Jágr se nemá za co stydět, smekl Hertl. Jeho výbuch viděl poprvé | iSport.cz
František Suchan
24. května 2014 • 21:30

Jágr se nemá za co stydět, smekl Hertl. Jeho výbuch viděl poprvé

TOP VIDEA
České Budějovice - Baník: Smola zužitkoval sólo a pojistil vedení Ostravy! 2:0 pro hosty
Pokorný chválil Kometu: Přiblížili jsme se hře play off
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z MINSKU | Taky patřil k těm, kterým se nepodařilo připojit své úsilí ke snaze legendy. Zatímco Jaromír Jágr zaujetím v marném semifinálovém zápolení s Finy (0:3) převyšoval zbytek týmu, Tomáš Hertl a spol. nemohli najít ten správný rytmus. „Jarda tu je celý turnaj náš nejužitečnější hráč,“ prohlásil zklamaný nástupce čísla 68.Slova uznání, nic jiného. Tomáš Hertl je nacházel na adresu Jaromíra Jágra, který partii s Finy obdivuhodně oddřel. „Jarda do toho šel jako pokaždé. Ano, každý občas něco pokazí, ale Džegr se snažil neustále, burcoval to, pořád nám radil. Nemá se za co stydět,“ pokýval 20letý útočník.

Se svým idolem v Minsku hraje poprvé (a zřejmě i naposledy) v jednom týmu, v semifinále pak poznal i velikánův nenadálý výbuch zlosti. To když tahoun ve třetí třetině po faulu na Komarova na trestné házel vším, co mu přišlo pod ruku. „Takhle jsem ho viděl asi poprvé,“ divil se Hertl.

Nejen kvůli zmařené naději na Jágrovo zlaté loučení s reprezentací ale byla v sobotu mladá hvězda z NHL a zbylí kolegové mrzutí. Věděli, že proti Finům neukázali, co v nich je. Že měli na víc.

Rozhodčí a Leo Komarov si od Jaromíra Jágra nevyslechli asi nic lichotivého
Rozhodčí a Leo Komarov si od Jaromíra Jágra nevyslechli asi nic lichotivého

„Chtěli jsme se do finále dostat, porvat se o nejlepší medaili pro Českou republiku, ale výkon na to nebyl. Nebylo to od nás vůbec dobré,“ nezastíral Hertl.

A už plánoval, jak se vypořádat s rychlým přeladěním na nedělní odpolední souboj o bronz proti Švédům.

„Jestli chceme aspoň nějakou medaili, musíme okamžitě vypnout a nastoupit jako jiný tým. Jako s Amerikou, tlačit se víc do branky, sekat to tam, aby padly zase nějaké góly,“ nabádal autor tří zásahů na turnaji.

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourŠvédské hokejové hry 2020 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud