Páteční uzávěrka trejdů v NHL nabídla několik zajímavých výměn včetně stěhování Čechů. Ale největší unikát byl k vidění při trejdu mezi týmy Calgary a Arizony. Ty si jako první v historii prohodily dva bratry. Útočník Nick Ritchie putoval do Flames, jeho starší sourozenec Brett Ritchie opačným směrem.
Co by to bylo za trade deadline, kdyby se nestěhoval Vladislav Naměstnikov. V poslední den před uzávěrkou ho vyměnili už počtvrté a vyrovnal novodobý rekord Alana Maye. Tentokrát zamířil do Winnipegu. Nejzajímavějším momentem páteční tradedeadline však stejně byl trejd bráchy za bráchu.
„Řekl jsem Nickovi, že bude mít levné bydlení, půjde zkrátka z jednoho domu do druhého. Jen si promění adresu, ani auta nemusejí převážet,“ poznamenal Bill Armstrong, GM Coyotes. „Myslím, že se to nějak dostalo ven, takže když jsem jim volal, smáli se. Když nic jiného, jsme jedineční. Prostě to tak vyšlo. Získali jsme Nicka a dáme mu příležitost, Brett ji dostane taky. Všechno je někdy poprvé. Je to trochu unikát, a když jsme si o tom s oběma povídali, usmívali jsme se,“ líčil Brad Treliving, manažer Flames.
Nicku Ritchiemu končí dvouletá smlouva, 27letý útočník ji podepsal ještě v Torontu, kam dospěl těsně před loňskou uzávěrkou. Jako desátého hráče v pořadí draftu 2014 si ho vybral Anaheim. Právě tam zažil své nejlepší časy, v útoku nastupoval s Ondřejem Kašem. Později působil ještě v Bostonu. V této sezoně si za 58 zápasů připsal 21bodů (9+12). Kromě něj získalo Calgary ještě zkušeného obránce Troye Stechera.
Brett Ritchie je o dva roky starší než Nick. I jemu končí kontrakt a stane se neomezeným volným agentem. Na účtu má v tomto ročníku 8 bodů (6+2) v 34 utkáních. Původně ho draftoval Dallas ve druhém kole před dvanácti lety. Taky on prošel Bostonem, kde krátce potkal se svým bratrem, když ho vyměnili z Anaheimu.
Jedná se o vůbec první doložitelnou výměnu dvou sourozenců, ale to je asi tak všechno. Flames v poslední době tápou, účelem příchodu Stechera a s Nickem Ritchiem bylo dodat nějaký impuls a posílit na druhotných pozicích. Coyotes zase ve straším bratrovi získali válečného veterána a cestovatele, jenž po zbytek sezony poslouží jako další fígura připravená na střídačce nebo na tribuně.
Do Arizony s Brettem Ritchiem přichází ještě obránce Connor Mackey. Ve čtvrtek klub získal Jakuba Voráčka z Columbusu, jehož další budoucnost je nejistá. Coyotes ztráceli na play off 15 bodů a před uzávěrkou spíš otevřeli výprodej. Už ve středu vyměnili do Ottawy beka Jakoba Chychruna, který o trejd dlouho usiloval. Ofenzivní zadák Shayne Gostisbehere šel do Caroliny, před uzávěrkou putoval útočník Nick Bjugstad do Edmontonu. Mluvilo se rovněž o zájmu o brankáře Karla Vejmelku. Ten však zůstává.
Zprávy ze dne 1. července 2023
Součástí případné výměny by prý měl být obránce Joel Edmundson.
Zprávy ze dne 30. května 2023
První trenérskou štaci coby hlavní kouč si v NHL vyzkouší Spencer Carbery. Stává se lodivodem Washingtonu, který propustil po neúspěšné sezoně bez postupu do play off Petera Lavioletteho. Carbery dosud působil jako asistent u Toronta.
Zprávy ze dne 3. března 2023
• PODPIS
Washington Capitals oznámili prodloužení smlouvy s útočníkem Nicolasem Aube-Kubelem na další sezonu v hodnotě 1,225 milionů dolarů. Tohle je velmi dobrý podpis ze strany Washingtonu.
Zranění Martina Fehérváryho z posledního zápasu bude zřejmě vážnějšího rázu, neboť Washington se rozhodl, že nebude trejdovat Trevora van Riemsdyka. Tomu taktéž končí kontrakt na konci sezony a do včerejšího dne byl nabízen ostatním týmům k výměně.
Nebuďte překvapeni, pokud Washington dnes vymění Conora Shearyho. Třicetiletému útočníkovi končí smlouva a Capitals se snaží nashromáždit co nejvíce výběrů v draftech (viz nedávné výměny Orlova, Hathawaye či Ellera).
