Jágra těší rekordní zájem dětí o hokej: Věřím, že budeme nejlepší v republice | iSport.cz
20. ledna 2020 • 20:40

Jágra těší rekordní zájem dětí o hokej: Věřím, že budeme nejlepší v republice

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
TOP 5 týmů NHL pro play off: Tampa už nevyhoří, neodepisujte Pittsburgh
Kladno - Sparta: Jágr si vzal puk za bránou a dostal ho za Machovského, 3:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejovou ikonu a hrajícího majitele Rytířů Kladno Jaromíra Jágra potěšil velký zájem o nábor dětí. Na pondělní podvečerní akci „Pojď hrát hokej“ se sedmačtyřicetiletý druhý nejproduktivnější hráč v historii NHL proháněl na ČEZ stadionu mezi šesti desítkami nových zájemců o hokej.„Dali jsme si se všemi trenéry tady na Kladně za cíl posunout mládež úplně na jinou úroveň, než byla doteď. Věřím, že do pěti deseti let budeme nejlepší v České republice. Jsem strašně rád, že má nábor velkou odezvu. Je to náš největší počet dětí, 63 je náš nový rekord,“ řekl Jágr novinářům.

Zájem dětí téměř o polovinu překonal minulou akci na Kladně. Podle Jágra na tom má možná podíl i fakt, že Rytíři se po pěti letech vrátili do extraligy, kde se vzdálili s blížící se závěrečnou čtvrtinou základní části sestupové pozici na 14 bodů a bojují o předkolo play off. „Jsme rádi, že zase můžeme říct, že hokej na Kladně žije. Spousta dětí chodí i na naše hokeje, my se jim to snažíme přizpůsobit,“ podotkl.

Jaromír Jágr na náborové akci Pojď hrát hokej, kde byl na ledě s malými začínajícími hokejisty
Jaromír Jágr na náborové akci Pojď hrát hokej, kde byl na ledě s malými začínajícími hokejisty

Přeje si, aby co nejvíce nových zájemců u hokeje zůstalo. „Jen doufám, že děti u hokeje vydrží a my ukážeme rodičům i těm dětem důvod, proč tady jsou. Ty malé děti jsou rády, že si můžou zabruslit a být s ostatními dětmi. Jde spíš o vzkaz rodičům, aby nám věřili, že to, co děláme, děláme dobře. Aby u toho vydrželi, měli zábavu a pak už jen záleží na nich. V tomto věku záleží, aby se jim to líbilo a měli z toho radost,“ prohlásil Jágr.

Ve dvojí roli byl na akci bývalý kladenský gólman a současný vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička. Na ledě nechyběl jeho syn. „Malého Hnildu jsem hned poznal, protože vůbec nebruslil. Jenom stál a odpočíval. Hned jsem věděl, že to bude on. Bude to stoprocentně brankář,“ smál se Jágr.

Hnilička se při svém působení na Českém svazu ledního hokeje podílel na startu akcí „Týden hokeje“ a „Pojď hrát hokej“. „Hřeje mě to u srdce, když tu vidím tolik dětí, protože je to jeden z projektů, který jsme vyvíjeli, když jsem tam ještě pracoval na rozvoji hokeje. To, že se to daří takto dál realizovat, je samozřejmě zásluhou místních trenérů i toho, že se do Kladna vrátil Jarda Jágr a hraje se tu extraligy,“ podotkl Hnilička.

„Jsem odsud. Mám možnost tu chodit se svým mladým bruslit, takže i já jsem dnes uživatelem té náborové akce. Náš malý byl dnes na fotbalovém tréninku, teď rychle na hokej a čeká nás tenis. Jsme typická rodina, která chce, aby děti sportovali,“ připojil Hnilička, který byl stejně jako Jágr u triumfu na olympiádě Naganu v roce 1998.

Podle něj je důležité sehnat finance na kvalitní trenéry pro mládež napříč sportovním spektrem. „Pro nás rodiče je strašné důležité, jací trenéři pracují s našimi dětmi. Aby s nimi pracovali tak, že je to bude bavit. Že nebudou výsledkařit. Že budou dělat sport dál a budou hrát. Že nebudou preferované jen děti, kterým to zrovna jde a jsou na tom v daném věkovém období lépe než ty, které do toho teprve dospějou,“ dodal Hnilička.

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourŠvédské hokejové hry 2020 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud