Krásná omluva. Češi málem zranili zametače, pak ho překvapili dárkem | iSport.cz
31. prosince 2017 • 10:43

Krásná omluva. Češi málem zranili zametače, pak ho překvapili dárkem

Autor:
TOP VIDEA
Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2! Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2!
Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zametač tvrdý chleba má. Před zápasem Čechů se Švédy (1:3) na MS dvacetiletých hokejistů v Buffalu určitě. V brance se zapomněl americký pomocník a dobrovolník Andy, kolem jehož hlavy prolétlo několik puků vystřelených českým národním týmem, který zrovna dorazil na rozbruslení. Andymu se nic nestalo, bohudík, ale od zranění jej dělilo pár centimetrů. I proto se mu v neděli čeští junioři Ondřej Vála s Ostapem Safinem přišli omluvit. Palec nahoru, za krásné gesto i postup do čtvrtfinále šampionátu!„Přišli se ujistit, že jsem v pořádku. Jsem opravdu velmi rád a vděčný, že za mnou kluci přišli a omluvili se mi. Jsem v pořádku, takže se vlastně ani nic nestalo,“ usmíval se ve videu uveřejněném na Twitteru Andy.

VIDEO: Podívejte se na krásné gesto Safina a Vály

Když ale po dokončení své práce odcházel z ledu, byl hodně naštvaný, vztekle bouchnul dvířky od mantinelu a zamířil do útrob KeyBank Center. „Pravda, byl jsem trošku rozladěný z celé situace, nikdo nebyl u dveří z ledu, aby mě pustil ven. To mě taky trochu naštvalo.

K situaci se vyjádřili i oba střelci. Jak vše viděli čeští borci? „Vůbec mě nenapadlo, že by při rozbruslení mohl být ještě někdo na ledě. Moc mě to mrzí a příště si budu dávat větší pozor,“ popsal incident pro hokej.cz zadák Ondřej Vála. „S Ostapem jsme se rozhodli, že tomu klukovi dáme hokejku a ještě další hokejové dárky jako omluvu,“ doplnil obránce Kamloops Blazers ve WHL, který se Andymu stihl omluvit přímo na ledě.

VIDEO: Podívejte se, jak mála chybělo, aby puk zasáhl Andyho

Ostap Safin byl z andyho přítomnosti na ledě také notně překvapený. „Na led chodím vždy jako první. Vezmu první puk a střílím ho do brány. Dostali jsme pokyn, že můžeme jít na led. Vůbec jsem nečekal že by tam někdo ještě mohl být. Moc mě to mrzí a jsem rád, že se nic nestalo,“ těšilo Safina, který hraje šampionátu zatím skvěle. Je autorem i jedné branky a dvou nahrávek, které Čechům pomohly k šesti bodům a postupu ze skupiny.

A co mají Češi na MS v merku dál? V neděli večer zakončí program v základní skupině B utkáním se Švýcarskem. Svěřenci trenéra Filipa Pešána už mají jistý postup do čtvrtfinále a od 18:00 SEČ budou hrát o co nejlepší výchozí situaci pro play off.

Češi se Andymu za ataky omlouvali už na ledové ploše
Češi se Andymu za ataky omlouvali už na ledové ploše

 Klasická verze
Mobilní verze