Devils se zbavili Vaněčka, San Jose dává smysl. Zranění? MS je v ohrožení

Vítek Vaněček opustil New Jersey
Vítek Vaněček s bývalým parťákem
Český gólman Vítek Vaněček odešel z New Jersey
Český gólman Vítek Vaněček
Vítek Vaněček skončil v New Jersey
Vítek Vaněček skončil v New Jersey
Český zadák Jan Rutta (uprostřed) brání před gólmanem San Jose proti Winnipegu
10
Fotogalerie
NHL
Vstoupit do diskuse (2)

Téměř hodinu po oficiálním konci přestupů v NHL přišla překvapivá informace: Vítek Vaněček se stěhuje. Byl vyměněn z New Jersey do San Jose. Devils na oplátku získali Kaapa Kähkönena. Český brankář si ovšem na debut v dresu Sharks musí zřejmě počkat až do dalšího ročníku.

New Jersey se v tomto ročníku nedaří. I proto z klubu odešli Tyler Toffoli či Colin Miller. Drtivou část sezony byli na vině především brankáři. Včetně Vítka Vaněčka, který v různých statistikách patřil mezi nejslabší gólmany sezony.

Nebylo překvapením, že Tom Fitzgerald, generální manažer New Jersey, se snažil získat Jacoba Markströma z Calgary, respektive Linuse Ullmarka z Bostonu. Neklaplo to, a tak se zaměřil na plán B. Před uzávěrkou přestupů získal Jake Allena z Montrealu a na závěr právě Kaapo Kähkönena. Sharks v rámci trejdu získali i výběr v 7. kole draftu 2025.

Vaněček v této sezoně naskočil do 32 utkání a vychytal 89 % všech střel. Za svá záda pustil více než 11 gólů navíc oproti očekávání. Horšími hodnotami mezi 93 brankáři ligy disponují pouze Arvid Söderblom (Chicago) a Joonas Korpisalo (Ottawa).

Vaněčkovi trejd může jen prospět. V San Jose budou nároky na jeho výkony výrazně menší, neboť Sharks jsou v přestavbě a ještě minimálně čtyři, pět let budou patřit mezi nejslabší týmy NHL. Hráči, respektive gólmani zde můžou svými výkony v podstatě jen překvapit.

A když chytáte špatně? Nevadí. San Jose bude spíše i rádo, neboť v následujících letech chce draftovat na co nejvyšších příčkách.

Na debut v novém angažmá si ovšem Vítek Vaněček bude muset počkat. A dost možná až do dalšího ročníku. Podle Mike Griera, generálního manažera klubu, je totiž Vaněčkovo zranění vážnější, než se na první pohled zdálo.

V ohrožení je tedy i případná Vaněčkova nominace na blížící se mistrovství světa v Praze.

Kontrakt má Vítek Vaněček podepsaný až do konce června roku 2025 a v platovém stropu zabírá 3,4 milionu dolarů.

Zprávy ze dne 27. února 2023

Nashville
27. února 2023 · 16:39

Na konci sezony skončí u hokejistů Nashvillu David Poile, nejdéle sloužící generální manažer v historii NHL. Klub na oficiálním webu oznámil, že od července bude Predators z této pozice šéfovat bývalý trenér Barry Trotz. Třiasedmdesátiletý Poile je generálním manažerem 41. sezonu za sebou. V roce 1997 se stal prvním generálním manažerem Nashvillu v jeho historii, rok předtím, než Predators vstoupili jako nový tým do NHL. Předtím Poile 15 let působil jako generální manažer Washingtonu (1982-1997). „Jsem nesmírně pyšný na to, čeho organizace Predators během mého působení dosáhla - všechny ty výhry, postup do finále Stanley Cupu (2017) a zisk Prezidentovy trofeje (1998). Ale skoro stejně pyšný jsem na to, že jsem pomohl vytvořit ze 'Smashville' jeden z nejlepších hokejových trhů v NHL,“ uvedl Poile s prohlášení na klubovém webu.

Nashville
27. února 2023 · 07:57

K zajímavé výměně dochází také mezi Tampou Bay a Nashvillem. Do organizace Lightning přichází útočník Tanner Jeannot, za kterého k Predators míří obránce Cal Foote, volby v 3., 4. a 5. kole nadcházejícího draftu NHL, volba 2. kole v roce 2024 a v 1. kole v roce 2025.

Zprávy ze dne 26. února 2023

Winnipeg
26. února 2023 · 17:49

Švýcarský útočník Nino Niederreiter nedohraje v Nashvillu kompletní sezonu. Predators ho poslali do Winnipegu výměnou za volbu v druhém kole draftu v roce 2024.

Zprávy ze dne 5. ledna 2023

Winnipeg
5. ledna 2023 · 19:59

Český útočník Kristian Reichel se po týdnu stráveném v prvním týmu Winnipegu vrátil na farmu do Manitoby do nižší AHL. 24letý syn olympijského vítěze z Nagana a trojnásobného mistra světa Roberta Reichla během té doby sehrál za Jets dva zápasy a připsal si asistenci. Reichel se dočkal první šance v dresu Winnipegu v této sezoně na Silvestra při výhře na ledě Edmontonu 2:1 a připsal si přihrávku u vítězné branky Kylea Connora. Představil se i v úterním domácím duelu proti Calgary, které Jets porazili 3:2.

Zprávy ze dne 4. října 2022

Winnipeg
4. října 2022 · 11:29

Hokejový útočník Kristian Reichel se přesunul z přípravného kempu Winnipegu na farmu do Manitoby. Čtyřiadvacetiletého syna olympijského vítěze z Nagana a trojnásobného mistra světa Roberta Reichla čeká už pátá sezona v nižší soutěži AHL. V minulém ročníku debutoval v NHL a ve 13 zápasech za Jets si připsal gól a asistenci.

Kristian Reichel v zápase NHL proti Chicagu
Kristian Reichel v zápase NHL proti Chicagu

Vstoupit do diskuze (2)

Doporučujeme

Články z jiných titulů