Bern vyhrál nejdelší zápas historie švýcarského hokeje. Hrálo se 118 minut

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Nejdelší zápas v historii švýcarského hokeje rozhodl o postupu Bernu do semifinále ligového play off. Vítěz základní části udolal v šestém čtvrtfinálovém utkání Ženevu na jejím ledě 3:2 až v závěru třetího prodloužení. Zápas skončil krátce před jednou hodinou ranní.

Bern vedl od 48. minuty 2:0, ale v poslední minutě třetí třetiny si cestu za postupem zkomplikoval. V čase 59:14 snížil Tommy Wingels a za dalších 17 sekund vyrovnal Daniel Winnik. Hokejisté Bernu ztratili v play off dvoubrankové vedení už počtvrté a vždy pak museli hrát prodloužení.

Čtvrteční duel ukončil po 117 minutách a 43 sekundách Mark Arcobello. Dosavadním rekordem švýcarské ligy byl loňský barážový zápas mezi Klotenem a Rapperswilem-Jonou, který trval 102 minut a 32 sekund.