20. ledna 2023 • 07:20

SESTŘIHY: Mrázek hvězdou utkání. Krejčí i Nečas za dva body, pálil Zacha

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Krčí se na dně, ale s Čechem v brance momentálně vítězí. Hokejisté Chicaga porazili v nočním utkání NHL Philadelphii 4:1 a velkou zásluhu na triumfu měl Petr Mrázek. Český gólman pochytal 37 střel a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Povedený start si připsal útočník Caroliny Martin Nečas, který gólem a asistencí přispěl k výhře 5:2 nad Minnesotou. Další dvě nahrávky má na kontě David Krejčí z Bostonu. Bruins zvítězili 3:1 na hřišti New York Rangers i díky trefě Pavla Zachy. Branku vstřelil také Dominik Kubalík v dresu Detroitu, který vyhrál 3:2 v Las Vegas.

Arizoně nestačilo 29 zákroků Karla Vejmelky a podlehla doma Washingtonu 0:4. Florida zvítězila i díky jedné asistence Radka Gudase v Montrealu 6:2. Ondřej Palát asistoval v 59. minutě u akce, kterou si New Jersey vynutilo v Seattlu prodloužení. Domácí ale nakonec získali bonusový bod za výhru 4:3.

Mrázek nestačil jen v deváté minutě na střelu Morgana Frosta, který jej v přečíslení dva na jednoho překonal z pravého kruhu střelou nad lapačku. Ostravský rodák zneškodnil od druhé třetiny všech 31 střel, jednou jej za stavu 1:1 zachránila tyč a připsal si třetí výhru z posledních čtyř startů.

Obrat Chicaga odstartoval v polovině utkání Jonathan Toews, na něhož navázali na přelomu druhé a třetí třetiny Reese Johnson a Tyler Johnson. Výsledek pojistil v závěru Philipp Kurashev a Blackhawks zvítězili na ledě Flyers v základní části poprvé od roku 1996 a sedmnácti porážkách.

Carolina inkasovala ve 28. minutě úvodní gól, ale v čase 45:27 už vedla 5:1. Nečas, třetí hvězda utkání, si oba body připsal v přesilové hře. Po jeho pasu vstřelil Brady Skjei od modré čáry druhý gól týmu. Český útočník přidal pátou trefu Hurricanes, když si bruslí přikopl puk na hokejku a zamířil z levého kruhu do odkryté branky.

Nečas, který v předchozích šesti zápasech neskóroval, si vylepšil bilanci na 41 bodů (18+23) a vyrovnal si maximum (14+27) ze sezony 2020/21. V utkání se zranil útočník Caroliny Max Pacioretty, který opustil hrací plochu s dopomocí.

Zacha otevřel skóre ve druhé minutě tečí Krejčího střely od modré čáry a bodoval potřetí v řadě (3+2). Vedení zvýšil Patrice Bergeron v čase 24:45 a na začátku třetí třetiny si Krejčí připsal druhou asistenci u přečíslení dva na jednoho, které zakončil Connor Clifton. Jeremy Swayman kryl 31 střel a o čisté konto jej připravil v 56. minutě Ben Harpur.

Kubalík se prosadil v přesilové hře střelou bez přípravy z pravého kruhu a upravil ve 23. minutě stav na 2:1. Důležitou součástí byl i Hronek, jenž udržel puk v útočném pásmu. V polovině zápasu zvýšil Joe Veleno a Vegas už jen zdramatizovalo závěr gólem 43 sekund před koncem. Kubalík byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

NY Rangers - Boston 1:3

Domácí: 55:37. Harpur

Hosté: 01:19. Zacha, 24:45. Bergeron, 40:28. Clifton

Domácí: Šesťorkin (Halák) – Fox, R. Lindgren, Trouba, K. Miller, B. Schneider, Harpur – Kakko, Zibanejad, Kreider – Kravcov, Trocheck, Panarin – Goodrow, Chytil, Lafreniere – Leschyshyn, Brodzinski, Vesey.

