápasy, z nichž jen 15 chytal od počátku do konce. V rámci úspěšnosti zákroků zapsal hodnotu 88,8 %, přičemž mezi maskovanými muži se stejnou či vyšší porcí utkání ji měli horší pouze Joonas Korpisalo (Columbus) a Jon Gillies (St. Louis, New Jersey).

Pokud však Mrázkovi vydrží zdraví, může z letos jmenovaného generálního manažera Kyla Davidsona udělat jasného vítěze výměny. Blackhawks potřebují brankáře na přechodné období, v němž hodlají vybudovat novou tvář celé organizace. Sázet se bude hlavně na mladé. I proto tým z Windy City v průběhu draftu opustily hvězdy Kirby Dach a Alex DeBrincat. Zvučná jména z ofenzivy zprostředkovala další nákup náctiletých junáků.

Český brankář se bude snažit v klubu bez významnějších ambicí znovu oprášit svou dobrou pověst. Slabší konkurence v podobě Kevina Lankinena či Collina Deliy k tomu vybízí. V létě 2024 bude navíc Mrázek shánět nový kontrakt, potřebuje zazářit.

Spokojenost mezitím panuje v Torontu. Maple Leafs si odchodem Mrázka zajistili 3,8 milionu dolarů k dobru a mohou usilovat o podpis dosavadní brankářské jedničky Jacka Campbella. „Potřebovali jsme se stát více flexibilní, získat místo pod platovým stropem. I když jsme se samozřejmě nechtěli v draftu posouvat dozadu, naše analýzy nám ukázaly, že to bude dobrý tah,“ řekl o výměně Mrázka generální manažer Toronta Kyle Dubas pro The Athletic.

Nedávná zranění Petra Mrázka

  • dolní část těla (28. dubna 2019)
  • otřes mozku/krk (22. února 2020)
  • palec (30. ledna 2021)
  • dolní část těla (22. dubna 2021)
  • dolní část těla (14. října 2021)
  • třísla (4. listopadu 2021)
  • třísla (29. března 2022)

Zprávy ze dne 28. března 2023

Buffalo
28. března 2023 · 21:49

Prožil snovou premiéru, tím ale působení Lukáše RouskaBuffalu (zatím) končí. Český útočník poté, co se do NHL uvedl nejrychlejším českým gólem a asistencí v utkání proti Montrealu (VÍCE čtěte ZDE>>>), byl vedením Sabres poslán zpátky na farmu do Rochesteru hrající v AHL.

Zprávy ze dne 25. března 2023

Buffalo
25. března 2023 · 15:34

Lukáš Rousek byl povolán z farmy v Rochesteru do prvního týmu Bufffala Sabres. Dočká se premiéry v NHL? 23letý útočník má slušnou sezonu v AHL, kde je druhý v týmovém bodování. 

Zprávy ze dne 6. března 2023

Důležitý moment
Minnesota
6. března 2023 · 22:57

David Špaček se zase o krok přiblížil NHL. Minnesota s dvacetiletým českým obráncem podepsala tříletou nováčkovskou smlouvu, která začne platit od příští sezony. Syn legendárního obránce a olympijského vítěze Jaroslava Špačka v této sezoně nastřádal za Sherbrooke Phoenix v QMJHL 44 bodů (9+35) v 47 zápasech. Wild Špačka draftovali v roce 2022 v pátém kole jako celkově 153. volbu.

Zprávy ze dne 3. března 2023

Důležitý moment
Minnesota
3. března 2023 · 21:13

• VÝMĚNA

 

Zadák John Klingberg se dočkal! Byl vytrejdován do Minnesoty Wild. Kačeři na oplátku získali Andreje Šustra, práva na Nikitu Nesterenka a výběr ve 4. kole draftu 2025.

 

Názor Adama Papouška, redaktora iSport.cz: Tenhle obchod dává pro Wild smysl. Klingberga získali v podstatě zadarmo. Pokud se švédskému obránci angažmá v Minnesotě nevydaří, po sezoně ho můžou nechat jít zadarmo, neboť mu končí smlouva.

Minnesota
3. března 2023 · 20:21

• VÝMĚNA

 

Minnesota Wild hlásí další trejd. Z Detroitu Red Wings získává Oscara Sundqvista. Red Wings získali výběr ve 4. kole draftu 2023.

Buffalo
3. března 2023 · 20:15

• VÝMĚNA

 

Útočník Jordan Greenway byl vytrejdován do Buffala! Minnesota získala výběr ve 2. kole draftu 2023 a výběr v 5. kole draftu 2024. Greenway má smlouvu na další dvě sezony, v platovém stropu zabírá 3 miliony dolarů.

Minnesota
3. března 2023 · 15:09

Velkým adeptem na výměnu je Jordan Greenway z Minnesoty. Wild nejsou spokojeni s jeho výkony, přitom teprve od července minulého roku mu běží nový kontrakt za 9 milionů dolarů, který potrvá do léta 2025 (v platovém stropu tedy zabírá 3 mil. USD). Jeho hodnota v současnosti není vysoká, dost možná bude Minnesota i přidat nějaký výběr v draftu, aby si Greenwaye někdo převzal s celou smlouvou.

Zprávy ze dne 2. března 2023

Buffalo
2. března 2023 · 19:41

Šavle se údajně poohlížejí po zisku gólmana. K dispozici jsou například James Reimer ze San Jose či Cam Talbot z Ottawy.

Buffalo
2. března 2023 · 19:15

BuffaloSabres jsou údajně dalším zájemcem o služby Jamese van Riemsdyka Philadelphie. Útočníkovi Flyers vyprší kontrakt na konci sezony. V platovém stropu zabírá 7 milionů dolarů. Letci jsou ochotni si 50 % jeho platu ponechat ve svých rukách.

Zprávy ze dne 7. února 2023

Buffalo
7. února 2023 · 19:15

Jedenadvacetiletý útočník Dylan Cozens podepsal smlouvu s týmem Buffalo Sabres. V klubu bude působit dalších sedm let, průměrně si vydělá 7,1 milionu.

Zprávy ze dne 27. prosince 2022

Minnesota
27. prosince 2022 · 21:37

Český obránce Andrej Šustr se po více než dvou týdnech vrátil z farmy do prvního týmu Minnesoty. Stále čeká na premiérový soutěžní start v dresu Wild, kterého se dvaatřicetiletý odchovanec Plzně nedočkal při minulém desetidenním pobytu v kádru.

Zprávy ze dne 12. prosince 2022

Minnesota
12. prosince 2022 · 22:28

Český obránce Andrej Šustr se po deseti dnech vrátil z prvního týmu Minnesoty na farmu do Iowy do nižší AHL. Premiérového soutěžního startu za Wild se ale dvaatřicetiletý odchovanec Plzně nedočkal.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů