Nová dvacítka. Šéf Mlejnek, talent Svozil, nabité brankoviště i střelci | iSport.cz
Pavel Ryšavý
24. července 2020 • 14:00

Nová dvacítka. Šéf Mlejnek, talent Svozil, nabité brankoviště i střelci

Vstoupit do diskuse
0
 • Ukončí nová česká dvacítka dlouholeté čekání na medaili z juniorského MS? Potenciál na to má! Ukončí nová česká dvacítka dlouholeté čekání na medaili z juniorského MS? Potenciál na to má!FOTO: Koláž iSport.cz

  Poslední medaile z MS juniorů je pořádně stará. V roce 2005 ji získali Ladislav Šmíd, Roman Polák nebo Roman Červenka, dnes chlapi, kterým bude brzy 35 let. A od té doby se jen jednou Česko převalilo přes čtvrtfinále. Tristní bilance. Koncový ročník 2001 vypadá teď určitě zajímavě, národní tým do 20 let potenciál má. Ale to měla i parta kolem Martina Nečase. Jaká bude reprezentace pod vedením Karla Mlejnka? Kdo tým potáhne? Tady jsou hlavní otázky.

 • Jaký bude Mlejnkův hokej?

  Rozhodně čekejte úplně jinou herní politiku, než kterou vyznával předchůdce Václav Varaďa. Chtěl hrát především dozadu, věřit defenzivě, plánoval aplikovat stejný manuál, který prosazuje v Třinci. Karel Mlejnek chce hrát aktivní hokej, útočnější. A jeho výběr by na něj kvalitu mít měl. „Věříme, že sílu tým mít bude. Ale zase nejsme ti, kdo by teď vyhlašoval nějaké velké cíle. Opravdu chceme být hlavně nachystaní na příští zápas. A když tohle dodržíme, pak věřím, že i na vrchol sezony budeme připraveni,“ říká kouč. Otázkou ovšem je, jestli vrcholem sezony bude MS v Kanadě, nebo spíš jen evropský turnaj někde ve Švédsku. Koronavirus vládu vakcínám ještě nepředal.

  Karel Mlejnek v posledních dvou sezonách působil jako asistent Miloše Říhy u seniorské reprezentace

 • Jak vypadají brankáři?

  Tady je slušně nabitá jednotka. Před rokem se veškerá očekávání hodila na výjimečný talent Lukáše Dostála, jenže on měl snad první slabší chvíli v kariéře, zrovna na MS dvacítek. Teď je situace jiná. Na seznamu vidíte tři slibné gólmany, z nichž každý může plnit brankáře číslo jedna. Lukáš Pařík je teď pozici v brance nejblíže, má za sebou první rok v Americe. Jan Bednář s Nickem Malíkem jsou o rok mladší, ale i od nich se čeká dost. Plus velké věci slibuje vývoj talentovaného Tomáše Suchánka, kterému je ale teprve sedmnáct.

  Mezi brankáři je přetlak, o místo bude muset zabojovat i Nick Malík

 • Hlavní útočné zbraně?

  V prvním kole draftu by si někdo mohl vybrat Jana Myšáka, druhé může být pro Jaromíra Pytlíka. Oba rozhodně aspirují na hlavní postavy dvacítky. „Patří tam i další hráči. Máme kluky, kteří umí hrát s kotoučem, nebojí se něco vymyslet. Taky věřím, že se přidají další, někdo vyskočí,“ těší se kouč Karel Mlejnek. Na seznam útočných zbraní počítejte i střelce Pavla Nováka, v koncovém ročníku je Michal Teplý, kterého před rokem draftovalo Chicago. Vyskočit může Radek Mužík a třeba se chytne i někdo nečekaně v extralize.

  Michal Teplý nedávno podepsal nováčkovský kontrakt s Chicagem

 • Přišel čas pro Svozila?

  Před rokem na MS vzal Václav Varaďa hodně obránců mladších, než byl jejich koncový ročník. Překvapivě vynechal toho, který jako jediný válel v extralize. Stanislav Svozil z Komety je klenot. Pořád nosí košík, je mu 17 let, ale zvykl si na dospělý hokej. Umí nahrát, věří si s pukem. Po tom je dlouho v národním týmu poptávka. „Je to kluk, který se nebojí, chce hrát, dobře čte hru, předvídá a je sebevědomý. Má atributy, že se o něm mluví právem. Několikrát jsme se spolu bavili a je to kluk, který chce a dobře ví, kam se má ubírat,“ líbí se jeho progres i novému kouči dvacítky Karlu Mlejnkovi.

  Do závěrečné nominace posledního MS dvacítek se Stanislav Svozil nedostal, ale v příštích třech letech by měl patřit k oporám

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud