Páteční uzávěrka trejdů v NHL nabídla několik zajímavých výměn včetně stěhování Čechů. Ale největší unikát byl k vidění při trejdu mezi týmy Calgary a Arizony. Ty si jako první v historii prohodily dva bratry. Útočník Nick Ritchie putoval do Flames, jeho starší sourozenec Brett Ritchie opačným směrem.
Co by to bylo za trade deadline, kdyby se nestěhoval Vladislav Naměstnikov. V poslední den před uzávěrkou ho vyměnili už počtvrté a vyrovnal novodobý rekord Alana Maye. Tentokrát zamířil do Winnipegu. Nejzajímavějším momentem páteční tradedeadline však stejně byl trejd bráchy za bráchu.
„Řekl jsem Nickovi, že bude mít levné bydlení, půjde zkrátka z jednoho domu do druhého. Jen si promění adresu, ani auta nemusejí převážet,“ poznamenal Bill Armstrong, GM Coyotes. „Myslím, že se to nějak dostalo ven, takže když jsem jim volal, smáli se. Když nic jiného, jsme jedineční. Prostě to tak vyšlo. Získali jsme Nicka a dáme mu příležitost, Brett ji dostane taky. Všechno je někdy poprvé. Je to trochu unikát, a když jsme si o tom s oběma povídali, usmívali jsme se,“ líčil Brad Treliving, manažer Flames.
Nicku Ritchiemu končí dvouletá smlouva, 27letý útočník ji podepsal ještě v Torontu, kam dospěl těsně před loňskou uzávěrkou. Jako desátého hráče v pořadí draftu 2014 si ho vybral Anaheim. Právě tam zažil své nejlepší časy, v útoku nastupoval s Ondřejem Kašem. Později působil ještě v Bostonu. V této sezoně si za 58 zápasů připsal 21bodů (9+12). Kromě něj získalo Calgary ještě zkušeného obránce Troye Stechera.
Brett Ritchie je o dva roky starší než Nick. I jemu končí kontrakt a stane se neomezeným volným agentem. Na účtu má v tomto ročníku 8 bodů (6+2) v 34 utkáních. Původně ho draftoval Dallas ve druhém kole před dvanácti lety. Taky on prošel Bostonem, kde krátce potkal se svým bratrem, když ho vyměnili z Anaheimu.
Jedná se o vůbec první doložitelnou výměnu dvou sourozenců, ale to je asi tak všechno. Flames v poslední době tápou, účelem příchodu Stechera a s Nickem Ritchiem bylo dodat nějaký impuls a posílit na druhotných pozicích. Coyotes zase ve straším bratrovi získali válečného veterána a cestovatele, jenž po zbytek sezony poslouží jako další fígura připravená na střídačce nebo na tribuně.
Do Arizony s Brettem Ritchiem přichází ještě obránce Connor Mackey. Ve čtvrtek klub získal Jakuba Voráčka z Columbusu, jehož další budoucnost je nejistá. Coyotes ztráceli na play off 15 bodů a před uzávěrkou spíš otevřeli výprodej. Už ve středu vyměnili do Ottawy beka Jakoba Chychruna, který o trejd dlouho usiloval. Ofenzivní zadák Shayne Gostisbehere šel do Caroliny, před uzávěrkou putoval útočník Nick Bjugstad do Edmontonu. Mluvilo se rovněž o zájmu o brankáře Karla Vejmelku. Ten však zůstává.
Zprávy ze dne 16. února 2024
Nedávné spekulace o odchodu brankáře Montrealu Jakea Allena do Colorada se nepotvrzují. Reportéři TSN odmítli, že by v posledních dnech kluby komunikovaly. Přesto je brankářská otázka u Avalanche na místě. Poté, co vyšlo najevo, že Pavel Francouz kvůli zranění nezasáhne do aktuální sezony, dosud Avs nesehnali jiného náhradníka.
Zprávy ze dne 2. února 2024
Od týmu NHL Los Angeles Kings, za který chytá David Rittich, byl odvolán trenér Todd McLellan. Kalifornský klub oznámil, že dočasným hlavním koučem bude do konce sezony dosavadní asistent Jim Hiller.
Hokejisté Los Angeles v lednu vyhráli jen tři z patnácti zápasů a v tabulce Západní konference klesli na sedmé místo. Na podzim přitom Kings vyhráli svých úvodních 11 venkovních zápasů sezony, čímž vytvořili nový rekord NHL.
Zprávy ze dne 16. prosince 2023
Český hokejový brankář David Rittich se dočkal poprvé pozvánky z farmy v Ontariu do prvního týmu Los Angeles. Páteční trénink Kings totiž opustil předčasně Pheonix Copley a o jeho stavu není jasno. Rittich by v případě jeho absence mohl krýt v dnešním duelu v Seattlu záda Camu Talbotovi.
Zprávy ze dne 11. října 2023
Český brankář má smůlu, přednost dostali jiní. Byť byl David Rittich zapsán na finální soupisky Los Angeles na startu nové sezony, ještě před úvodním zápasem byl ale vedením Kings umístěn na listinu volných hráčů. Pokud si bývalého gólmana Calgary, Toronta či Winnipegu nikdo nevybere, zamíří na farmu do Ontaria. V LA tedy alespoň na začátku ročníku budou spoléhat na duo Pheonix Copley - Cam Talbot.
Zprávy ze dne 1. října 2023
Český hokejový brankář Jakub Dobeš a útočník Jan Myšák opustili přípravný kemp Montrealu a přesunuli se na farmu do Lavalu. Dvaadvacetiletý Dobeš do nižší AHL zamířil na konci března po dvou letech na Ohio State University v NCAA, ale do zápasu nezasáhl. O rok mladší Myšák v Lavalu strávil celý minulý ročník a také část sezony 2020/21.
Zprávy ze dne 8. srpna 2023
Litoměřice vyzkouší brankáře Lukáše Paříka, který byl v NHL draftovaný Los Angeles. Český gólman tak patrně definitivně balí boj v zámoří. Klub z druhé nejvyšší české soutěže úzce spolupracuje se Spartou.
Zprávy ze dne 15. července 2023
Mladý český obránce Jakub Dvořák podepsal tříletý nováčkovský kontrakt s Los Angeles. Kings si odchovance Liberce vybrali v nedávném draftu ve druhém kole z 54. místa, účastník dvou mistrovství světa do 18 let v minulé sezoně nastřádal už 24 zápasů v Tipsport extralize (0+2).
Zprávy ze dne 11. července 2023
Montreal získal posilu do útoku, vítěz Stanley Cupu s Coloradem z roku 2022 Alex Newhook podepsal s Canadiens smlouvu na čtyři roky za 2,9 milionů dolarů za sezonu.
Zprávy ze dne 6. července 2023
Kapitán hokejistů Los Angeles Kings Anže Kopitar prodloužil s klubem smlouvu o další dva roky, během kterých si vydělá 14 milionů dolarů. Velmi štědré podmínky. Kontrakt vstoupí v platnost za rok, až slovinskému útočníkovi vyprší stávající osmiletá smlouva na 80 milionů dolarů. Kings o podpisu informovali na svém webu.
Nováčkovský kontrakt chvíli po draftu získal David Reinbacher. Ano, ten muž, jehož jméno při vyhlášení na pódiu zapomněl slavný brankář Montrealu Carey Price. Rakušan se stal pětkou celého výběru a je zajímavým příslibem do budoucna.

Zprávy ze dne 5. července 2023
Podle webu CapFriendly, který monitoruje veškeré podpisy v NHL, se Montreal rozhodl pojistit si centra Mitchella Stephense. Ten, přestože v lize stihnul dosud jen 72 utkání, už měl podíl na Stanley Cupu Tampy Bay z roku 2020. Své jméno na trofeji ovšem nenajde, protože jen těsně nesplnil požadovaný limit odehraných zápasů a z tehdejších sedmi startů v play off nebyl ani jeden v rámci finálové série proti Dallasu. Nyní přijal roční kontrakt, který je dvoucestný s garantovaným výdělkem 385 tisíc dolarů.
Zprávy ze dne 4. července 2023
Levý křídelník Charles Hudon, který má v nejlepší lize poměrně bohatou zkušenost 134 odehraných zápasů, podepsal poněkud překvapivě kontrakt pouze na úrovni AHL. Zlanařilo ho Ontario, farma Los Angeles. Ještě v sezoně 2017/18 naskočil Hudon do akce 72krát v dresu Montrealu a nastřádal rovných 30 bodů (10+20). Vloni působil v devíti případech v Coloradu.
Zprávy ze dne 3. července 2023
Příkladem všem hráčům, kteří se dočkají draftu až v nižších kolech, může jít Rafael Harvey-Pinard. Coby 201. muž draftu 2019 se dokázal prokousat do NHL, navíc už po 38 odehraných zápasech podepisuje smlouvu na 1,1 milionu dolarů. U Canadiens by měl zůstat minimálně dva roky. Nováčkovský ročník se mu vydařil velmi solidně, když vstřelil i při menším počtu startů famózních 14 branek. Nyní je za to náležitě odměněn.
Zprávy ze dne 2. července 2023
Lias Andersson byl v roce 2017 draftován ze 7. pozice týmem New York Rangers. V NHL se doposud ale nedokázal prosadit a dostává zřejmě poslední šanci. Na 1 rok podepsal dvoucestný kontrakt s Montrealem.
Zprávy ze dne 1. července 2023
David Rittich našel nové angažmá! Na 1 rok podepsal s Los Angeles Kings! Vydělá si 875 tisíc dolarů.