Hosté: Swayman (Ullmark) – McAvoy, Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Clifton, Forbort – Cr. Smith, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák (A), Krejčí, Zacha – Frederic, Coyle, Hall – Greer, Nosek, N. Foligno.

Rehman, Lee – Johnson, Suchánek

Madison Square Garden, New York

18 006 diváků

Carolina - Minnesota 5:2

Domácí: 29:06. Burns, 33:33. Skjei, 37:22. Teräväinen, 42:13. Chatfield, 45:27. Nečas

Hosté: 27:11. Kaprizov, 47:21. Boldy

Domácí: Andersen (Raanta) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, de Haan – Jarvis, S. Aho II (A), Pacioretty – Nečas, Stastny, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Martinook – Noesen, Kotkaniemi, Teräväinen.

Hosté: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon (C), Middleton, Addison, Brodin, Goligoski, Merrill – Zuccarello, Steel, Kaprizov – Hartman, F. Gaudreau, Boldy – Greenway, J. Eriksson Ek (A), M. Foligno (A) – Reaves, Dewar, Duhaime.

L’Ecuyer, Joannette – Gawryletz, Flemington

PNC Arena, Raleigh

18 013 diváků

Philadelphia - Chicago 1:4

Domácí: 08:52. Frost

Hosté: 29:51. J. Toews, 35:51. R. Johnson, 40:35. T. Johnson, 59:18. Kurashev

Domácí: Hart (Ersson) – York, Provorov, DeAngelo, Sanheim, Ristolainen, Seeler – Tippett, Frost, J. van Riemsdyk – Konecny, J. Cates, Farabee – Allison, Laughton (A), Hayes – MacEwen, P. Brown, Deslauriers.

Hosté: Mrázek (Stauber) – S. Jones, McCabe, Murphy (A), J. Johnson, Mitchell, C. Jones – P. Kane (A), Domi, T. Johnson – Kurashev, J. Toews (C), Raddysh – Lafferty, Dickinson, Athanasiou – Blackwell, Entwistle, R. Johnson.

McCauley, Furlatt – Kelly, Fournier

Wells Fargo Center, Philadelphia

16 460 diváků

Toronto - Winnipeg 4:1

Domácí: 20:08. Matthews, 23:47. Matthews, 33:49. Marner, 57:33. Giordano

Hosté: 44:00. Connor

Domácí: Samsonov (M. Murray I) – Liljegren, Rielly (A), Holl, Giordano, Jo. Benn, Sandin – Nylander, Matthews (A), Bunting – Marner, Tavares (C), Järnkrok – Engvall, Kämpf, McMann – D. Hunt, Kerfoot, Aston-Reese.

Hosté: Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Heinola – Wheeler, Dubois, Connor – Ehlers, Scheifele (A), M. Barron – Mäenalanen, Lowry (A), Perfetti – Gagner, Stenlund, Kuhlman.

Markovic, O'Rourke – Alphonso, Barton

Scotiabank Arena, Toronto

18 644 diváků

Montreal - Florida 2:6

Domácí: 42:12. R. Pitlick, 48:06. Jos. Anderson

Hosté: 26:30. Reinhart, 28:27. Bennett, 34:58. M. Tkachuk, 36:03. G. Smith, 39:17. M. Tkachuk, 49:11. Lomberg

Domácí: Montembeault (41. Primeau) – Savard, Matheson, J. Barron, Edmundson (A), Kovacevic, Harris, Xhekaj – Ylönen, Suzuki (C), Caufield – Jos. Anderson (A), Dvorak, Hoffman – Dadonov, Dach, Pezzetta – R. Pitlick, Harvey-Pinard.

Hosté: Bobrovskij (3. Lyon) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Reinhart, Barkov (C), Lundell – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Děnisenko, Luostarinen, Cousins – G. Smith, E. Staal, Lomberg.

