V zákulisí univerzitního hokeje: Bitvu o čelo ligy bralo Brno, chytal šéf klubu | iSport.cz
21. listopadu 2019 • 19:25

V zákulisí univerzitního hokeje: Bitvu o čelo ligy bralo Brno, chytal šéf klubu

Autor: iSport.cz, kal
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Útočnou sílu máme, ale musíme to potvrdit, říká Kozák
SESTŘIH: Juventus - Lyon 2:1. Ronaldo dal dva góly, stejně vypadl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Lvi dožrali, nyní jako první žerou medvědi. Ve středu večer byla Praze k vidění bitva o první místo Univerzitní ligy ledního hokeje mezi Engineers Prague a Masarykovou univerzitou. Velký duel o čelo nedávno vzniklé studentské soutěže ovládl na Zimním stadionu Hvězda brněnský výběr rozdílem 4:2. Štáb iSport.cz měl jedinečnou možnost nahlédnout do kabin obou týmů a zmapovat dění před, během i po zápase.Studenti neberou hokej na lehkou váhu. Česká univerzitní liga, která zažívá premiérový ročník, je pro týmy tuzemských univerzit vymodleným snem, ale především prestižní záležitostí. Seriózní přístup byl hodně znát v zápase 9. kola, na který domácí Engineers i hráči Masarykovy univerzity dorazili jako profesionálové v oblecích. Těsně před rozbruslením proběhla v kabině pražského mužstva předzápasová porada s trenéry, které se mohl zúčastnit i štáb iSport.cz.

„Zaslechli jsme, že se Brňáci cestou k nám honosili tím, že nás pokaždé porazili. Tak dnes to končí, pánové,“ zdůraznil jeden z koučů Engineers odhodlaně svým svěřencům, kteří zahájili duel za poslechu české státní hymny. Ke smůle domácího týmu však na trenérova slova nedošlo. Po bezgólové první třetině, kdy Pražané nedokázali využít dvojnásobnou přesilovku, se hostům z Moravy povedlo získat vedení a nepustit ho až do závěrečné sirény.

Porážku 2:4 s „Masaryčkou“ Engineers těžce kousali, po přímé bitvě o ligový trůn spadli na třetí místo. Především je ale štvala první domácí porážka sezony, kterou ke všemu schytali od brněnského rivala. Z kabiny Pražanů se k mikrofonu dostal pouze smutnící brankář Aleš Příhoda.

Za kulisami bitvy univerzit. Engineers Prague vs. HC Masaryk University

„Tahle bitva pro nás má velký význam. Během naší přípravy se nám zranilo pár zkušenějších kluků, takže jsme se na ukrutného a mohutného medvěda rozhodli postavit dravá lvíčata. Bohužel jsme neměli dostatečně nabroušený drápy," prozradil gólman se zkušenostmi z Mladé Boleslavi či Plzně.

Tým z předních pražských vysokých škol mohla po prohře těšit alespoň vydatná podpora domácích fanoušků, kteří jsou podle Příhody jedni z nejlepších v lize. "Občas bohužel stejně jako my nesou porážky dost těžce. Máme však největší návštěvnost, lidi chodí v hojném počtu. Všichni po univerzitách chodí v našem oblečení, takže si nemůžeme stěžovat," usmíval se někdejší spoluhráč Jana Rutty či Radana Lence. 

Příhoda je vedle strážce branky i prezidentem Engineers. Aby toho neměl málo, tak na Českém vysokém učení technickém dokonce učí. Jak se dá tolik povinností zvládat? „Moc se člověk nevyspí, ale jde to. Před zápasem s Brnem jsem přednášel osm hodin, pak jsem rychle letěl na stadion, zorganizoval jsem všechno, co šlo a šel jsem na led,“ popsal klubový šéf svůj program v den utkání.

Do zákulisí zápasu Univerzitní hokejové ligy nahlédl iSport.cz během bitvy o čelo soutěže mezi Engineers Prague a HC Masaryk University
Do zákulisí zápasu Univerzitní hokejové ligy nahlédl iSport.cz během bitvy o čelo soutěže mezi Engineers Prague a HC Masaryk University

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud