Unikátní trejd v NHL: já za bráchu... Mohou si vyměnit adresy i auta

Brett Ritchie v dresu Calgary
Brett Ritchie hrál za Calgary, ale v rámci trejdu, v němž opačným směrem šel jeho bratr, míří do Arizony
Brett Ritchie v dresu Calgary
Brett Ritchie hrál za Calgary, ale v rámci trejdu, v němž opačným směrem šel jeho bratr, míří do Arizony
Brett Ritchie hrál za Calgary, ale v rámci trejdu, v němž opačným směrem šel jeho bratr, míří do Arizony
Nick Ritchie v dresu Arizony, nyní se stěhuje do Calgary
Nick Ritchie v dresu Arizony
11
Fotogalerie
NHL
Začít diskusi (0)

Páteční uzávěrka trejdů v NHL nabídla několik zajímavých výměn včetně stěhování Čechů. Ale největší unikát byl k vidění při trejdu mezi týmy Calgary a Arizony. Ty si jako první v historii prohodily dva bratry. Útočník Nick Ritchie putoval do Flames, jeho starší sourozenec Brett Ritchie opačným směrem.

Co by to bylo za trade deadline, kdyby se nestěhoval Vladislav Naměstnikov. V poslední den před uzávěrkou ho vyměnili už počtvrté a vyrovnal novodobý rekord Alana Maye. Tentokrát zamířil do Winnipegu. Nejzajímavějším momentem páteční tradedeadline však stejně byl trejd bráchy za bráchu.

„Řekl jsem Nickovi, že bude mít levné bydlení, půjde zkrátka z jednoho domu do druhého. Jen si promění adresu, ani auta nemusejí převážet,“ poznamenal Bill Armstrong, GM Coyotes. „Myslím, že se to nějak dostalo ven, takže když jsem jim volal, smáli se. Když nic jiného, jsme jedineční. Prostě to tak vyšlo. Získali jsme Nicka a dáme mu příležitost, Brett ji dostane taky. Všechno je někdy poprvé. Je to trochu unikát, a když jsme si o tom s oběma povídali, usmívali jsme se,“ líčil Brad Treliving, manažer Flames.

Nicku Ritchiemu končí dvouletá smlouva, 27letý útočník ji podepsal ještě v Torontu, kam dospěl těsně před loňskou uzávěrkou. Jako desátého hráče v pořadí draftu 2014 si ho vybral Anaheim. Právě tam zažil své nejlepší časy, v útoku nastupoval s Ondřejem Kašem. Později působil ještě v Bostonu. V této sezoně si za 58 zápasů připsal 21bodů (9+12). Kromě něj získalo Calgary ještě zkušeného obránce Troye Stechera.

Brett Ritchie je o dva roky starší než Nick. I jemu končí kontrakt a stane se neomezeným volným agentem. Na účtu má v tomto ročníku 8 bodů (6+2) v 34 utkáních. Původně ho draftoval Dallas ve druhém kole před dvanácti lety. Taky on prošel Bostonem, kde krátce potkal se svým bratrem, když ho vyměnili z Anaheimu. 

Jedná se o vůbec první doložitelnou výměnu dvou sourozenců, ale to je asi tak všechno. Flames v poslední době tápou, účelem příchodu Stechera a s Nickem Ritchiem bylo dodat nějaký impuls a posílit na druhotných pozicích. Coyotes zase ve straším bratrovi získali válečného veterána a cestovatele, jenž po zbytek sezony poslouží jako další fígura připravená na střídačce nebo na tribuně. 

Do Arizony s Brettem Ritchiem přichází ještě obránce Connor Mackey. Ve čtvrtek klub získal Jakuba Voráčka z Columbusu, jehož další budoucnost je nejistá. Coyotes ztráceli na play off 15 bodů a před uzávěrkou spíš otevřeli výprodej. Už ve středu vyměnili do Ottawy beka Jakoba Chychruna, který o trejd dlouho usiloval. Ofenzivní zadák Shayne Gostisbehere šel do Caroliny, před uzávěrkou putoval útočník Nick Bjugstad do Edmontonu. Mluvilo se rovněž o zájmu o brankáře Karla Vejmelku. Ten však zůstává.

Zprávy ze dne 28. června 2023

Důležitý moment
Toronto
28. června 2023 · 18:22

Český reprezentant má o další budoucnosti už jasno. Útočník David Kämpf bude dál hrát za Toronto. S vedením Maple Leafs se s předstihem domluvil na nové čtyřleté smlouvě, díky které si ročně vydělá 2,5 milionu dolarů, tedy o milion víc než poslední dvě sezony. Pokud by osmadvacetiletý rodák z Jirkova, který si v NHL získal pověst poctivého dříče, nepodepsal nový kontrakt, objevil by se na trhu nechráněných volných hráčů.

Zprávy ze dne 14. června 2023

Pittsburgh
14. června 2023 · 16:23

Pittsburgh představil nového asistenta generálního manažera, kterým se stal někdejší útočník Ottawy, Dallasu a Toronta Jason Spezza. V Maple Leafs strávil po konci kariéry rok jako poradce GM Kylea Dubase. Ten si ho teď přetáhl do Pittsburghu, kde se stal prezidentem hokejových operací. Spezza by se měl odpovídat přímo Dubasovi.

Zprávy ze dne 2. června 2023

Pittsburgh
2. června 2023 · 09:21

Kyle Dubas, dosavadní generální manažer Toronta, se stává posilou vedení Pittsburghu. Bude šéfem hokejových operací. U Maple Leafs skončil po letošním play off, kdy kanadský klub kousal další zklamání po vypadnutí ve druhém kole.

Zprávy ze dne 1. dubna 2023

Toronto
1. dubna 2023 · 10:24

Český útočník Radim Zohorna se poprvé po přestupu do Toronta dočkal pozvánky do prvního týmu z celku AHL Toronto Marlies. Šestadvacetiletý odchovanec Havlíčkova Brodu už v pátek s Maple Leafs trénoval a zatím není jisté, jestli se dostane i v noci na neděli středoevropského času i do sestavy v duelu na ledě Ottawy. Nemocný je totiž Wayne Simmonds a problémy v oblasti šíje má další útočník Noel Acciari.

Zprávy ze dne 3. března 2023

Důležitý moment
Toronto
3. března 2023 · 20:36

• VÝMĚNA

 

Český útočník Radim Zohorna byl vytrejdován z Calgary Flames do Toronta Maple Leafs! Opačným směrem putuje Dryden Hunt. Výměna hráč za hráče.

Pittsburgh
3. března 2023 · 19:55

Kompletní trejd mezi Pittsburghem, Montrealem a San Jose je komplikovanější, než by se na první pohled mohlo zdát. Nejdůležitějším artiklem je samozřejmě Nick Bonino, který posílil Penguins.

Pittsburgh
3. března 2023 · 19:10

• VÝMĚNA

 

Pittsburgh hlásí další posilu. Získává Dmitrije Kulikova z Anaheimu Ducks. Do Kalifornie naopak míří Brock McGinn a výběr ve 3. kole draftu 2023.

 

Názor Adama Papouška, redaktora iSport.cz: Férový obchod pro obě strany. Penguins se zbavili kontraktu McGinna, který má smlouvu podepsanou do léta 2025 a v platovém stropu zabírá hned 2,75 mil. USD. Kulikov je solidním obráncem do třetího obranného páru, v létě mu končí kontrakt. Ducks naopak obdrželi výběr ve 3. kole, což není špatná protihodnota za ruského beka.

Pittsburgh
3. března 2023 · 18:00

Zdá se, že Pittsburgh se stále snaží získat J.T. Millera z Vancouveru Canucks. No, tak tohle bude ještě zajímavé! Upozorňuji, že Millerovi v létě odstartuje nový kontrakt na sedm let, v platovém stropu bude zabírat 8 milionů dolarů. Na začátku dalšího ročníku bude Millerovi 30 let.

