Hertl v prodloužení rozhodl o skalpu Rangers! Gudas bodoval, Kučerov řádí

1
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Česká spolupráce rozhodla úterní utkání NHL mezi hokejisty San Jose a New York Rangers. Tomáš Hertl se v prodloužení prosadil po nahrávce Jana Rutty a zařídil Sharks vítězství 3:2. V zápase bodoval i Filip Zadina, jenž společně s Ruttou připravil branku na 2:2. Obránce Radko Gudas si připsal asistenci při výhře Anaheimu 4:2 nad Buffalem. Nikita Kučerov hattrickem a jednou asistencí pomohl Tampě Bay k vítězství 6:3 nad Philadelphii a jako první hráč v sezoně nasbíral 80 kanadských bodů.

San Jose zvládlo druhé nastavení ve dvou dnech a vyhrálo potřetí za sebou. Sharks doma navázali na pondělní výhru 4:3 po samostatných nájezdech na ledě Los Angeles. Žraloci utkání zvládli i přes to, že prohrávali už 0:2. Manko smazali v úvodu třetí třetiny, kdy se během dvou minut a osmi sekund prosadili Nico Sturm a Ryan Carpenter. Před vyrovnávací brankou amerického útočníka Zadina přistrčil puk Ruttovi na modrou čáru a střelu českého obránce Carpenter tečoval do branky.

Prodloužení rozhodla pohledná kombinace. Alexandr Barabanov na sebe navázal dva protihráče, poslal puk na Ruttu, jenž se neunáhlil a křížnou nahrávkou vyzval ke skórování Hertla. Rodák z Prahy dal 15. gól v sezoně a je druhým nejlepším českým střelcem v ročníku. Rutta bodoval ve třetím zápase za sebou a zaokrouhlil sezonní zisk na deset bodů.

„Kluci to udělali skvěle, mně už stačilo jen trefit prázdnou branku. Pro mě to byla jednoduchá pozice, musím proto vyzdvihnout práci ostatních. Je to pro nás velké vítězství, je příjemné vyhrát třikrát za sebou,“ řekl Hertl, jehož novináři zvolili nejlepším hráčem zápasu.

Gudas bodoval po pěti zápasech a pomohl Anaheimu k prolomení třízápasového čekání na výhru. Český bek v 6. minutě napřáhl na modré čáře a jeho ránu za brankovou čáru nasměroval tečující Jakob Silfverberg, autor dvou gólů v utkání. Gudas zaznamenal dvanáctý bod v ročníku (6+6) a je druhý nejproduktivnější český obránce v lize za Filipem Hronkem.

Asistencí se při debutu v NHL blýskl dvacetiletý obránce Olen Zellweger. „Je to moderní bek. Je velmi pohyblivý, rychlý, má výborné ruce a skvěle vidí hru. Opravdu dobrý hokejista,“ pochválil mladého Kanaďana Silfverberg.

Kučerov třemi zásahy ukončil šestizápasové čekání na gól. Ruský útočník skóroval v každé třetině. Na konci té první těsně po skončení přesilové hry využil nabídku Brandona Hagela. Druhou trefu přidal dvě a půl minuty po přestávce. Tentokrát gólmana Samuela Erssona stihl překonat ještě před skončením početní výhody a zvýšil na 3:0. Pátý hattrick v NHL Kučerov uzavřel jedenáct sekund před koncem základní hrací doby. Po čtyřbodovénm výkonu se vyhoupl zpět do čela ligové produktivity (31+49) o tři body před Nathana MacKinnona.

Edmonton čtrnáctou výhrou v řadě opět prodloužil nejdelší vítěznou sérii kanadského týmu v historii NHL. Oilers porazili Columbus 4:1, poté co zápas rozhodli třemi brankami ve třetí třetině. Gól a nahrávku zaznamenali Evander Kane a Warren Foegele.

Gólman Oilers Stuart Skinner vytvořil klubový rekord v počtu po sobě jdoucích výher. Pětadvacetiletý Kanaďan zlikvidoval 27 střel a jedenáctým vítězstvím v řadě překonal výkon Granta Fuhra ze sezony 1985/1986. „Moc si toho vážím. Když jsem si jel pro ocenění pro hráče zápasu, dopadlo to na mě. Je skvělé překonat rekord jednoho z nejúspěšnějších gólmanů historie,“ řekl Skinner po překonání rekordu pětinásobného vítěze Stanley Cupu.

Domácí: 14:33. Perron, 16:53. DeBrincat, 51:28. Larkin, 56:46. Compher

Hosté: 03:24. Benn, 20:22. Marchment, 24:35. Hintz, 31:40. Lindell, 35:12. Hintz

Domácí: Lyon (41. Reimer) – Seider, Walman, Petry, Määttä, Holl, Gostisbehere – Raymond, Larkin (C), Perron – Fabbri, Compher, DeBrincat – Fischer, Copp (A), Rasmussen – Sprong, Veleno, Kostin.

Hosté: Oettinger (Wedgewood) – Hakanpää (A), Lindell, Lundkvist, R. Suter, Hanley, Harley – W. Johnston, Hintz, J. Robertson – Seguin, Duchene, Marchment – Pavelski (A), Steel, Benn – Dadonov, Faksa, Dellandrea.

G. Hebert, G. Rank – M. MacPherson, A. Smith

Little Caesars Arena, Detroit

18 923 diváků

Domácí: 52:31. Kovacevic

Hosté: 07:45. Greig, 08:26. Sanderson, 26:22. Pinto, 57:33. M. Joseph

Domácí: Allen (Primeau) – Matheson (A), Savard, Struble, Guhle, Xhekaj, Kovacevic – Caufield, Suzuki (C), Slafkovský – J. Roy, Monahan, Armia – Pearson, J. Evans, Jos. Anderson – Pezzetta, Harvey-Pinard, Gallagher (A).

Hosté: Korpisalo (Sögaard) – Sanderson, Zub, Chabot (A), Chychrun, Brännström, Bernard-Docker – B. Tkachuk (C), Norris, Giroux (A) – Greig, Stützle, Batherson – M. Joseph, Pinto, Tarasenko – Kelly, Chartier, MacEwen.

St.Laurrent, Brenk – Hughes, Daisy

Bell Centre, Montreal

21105 diváků

Domácí: 29:56. Atkinson, 33:06. Drysdale, 40:42. York

Hosté: 01:46. Point, 18:45. Kučerov, 22:24. Kučerov, 37:42. Eyssimont, 59:00. Hagel, 59:49. Kučerov

Domácí: Ersson (Hart) – Sanheim, Drysdale, Seeler, Se. Walker, York, Ristolainen, Zamula – Farabee, Couturier, Konecny – Foerster, Laughton, Hathaway – Lycksell, Frost, Atkinson – N. Cates, Poehling.

Hosté: Vasilevskij (J. Johansson) – Hedman, D. Raddysh, de Haan, Perbix, Lilleberg, P. Myers, Crozier – Stamkos, Point, Kučerov – Hagel, Cirelli, Eyssimont – Sheary, Paul, Motte – Glendening, Barré-Boulet.

Sutherland, Furlatt – Gawryletz, Murray

Wells Fargo Center, Philadelphia

17 937 diváků

Domácí: 23:35. Nelson, 49:26. Pageau

Hosté: 11:50. Barbašev, 27:18. Rempal, 29:05. N. Roy

Domácí: Varlamov (Sorokin) – Romanov, Dobson, Pulock, S. Aho I, Reilly, Mayfield, Pelech – Lee, Horvat, Barzal – Fasching, Nelson, Palmieri – Holmström, Pageau, J. Gauthier – M. Martin, MacLean, Clutterbuck.

Hosté: Hill (L. Thompson) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Korczak, Hague, Whitecloud – Dorofejev, Stephenson, Stone – Barbašev, N. Roy, Marchessault – Cotter, Howden, Rempal – Röndbjerg, Froese, Kolesar.

South, Pochmara – Flemington, Kovachik

UBS Arena, New York

16 077 diváků

Domácí: 01:37. Faber, 04:42. M. Foligno, 26:28. M. Johansson, 41:37. Eriksson Ek, 53:39. M. Johansson

Hosté: 30:00. Mantha, 57:03. Oshie, 58:24. Mantha

Domácí: Gustavsson (Wallstedt) – Faber, Brodin, Mermis, Middleton, Bogosian, Goligoski – Zuccarello, Rossi, Kaprizov (A) – Boldy, Eriksson Ek (A), M. Foligno (A) – Maroon, Hartman, M. Johansson – F. Gaudreau, Lucchini, Duhaime.

Hosté: Kuemper (C. Lindgren) – Fehérváry, Carlson (A), Sandin, T. van Riemsdyk, Edmundson, Jensen – Ovečkin (C), McMichael, Protas – Pacioretty, D. Strome, Oshie (A) – Mantha, Je. Kuzněcov, Wilson – Malenstyn, Dowd, Aube-Kubel.

Rooney, MacPhee – Grillo, Galloway

Xcel Energy Center, St. Paul

18 437 diváků

Domácí: 11:38. Weegar, 31:13. Hanifin, 32:17. Šarangovič

Hosté: 28:27. Saad, 37:13. B. Schenn, 46:56. Kyrou, 59:12. Saad

Domácí: Markström (Vladař) – Weegar, R. Andersson, Hanifin, C. Tanev, Gilbert, Oesterle – Huberdeau, E. Lindholm, Šarangovič – Mangiapane, Backlund, Coleman – Zary, Kadri, Coronato – Greer, Klapka, Schwindt.

Hosté: Binnington (Hofer) – Leddy, Parayko, Krug, Faulk, Scandella, Kessel – Bučněvič, Thomas, Kyrou – Saad, B. Schenn, Neighbours – Toropčenko, Hayes, N. Walker – Alexandrov, Blais, Sundqvist.

Syvret, Schlenker – Nansen, Cherrey

Scotiabank Saddledome, Calgary

16 813 diváků

Domácí: 07:30. Foegele, 44:53. E. Kane, 45:48. McDavid, 55:36. Holloway

Hosté: 15:25. Voronkov

Domácí: S. Skinner (Pickard) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins – Foegele, Draisaitl (A), E. Kane – Ryan, R. McLeod, Janmark – C. Brown, Holloway, Gagner.

Hosté: Merzļikins (Tarasov) – A. Boqvist, Severson, Peeke, Provorov, Gudbranson (A), Bean – Činachov, Sillinger, J. Gaudreau – Roslovic, Jenner (C), Fantilli – Marčenko, Voronkov, K. Johnson – Danforth, Kuraly (A), Texier.

Charron, Lambert – Gawryletz, Deschamps

Rogers Place, Edmonton

18 347 diváků

Domácí: 05:51. Silfverberg, 23:37. Carrick, 24:30. Silfverberg, 58:51. Henrique

Hosté: 54:41. Greenway, 57:04. Okposo

Domácí: Gibson (Dostál) – LaCombe, Fowler (A), Vaakanainen, Gudas, Zellweger, Ljubuškin – Henrique (A), Carlsson, Terry – Vatrano, R. Strome, Leason – Lundeström, McTavish, Silfverberg (A) – Carrick, McGinn, Groulx.

Hosté: Luukkonen (Levi) – Samuelsson, Dahlin (A), Power, Jokiharju, Ry. Johnson, Clifton – J. Skinner, T. Thompson, Tuch – Benson, Mittelstadt, Peterka – Greenway, Cozens, Quinn – Girgensons (A), Krebs, Okposo (C).

Hanson, Lee – Cormier, Marquis

Honda Center, Anaheim

16302 diváků

Domácí: 42:19. Sturm, 44:27. Carpenter, 61:29. Hertl

Hosté: 07:55. Fox, 21:38. Panarin

Domácí: Blackwood (Kähkönen) – M. Vlasic, Addison, Thrun, Rutta, Ochoťuk, Burroughs – Hoffman, Hertl (A), Zetterlund – Barabanov, Couture (C), Duclair – Kunin, Sturm, Eklund – Bailey, Carpenter, Zadina.

Hosté: Šesťorkin (Quick) – R. Lindgren, Fox (A), K. Miller, Trouba (C), Schneider, E. Gustafsson – Kreider (A), Zibanejad (A), Kakko – Panarin (A), Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Brodzinski, Wheeler – Goodrow (A), Bonino, Vesey.