Brutální faul! Sobotka ho neviděl a dostal ránu do hlavy, zlobil se Hašek | iSport.cz
22. května 2014 • 21:16

Brutální faul! Sobotka ho neviděl a dostal ránu do hlavy, zlobil se Hašek

Autor: spo
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
TOP góly 26. kola: Jánošovo dělo nebo Hložkova šibenice
Karviná - Sparta: Dočkalův první gól po návratu na Letnou! Zvyšuje na 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Nechutný faul amerického hokejisty Justina Abdelkadera vyvolal bouři i v redakci deníku Sport, kde vítězné utkání Čechů (4:3) sledovali Dominik Hašek a Radko Gudas. Nad Abdelkaderovým blikancem jen kroutili hlavou a souhlasili s trestem do konce utkání. "Takové zákroky se neodpouští," prohlásil Gudas."Sobotka se vůbec nemohl bránit a úder byl přímo na hlavu. Abdelkadera ani neviděl a najednou dostal ránu do hlavy," čílil se legendární brankář Dominik Hašek.

Americký hokejista přijel k Sobotkovi v momentě, kdy se český centr pokusil o střelu. Na nelítostný faul nestihl nijak zareagovat a dlouho zůstával ležet na ledě.

Gudas: Takové zákroky se neodpouštějí

Po domluvě sudích, kteří si faulu nejprve ani nevšimli, Abdelkader vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání. "Asi to dobře neviděli, jinak by ho vyloučili hned. Ale trest je zasloužený," uvedl Radko Gudas.

S trestem souhlasil i Hašek, podle kterého by si Abdelkader za podobný faul nezahrál v NHL jeden až dva zápasy. "Bylo to naprosto správné vyloučení. Zasloužil si to. Teď je důležité, aby se Sobotka uzdravil, i když jsem trošičku skeptický," dodal Dominátor.

"Snad nemá otřes mozku," doufal Gudas.

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2020 zrušeno

Mistrovství světa v hokeji se mělo konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Kvůli šíření koronoviru však IIHF šampionát 21. března zrušila. Český tým měl odehrát základní skupinu A v Lausanne, kde by se postupně střetl se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem. Příští MS v hokeji proběhne od 7. května 2021 v Minsku a Rize.

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud