Téměř hodinu po oficiálním konci přestupů v NHL přišla překvapivá informace: Vítek Vaněček se stěhuje. Byl vyměněn z New Jersey do San Jose. Devils na oplátku získali Kaapa Kähkönena. Český brankář si ovšem na debut v dresu Sharks musí zřejmě počkat až do dalšího ročníku.
New Jersey se v tomto ročníku nedaří. I proto z klubu odešli Tyler Toffoli či Colin Miller. Drtivou část sezony byli na vině především brankáři. Včetně Vítka Vaněčka, který v různých statistikách patřil mezi nejslabší gólmany sezony.
Nebylo překvapením, že Tom Fitzgerald, generální manažer New Jersey, se snažil získat Jacoba Markströma z Calgary, respektive Linuse Ullmarka z Bostonu. Neklaplo to, a tak se zaměřil na plán B. Před uzávěrkou přestupů získal Jake Allena z Montrealu a na závěr právě Kaapo Kähkönena. Sharks v rámci trejdu získali i výběr v 7. kole draftu 2025.
Vaněček v této sezoně naskočil do 32 utkání a vychytal 89 % všech střel. Za svá záda pustil více než 11 gólů navíc oproti očekávání. Horšími hodnotami mezi 93 brankáři ligy disponují pouze Arvid Söderblom (Chicago) a Joonas Korpisalo (Ottawa).
Vaněčkovi trejd může jen prospět. V San Jose budou nároky na jeho výkony výrazně menší, neboť Sharks jsou v přestavbě a ještě minimálně čtyři, pět let budou patřit mezi nejslabší týmy NHL. Hráči, respektive gólmani zde můžou svými výkony v podstatě jen překvapit.
A když chytáte špatně? Nevadí. San Jose bude spíše i rádo, neboť v následujících letech chce draftovat na co nejvyšších příčkách.
Na debut v novém angažmá si ovšem Vítek Vaněček bude muset počkat. A dost možná až do dalšího ročníku. Podle Mike Griera, generálního manažera klubu, je totiž Vaněčkovo zranění vážnější, než se na první pohled zdálo.
V ohrožení je tedy i případná Vaněčkova nominace na blížící se mistrovství světa v Praze.
Kontrakt má Vítek Vaněček podepsaný až do konce června roku 2025 a v platovém stropu zabírá 3,4 milionu dolarů.
Zprávy ze dne 5. února 2025
Velký zájem je o Dylana Cozense z Buffala. Konkrétně se o kanadského útočníka zajímají Calgary, Detroit, Montreal či Toronto. Stříbrný medailista z mistrovství světa má podepsaný kontrakt do léta 2030 a v platovém stropu zabírá 7,1 milionu dolarů. Sabres nejsou však s jeho výkony spokojeni, a tak se prý nebrání jeho výměně. Svoji roli v tom hrají i výkony Jiřího Kulicha, který se usadil na prvním centru Buffala. Potenciální ztráta jiného centra by tedy tým tolik nebolela.
Zprávy ze dne 4. února 2025
Vancouver nabízí k výměně Carsona Soucyho. Jde o logický krok, levá strana obrany totiž nyní patří Quinnu Hughesovi, Marcusu Petterssonovi a Eliasu Petterssonovi

Zprávy ze dne 1. února 2025
Vancouver v pátek získal Filipa Chytila, to ovšem nebylo všechno. O pár hodin upekl trejd i s Pittsburghem. Canucks získali vytouženého obránce do prvních dvou párů, a sice Marcuse Petterssona. Spolu s ním se do Kanady stěhuje i útočník Drew O'Connor. Penguins naopak získali Vincenta Desharnaise, Dantona Heinena a výběr v 1. kole draftu 2025, který původně Vancouver získal právě od Rangers společně s Chytilem. Tato volba je podmíněná. Jestliže by Rangers měli vybírat do 13. místa, nechají si ji a do Pittsburghu pošlou 1. kolo v draftu 2026.
Nejprve Martin Nečas a teď… Další český hokejista součástí velké výměny v NHL! FilipChytil míří do Vancouveru. Canucks si totiž dali za cíl vyměnit J.T. Millera, nebo Eliase Petterssona. Nakonec došlo na prvně jmenovaného, o kterého Rangers jevili zájem delší dobu. Obě strany nyní našly společnou řeč. Více čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 28. ledna 2025
Vancouver chce vyměnit jednu z hvězd. J.T. Millera, nebo EliasePetterssona. JimRutherford, prezident Canucks, to zoufalým hlasem potvrdil. ,,Bohužel je očividné, že neexistuje dobré řešení, které by tuto partu udrželo pohromadě.”