Zprávy ze dne 2. března 2023
V lize je velký zájem o útočníka Toma Wilsona z Washingtonu. Capitals se rozhodli k rychlé přestavbě kádru, není ovšem jasné, zda jsou připraveni vyměnit i právě Wilsona, jednoho z nejlepších power-forwardů NHL.
Zprávy ze dne 22. února 2023
Alexandr Ovečkin se po úmrtí otce opět připojil k Washingtonu. Sedmatřicetiletý kapitán Capitals se od týmu odpojil 14. února a odcestoval do Moskvy, kde byl Michajl Ovečkin v sobotu pohřben. Nyní americký klub oznámil, že Ovečkin dnes s týmem poprvé po návratu trénoval. Capitals bez svého nejlepšího střelce (32 gólů) a neproduktivnějšího hráče (54 bodů) prohráli všechny čtyři zápasy při skóre 7:16. Nejbližší utkání mají na programu ve čtvrtek proti Anaheimu, z posledních pěti zápasů nezískali ani bod a patří jim jedenácté místo s dvoubodovou ztrátou na play off.
Zprávy ze dne 3. února 2023
Vedení Washingtonu si pojistilo služby útočníka Dylana Stroma. Pětadvacetiletý Kanaďan si díky novému pětiletému kontraktu vydělá celkem 25 milionů dolarů. Strome hraje za Washington první sezonu. Loni v létě s ním jako volný hráč po odchodu z Chicaga uzavřel roční smlouvu na 3,5 milionu dolarů. V 52 zápasech v dosavadním průběhu soutěže nasbíral 11 gólů a 25 asistencí.
Zprávy ze dne 5. listopadu 2022
Útočník Nicolas Aube-Kubel, který byl na listině nechráněných hráčů, se stal kořistí Washington Capitals. Dosud působil v Torontu, v minulé sezoně byl součástí mužstva šampionů z Colorada. S Maple Leafs jako volný hráč podepsal roční kontrakt.
Zprávy ze dne 26. října 2022
Dlouholeté opory Washingtonu Nicklas Bäckström a Tom Wilson se po svých operacích poprvé zapojily do tréninkového procesu. Prvně jmenovaný Švéd měl potíže s tříslem, řízného Wilsona zase trápil přední zkřížený vaz v koleni. Pro Capitals jde o citelné ztráty v ofenzivě, zatím se drží na 9. místě Východní konference.
Zprávy ze dne 8. října 2022
Český obránce Martin Haš podepsal roční smlouvu v nižší AHL s týmem Hershey Bears, který je farmou Washingtonu. Capitals draftovali jednadvacetiletého odchovance pražských Letňan v roce 2019 v pátém kole na 153. místě, ale smlouvu pro NHL s ním zatím neuzavřeli. Haš letos v přípravě nastoupil za Capitals jednou a nebodoval, loni si připsal v jednom utkání jednu asistenci.
Zprávy ze dne 4. října 2022
Hokejový obránce Martin Haš zamířil z přípravy Washingtonu na farmu do Hershey do nižší zámořské soutěže AHL. Jednadvacetiletý odchovanec pražských Letňan, jehož draftovali Capitals v roce 2019 v pátém kole na 153. místě, působil v minulé sezoně v Shawiniganu v juniorské QMJHL. Haš nemá s Washingtonem smlouvu. Letos v přípravě nastoupil za Capitals jednou a nebodoval, loni si připsal v jednom utkání jednu asistenci. S Shawiniganem v minulé sezoně vyhrál QMJHL a představil se i na Memorial Cupu.
Zprávy ze dne 15. července 2022
Dylan Strome bude po odchodu z Chicaga hrát za Washington. Pětadvacetiletý hokejista s Capitals jako volný hráč podepsal roční smlouvu na 3,5 milionu dolarů. Strome se stal volným hráčem poté, co se Chicago rozhodlo mu nenabídnout nový kontrakt. Vedení Blackhawks tak učinilo v rámci přestavby kádru, kvůli které tým opustil mimo jiné i český útočník Dominik Kubalík.
Zprávy ze dne 14. července 2022
Velký comeback Marcuse Johanssona. Vyzrálý švédský útočník, který těsně nestihl historicky první Stanley Cup Washingtonu, se vrací na místo, kde strávil svých prvních sedm let v NHL. Mezitím se podíval do New Jersey, Bostonu, Buffala, Minnesoty i Seattlu. Také tentokrát má v kapse roční kontrakt a přijde si na 1,1 milionu dolarů.
Podle informací Bobbyho Margarity by mění adresu útočník Connor Brown. Kanadský dlouhán se chystá do Washingtonu, do Ottawy by míří volba ve druhém kole přespříštího draftu. Dohodu stvrdili Capitals na svých stránkách.