Devils se zbavili Vaněčka, San Jose dává smysl. Zranění? MS je v ohrožení

Vítek Vaněček opustil New Jersey
Vítek Vaněček s bývalým parťákem
Český gólman Vítek Vaněček odešel z New Jersey
Český gólman Vítek Vaněček
Vítek Vaněček skončil v New Jersey
Vítek Vaněček skončil v New Jersey
Český zadák Jan Rutta (uprostřed) brání před gólmanem San Jose proti Winnipegu
10
Fotogalerie
NHL
Vstoupit do diskuse (2)

Téměř hodinu po oficiálním konci přestupů v NHL přišla překvapivá informace: Vítek Vaněček se stěhuje. Byl vyměněn z New Jersey do San Jose. Devils na oplátku získali Kaapa Kähkönena. Český brankář si ovšem na debut v dresu Sharks musí zřejmě počkat až do dalšího ročníku.

New Jersey se v tomto ročníku nedaří. I proto z klubu odešli Tyler Toffoli či Colin Miller. Drtivou část sezony byli na vině především brankáři. Včetně Vítka Vaněčka, který v různých statistikách patřil mezi nejslabší gólmany sezony.

Nebylo překvapením, že Tom Fitzgerald, generální manažer New Jersey, se snažil získat Jacoba Markströma z Calgary, respektive Linuse Ullmarka z Bostonu. Neklaplo to, a tak se zaměřil na plán B. Před uzávěrkou přestupů získal Jake Allena z Montrealu a na závěr právě Kaapo Kähkönena. Sharks v rámci trejdu získali i výběr v 7. kole draftu 2025.

Vaněček v této sezoně naskočil do 32 utkání a vychytal 89 % všech střel. Za svá záda pustil více než 11 gólů navíc oproti očekávání. Horšími hodnotami mezi 93 brankáři ligy disponují pouze Arvid Söderblom (Chicago) a Joonas Korpisalo (Ottawa).

Vaněčkovi trejd může jen prospět. V San Jose budou nároky na jeho výkony výrazně menší, neboť Sharks jsou v přestavbě a ještě minimálně čtyři, pět let budou patřit mezi nejslabší týmy NHL. Hráči, respektive gólmani zde můžou svými výkony v podstatě jen překvapit.

A když chytáte špatně? Nevadí. San Jose bude spíše i rádo, neboť v následujících letech chce draftovat na co nejvyšších příčkách.

Na debut v novém angažmá si ovšem Vítek Vaněček bude muset počkat. A dost možná až do dalšího ročníku. Podle Mike Griera, generálního manažera klubu, je totiž Vaněčkovo zranění vážnější, než se na první pohled zdálo.

V ohrožení je tedy i případná Vaněčkova nominace na blížící se mistrovství světa v Praze.

Kontrakt má Vítek Vaněček podepsaný až do konce června roku 2025 a v platovém stropu zabírá 3,4 milionu dolarů.

Zprávy ze dne 24. února 2020

24. února 2020 · 19:14

VÝMĚNA - Nejhorší muž celé NHL ve statistice plus minus útočník Andreas Athanasiou opouští zoufalý Detroit a odchází do Edmontonu. Tam se pokusí zmírnit bilanci minus 45. Pro pětadvacetileté levé křídlo jde o první trejd kariéry. Velký zájem o něj byl i v Columbusu, ale Oilers díky dvěma volbám ve 2. kole draftu (2020 a 2021) tuhle přetahovanou vyhráli. Detroit také získal veterána Sama Gagnera a naopak ještě obětoval nováčka Ryana Kuffnera. Edmonton se bude starat o 10% Gagnerova platu.

24. února 2020 · 18:35

SPEKULACE - Pozor, tady se chystá něco velkého. V hlavní roli Zach Parise.

24. února 2020 · 18:33

VÝMĚNA - Dnešek není jen o velkých trejdech. Ottawa teď například získala z Montrealu útočníka Matthewa Pecu a zbavila se Aarona Luchuka (kterého před čtyřmi dny přivedla z Toronta) a volby v 7. kole draftu 2020.

24. února 2020 · 18:28

VÝMĚNA - Fyzickou sílu si pro play off vyžádali v Bostonu. Z Anaheimu přivedli hromotluka Nicka Ritchieho, který je v tomto ročníku se 78 trestnými minutami jedenáctým nejvylučovanějším hráčem celé NHL. Za desítku draftu z roku 2014 obětovali Bruins útočníka Dantona Heinena, který v posledních dvou letech bodově klesá.

24. února 2020 · 18:09

WAIVERS LISTINA - Živo je také mezi nechráněnými hráči. Detroit sahl po ukrajinském nováčkovi Dmytro Timašovovi, který v této sezoně NHL okusil na 39 zápasů poprvé v dresu Toronta a Anaheim si zase bere z Pittsburghu devětadvacetiletého útočníka Andrewa Agozzina.

Vstoupit do diskuze (2)

Doporučujeme

Články z jiných titulů