Ghislain Hebert, Jake Brenk – Scott Cherrey, Matt MacPherson.

Bell Centre, Montreal

Columbus - Anaheim 3:5

Domácí: 02:17. Olivier, 06:05. Roslovic, 17:43. Blankenburg

Hosté: 20:22. Henrique, 33:07. Fowler, 35:02. Benoit, 45:07. Zegras, 55:31. Max Jones

Domácí: Merzlikins (Tarasov) – A. Boqvist, Gavrikov, Gudbranson, Berni, Peeke, Blankenburg – Laine, Jenner (C), J. Gaudreau – Nyquist (A), Sillinger, Marčenko – Bemström, Roslovic, K. Johnson – Olivier, Kuraly, E. Robinson.

Hosté: Stolarz (21. Gibson) – Kulikov, Fowler (A), Klingberg, Benoit, Shattenkirk, Vaakanainen – Terry, Lundeström, Henrique (A) – R. Strome, Zegras, Comtois – Silfverberg (A), Carrick, Vatrano – Leason, Jays. Megna, Max Jones.

B. Pochmara, M. Dunning – J. Marquis, T. Hughes

Nationwide Arena, Columbus

16 017 diváků

Buffalo - NY Islanders 3:2p

Domácí: 28:26. Tuch, 49:32. V. Olofsson, 60:12. Cozens

Hosté: 07:19. Nelson, 38:30. M. Martin

Domácí: Luukkonen (C. Anderson) – Samuelsson, Dahlin (A), Power, Jokiharju, Bryson, Ljubuškin – J. Skinner, Ta. Thompson, Tuch – Peterka, Cozens, Quinn – Mittelstadt, Jost, V. Olofsson – Girgensons (A), Krebs, Okposo (C).

Hosté: Sorokin (Varlamov) – Romanov, Mayfield, Cholowski, Pulock, S. Aho I, Dobson – Bailey (A), Barzal, Holmström – Lee (C), Nelson, Beauvillier – Parise, Pageau, R. Johnston – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

Sandlak, Sutherland – Brisebois, Cormier

KeyBank Center, Buffalo

19 070 diváků

St. Louis - Nashville 5:2

Domácí: 20:11. B. Schenn, 28:30. Saad, 35:34. Kyrou, 41:03. Thomas, 42:01. Toropčenko

Hosté: 22:36. Sissons, 57:52. Ekholm

Domácí: Binnington (Greiss) – Parayko (A), Leddy, Mikkola, Faulk, Tucker, Rosén – Saad, Thomas (A), Kyrou – Neighbours, Bučněvič, B. Schenn (A) – Acciari, Barbašev, Leivo – Toropčenko, T. Pitlick, N. Walker.

Hosté: Saros (Lankinen) – McDonagh, Josi (C), Ekholm (A), A. Carrier, Lauzon, Fabbro – Glass, F. Forsberg, Duchene – R. Johansen, Niederreiter, Granlund (A) – Sissons, Co. Smith, Pärssinen – Jeannot, Trenin, Novak.

Luxmore, Rooney – Gawryletz, Deschamps

Enterprise Center, St. Louis

18096 diváků

Arizona - Washington 0:4

Domácí:

Hosté: 03:03. D. Strome, 37:32. Milano, 38:41. Orlov, 48:41. D. Strome

Domácí: Vejmelka (Ingram) – Välimäki, Stecher, Nemeth, Moser, Chychrun, Gostisbehere, J. Brown – Guenther, Bjugstad, McBain – Fischer (A), Boyd, N. Ritchie – Schmaltz, Hayton, Keller (A) – Carcone, Kassian.

Hosté: Kuemper (C. Lindgren) – E. Gustafsson, T. van Riemsdyk, Orlov, Jensen, Alexejev, Fehérváry – Ovečkin (C), D. Strome, Aube-Kubel – Milano, Bäckström (A), Wilson – Sheary, Eller, Oshie (A) – M. Johansson, Kuzněcov, Hathaway.

