Téměř hodinu po oficiálním konci přestupů v NHL přišla překvapivá informace: Vítek Vaněček se stěhuje. Byl vyměněn z New Jersey do San Jose. Devils na oplátku získali Kaapa Kähkönena. Český brankář si ovšem na debut v dresu Sharks musí zřejmě počkat až do dalšího ročníku.
New Jersey se v tomto ročníku nedaří. I proto z klubu odešli Tyler Toffoli či Colin Miller. Drtivou část sezony byli na vině především brankáři. Včetně Vítka Vaněčka, který v různých statistikách patřil mezi nejslabší gólmany sezony.
Nebylo překvapením, že Tom Fitzgerald, generální manažer New Jersey, se snažil získat Jacoba Markströma z Calgary, respektive Linuse Ullmarka z Bostonu. Neklaplo to, a tak se zaměřil na plán B. Před uzávěrkou přestupů získal Jake Allena z Montrealu a na závěr právě Kaapo Kähkönena. Sharks v rámci trejdu získali i výběr v 7. kole draftu 2025.
Vaněček v této sezoně naskočil do 32 utkání a vychytal 89 % všech střel. Za svá záda pustil více než 11 gólů navíc oproti očekávání. Horšími hodnotami mezi 93 brankáři ligy disponují pouze Arvid Söderblom (Chicago) a Joonas Korpisalo (Ottawa).
Vaněčkovi trejd může jen prospět. V San Jose budou nároky na jeho výkony výrazně menší, neboť Sharks jsou v přestavbě a ještě minimálně čtyři, pět let budou patřit mezi nejslabší týmy NHL. Hráči, respektive gólmani zde můžou svými výkony v podstatě jen překvapit.
A když chytáte špatně? Nevadí. San Jose bude spíše i rádo, neboť v následujících letech chce draftovat na co nejvyšších příčkách.
Na debut v novém angažmá si ovšem Vítek Vaněček bude muset počkat. A dost možná až do dalšího ročníku. Podle Mike Griera, generálního manažera klubu, je totiž Vaněčkovo zranění vážnější, než se na první pohled zdálo.
V ohrožení je tedy i případná Vaněčkova nominace na blížící se mistrovství světa v Praze.
Kontrakt má Vítek Vaněček podepsaný až do konce června roku 2025 a v platovém stropu zabírá 3,4 milionu dolarů.
Zprávy ze dne 5. března 2024
Islanders se rozhodli umístit na trh útočníka Olivera Wahlstroma. Třiadvacetiletému hokejistovi se u Isles příliš nedaří, proto by jeho cena nemusela být vysoká.
Okolo Islanders je poslední dny naprosté ticho. Což není překvapující vzhledem k tomu, že generálním manažerem týmu je Lou Lamoriello. Dnes ale naznačil, že pokud to bude dávat smysl, je ochoten před páteční uzávěrkou tým posílit. Islanders momentálně ztrácejí 6 bodů na postupové příčky, mají ovšem 3 zápasy k dobru.
Zprávy ze dne 4. března 2024
Posilu na křídlo by rádi získali i Kings z Los Angeles. Vinou zranění týmu totiž chybí Viktor Arvidsson. Údajně mají Králové zájem o Tylera Toffoliho, který v Los Angeles už působil a vyhrál zde i Stanley Cup v roce 2014.
Gólman Aaron Dell odchytal v dosavadní sezoně 5 utkání na farmě Kings a svými výkony si řekl o smlouvu. S Krály si plácl do konce ročníku na dvoucestném kontraktu.
Zprávy ze dne 2. února 2024
Od týmu NHL Los Angeles Kings, za který chytá David Rittich, byl odvolán trenér Todd McLellan. Kalifornský klub oznámil, že dočasným hlavním koučem bude do konce sezony dosavadní asistent Jim Hiller.
Hokejisté Los Angeles v lednu vyhráli jen tři z patnácti zápasů a v tabulce Západní konference klesli na sedmé místo. Na podzim přitom Kings vyhráli svých úvodních 11 venkovních zápasů sezony, čímž vytvořili nový rekord NHL.