Pittsburgh
3. března 2023 · 17:56

Pittsburgh Penguins před chvílí poslali na farmu útočníky Drewa O'Connora a Drakeho Caggiulu. Tím si Tučňáci uvolnili pár stovek tisíc pod platovým stropem a momentálně mají prostor něco málo přes 1,9 milionů dolarů.

Pittsburgh
3. března 2023 · 16:40

Penguins prý ještě nekončí a snaží se přivést další posily. Tohle bude jistě zajímavé sledovat vzhledem k tomu, že momentálně nemá Pittsburgh pod platovým stropem téměř žádný volný prostor.

Pittsburgh
3. března 2023 · 15:23

Oficiálně byl potvrzen trejd Nicka Bonina. Jak jsem informoval už dříve, Bonino se stěhuje ze San Jose do Pittsburghu. Kvůli malému prostoru Penguins pod platovým stropem je součástí trejdu i třetí tým. Sharks získali volby v 5. kole a v 7. kole. Třetí tým (zatím nespecifikovaný) obdržel výběr v 5. kole. Očekávám, že Žraloci si ponechali ve svých rukách 50 % Boninova platu, třetí tým dalších 25 %. Další detaily už za chvíli...

Pittsburgh
3. března 2023 · 12:59

• VÝMĚNA

 

Útočník Nick Bonino byl vytrejdován ze San Jose Sharks do Pittsburghu Penguins. S Tučňáky zkušený útočník vyhrál dva Stanley Cupy v letech 2016 a 2017. Návrat na místo činu! Čekáme na další podrobnosti trejdu. Bonino momentálně v platovém stropu zabírá 2,05 milionů dolarů, na což Penguins nemají prostor. Očekávám tedy, že opačným směrem byl vyměněn jiný hráč, případně si Sharks ponechají ve svých rukou určitou část Boninova platu. Po sezoně mu kontrakt vyprší a stane se volným hráčem.

Zprávy ze dne 2. března 2023

Pittsburgh
2. března 2023 · 05:01

Penguins díky transakcím za posledních sedm dní získali pod platovým stropem prostor více než sedm milionů dolarů. Pittsburgh se rozhodl je využít na zisk Mikaela Granlunda z Nashville Predators. Finský útočník má smlouvu do léta 2025, v platovém stropu zabírá 5 milionů USD. Za tuto výměnu schytal Hextall, generální manažer Penguins, velkou kritiku. Není divu. Tyhle peníze se daly investovat rozhodně lépe. Predátoři za Granlunda získali výběr ve 2. kole draftu 2023. Výborná výměna pro Nashville. Na druhou stranu, změna prostředí by mohla Granlundovi pomoci.

Zprávy ze dne 1. března 2023

Toronto
1. března 2023 · 10:39

Comeback po 11 letech. Obránce Luke Schenn bude znovu hrát za Toronto. Třiatřicetiletého Kanaďana, kterého Maple Leafs draftovali jako pátého hráče v roce 2008, přivedl klub z Vancouveru výměnou za volbu v třetím kole letošního draftu NHL. V minulosti hrál majitel stříbrné medaile z mistrovství světa 2009 také za Philadelphii, Los Angeles, Arizonu či Tampu Bay, se kterou vyhrál dvakrát Stanley Cup. Přidá v dobře známé kolébce hokeje další triumf?

Zprávy ze dne 27. února 2023

Toronto
27. února 2023 · 20:36

Toronto ohlásilo další posilu před startem play off. Přichází obránce Jake McCabe z Chicaga, Blackhawks si nechají polovinu jeho platu. Zároveň přichází útočník Sam Lafferty. Maple Leafs na oplátku nabídli dvojici útočníků  Joey Anderson a Pavel Gogolev. Součástí přestupního balíku jsou i volby v draftu.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů