Bob a Bobek vyskočili z klobouku a zahájili MS. Zahrál i Kabát | iSport.cz
1. května 2015 • 20:53

Bob a Bobek vyskočili z klobouku a zahájili MS. Zahrál i Kabát

Autor:
TOP VIDEA
LIGOVÝ INSIDER: Škoda měl být v základu, návrat Dočkala odnese Sáček LIGOVÝ INSIDER: Škoda měl být v základu, návrat Dočkala odnese Sáček
Kometa Brno - Mountfield HK: Smoleňák prostřelil Čiliaka a vyslechl si nadávky, 0:2 Kometa Brno - Mountfield HK: Smoleňák prostřelil Čiliaka a vyslechl si nadávky, 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTO + VIDEO | Našlapané ochozy přivítaly české hokejisty při domácí premiéře na mistrovství světa. Před vyprodanou O2 arenou nastoupili favorité místního publika proti Švédsku. Česká republika tím zahájila světový šampionát po dlouhých jedenácti letech.Atmosféra v hale začala houstnout už půl hodiny před úvodní buly, kdy moderátor hlásil sestavy obou mužstev. Všichni čeští hráči sklidili bouřlivý aplaus, přesto tři se dočkali ovací ještě hlučnějších – Tomáš Hertl, Jaromír Jágr a Jakub Voráček. Přitom tribuny byly odhadem z poloviny zaplněné.

Nato se na kostce promítly všechny světové šampionáty, které hostilo Československo a Česká republika, včetně těch vítězných z let 1947, 1972 a 1985.

Fanoušci opět bouřili.

Čtvrt hodinu před zápasem už halou duněl pokřik „Češi! Češi! Češi!“ a atmosféra gradovala.

Maskoti světového šampionátu Bob a Bobek rozehrávají při slavnostním zahájení
Maskoti světového šampionátu Bob a Bobek rozehrávají při slavnostním zahájení

Na program přišlo oficiální zahájení turnaje, které doprovázel unikátní videomapping. Celé uvedení režírovala pohádková postava kouzelníka Pokustona, jenž po několika minutách spustil ze střechy O2 Areny i klobouk, ze kterého vyskočili Bob a Bobek – maskoti mistrovství. Hokejové příznivce dostali do varu, když si zahráli hokej a Bobek dokonce vstřelil gól.

Mezí tím se na ledě chystalo pódium pro skupinu Kabát, která zahrála písničku Brousíme nože složenou právě pro tuto hokejovou událost.

Po jejich vystoupení na led vstoupil za doprovodu šéfa českého svazu Vladimír Zábrodský, mistr světa z let 1947 a 1949. Fanoušci ho přivítali potleskem ve stoje.

Slovo si vzali Král a prezident Mezinárodní hokejové federace René Fasel. „Dobrý večer, Praho. Dobrý večer, Česko. Do toho!“ prohlásil v českém jazyce švýcarský funkcionář.

Na počest pořadatelské země zazněla i česká stání hymna, kterou v elektrizující atmosféře zpíval vyprodaný stadion.

A šampionát mohl začít...

 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga nabízí celkem 52 kol základní části, po které následuje play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >>

MS v hokeji 2019 (Slovensko)Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Speciály 2019: MS v biatlonu * MS v alpském lyžování

Články odjinud


Články odjinud