Chmielewski, Dwyer – Knorr, Gibbons

Mullet Arena, Tempe

4 600 diváků

Edmonton - Tampa Bay 5:3

Domácí: 06:13. R. McLeod, 16:43. Draisaitl, 23:08. Hyman, 42:10. McDavid, 57:48. Hyman

Hosté: 21:30. Hagel, 27:51. Stamkos, 32:03. Point

Domácí: Campbell (S. Skinner) – Ceci, Nurse (A), Barrie, Kulak, Bouchard, Broberg, Desharnais – Hyman, McDavid (C), Draisaitl – Puljujärvi, Nugent-Hopkins (A), Kostin – Foegele, R. McLeod, E. Kane – Ryan, Holloway.

Hosté: Vasilevskij (Elliott) – Bogosian, Hedman (A), Černák, Cole, H. Fleury, Sergačjov – Kučerov (A), Point, Hagel – Killorn, Stamkos (C), Cirelli – Maroon, Paul, Colton – Perry, Bellemare, Naměstnikov.

Hebert, Beach – Toomey, Mills

Rogers Place, Edmonton

17 742 diváků

Seattle - New Jersey 4:3p

Domácí: 12:27. Donato, 24:53. Donato, 47:51. B. Tanev, 61:10. Burakovsky

Hosté: 31:32. Severson, 46:04. Haula, 58:46. Hischier

Domácí: Mar. Jones (Grubauer) – Dunn, A. Larsson, Borgen, Oleksiak, C. Fleury, Soucy – Eberle (A), Beniers, Burakovsky – McCann, Wennberg, Donato – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Sprong, Geekie, B. Tanev.

Hosté: Blackwood (Vaněček) – Hamilton, Siegenthaler, Severson, Graves, B. Smith, Ochoťuk – Bratt, Hischier (C), Palát (A) – Mercer, J. Hughes (A), Haula – Tatar, J. Boqvist, Šarangovič – Bastian, M. McLeod, Wood.

St. Pierre, Pollock – Kovachik, Smith

Climate Pledge Arena, Seattle

Las Vegas - Detroit 2:3

Domácí: 19:24. Pietrangelo, 59:17. W. Karlsson

Hosté: 02:46. Raymond, 22:38. Kubalík, 30:25. Veleno

Domácí: Hill (L. Thompson) – Hague, Pietrangelo (A), McNabb, Korczak, Martinez (A), Hutton – Stephenson, Eichel, Kessel – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Röndbjerg, Froese, Amadio – Cotter, N. Roy, Kolesar.

Hosté: Husso (Hellberg) – Walman, Seider, Chiarot (A), Hronek, Määttä, Oesterle – Bertuzzi, Larkin (C), Raymond – Rasmussen, Copp, Perron (A) – Kubalík, P. Suter, Fabbri – Berggren, Veleno, Sundqvist.

Skilliter, McIsaac – Baker, Tobias

T-Mobile Arena, Las Vegas

17,911 diváků

Los Angeles - Dallas 0:4

Domácí:

Hosté: 06:54. Seguin, 17:20. Seguin, 18:44. Lindell, 27:27. J. Robertson

Domácí: Copley (28. Quick) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Durzi, Se. Walker, Edler – Kopitar (C), Kempe, Fiala – Danault (A), Iafallo, Arvidsson – Kupari, Anderson-Dolan, Lemieux – Byfield, Lizotte, Fagemo.

Hosté: Wedgewood (Oettinger) – C. Miller, Heiskanen (A), R. Suter, Lindell, Hakanpää, Hanley – Seguin, J. Robertson, Pavelski (A) – W. Johnston, Dellandrea, Ja. Benn (C) – Marchment, Glendening, Gurjanov – Faksa, Kiviranta, F. Olofsson.